Naložbeno zavarovanje DWS FlexPension izplacilo

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
Zena je leta 2009 sklenila pri ZM Naložbeno zavarovanje DWS FlexPension II 2019 za 10 let. Mesecno vplacilo 50 EUR, trajanje 10 let + 1 mesec do 1.1.2020.
Izbrala je opcijo »Naložbo z garancijo«, ki po ponudbi in polici zagotavlja 100% garancijo oz. 100% izplačilo vplačane premije in 100% izplacilo doseženih donosov, doseženih v trajanju zavarovalne dobe.

Vplacil je bilo torej 6.050 EUR. Izplacilo ob zakljucku zavarovanja pa 4.957 EUR.

Strokovnjake prosim za pomoc, ce je 100% garancija, kako je mozno da je izplacilo za 1.000 EUR manjse od vplacane premije.
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
Najprej sem vprasal tu, da pridobim kaj vec informacij, da ne izpadem totalni duduk

ce je garantirano 100% izplacilo vplacane premije - jaz razumem vplacal 6.000, izplacilo 6.000 + event. donos,
tako je vsaj bilo pri "navadnih" zivljenskih (GRAWE,ZM)

Pri donosih pa ne razumem cisto, kaj pomeni:
V prospektu je navedeno, da » je DWS zaupanja vreden partner, ki našim zavarovancem garantira glavnico in že dosežen donos. Vsak prvi delovni dan v mesecu (presečni dan) bomo preverili vrednost tečaja vzajemnega sklada. Če bo tržna vrednost enote premoženja vzajemnega sklada višja od garantirane, se garantirana vrednost enote vzajemnega sklada poviša. Če pa se tečaj sklada zniža, ostane garantirana vrednost premoženja v vzajemnem skladu nespremenjena. Predvidena donosnost se giblje med 5 in 8 odstotki letno«

Sem malo preveril po spletu, po nekaterih porocilih naj bi dosegel prvih 5 let cca 5-8% donos, leta 2016 so ga likvidirali in od takrat se cmari na 0%

V prospektu se pise "da » ima Zavarovanje DWS FlexPension namreč vgrajeno varovalko, ki zavarovancu zagotavlja 100-odstotno izplačilo neto vplačane premije, prav tako pa mu zagotavlja 100-odstotno izplačilo že doseženega donosa".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Garantirano izplačilo ti nudi zgolj in samo klasično življenjsko zavarovanje, kjer je na polici tudi napisano izplačilo ob doživetju. Vse te kvazi garantirane naložbe nikoli nič ne garantirajo. Ločijo se le po stopnji rizičnosti od manj rizičnih do bolj rizičnih. Te manj rizične se potem dostikrat zavajujoče naziva kot garantirane ...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Zena je leta 2009 sklenila pri ZM Naložbeno zavarovanje DWS FlexPension II 2019 za 10 let. Mesecno vplacilo 50 EUR, trajanje 10 let + 1 mesec do 1.1.2020.
Izbrala je opcijo »Naložbo z garancijo«, ki po ponudbi in polici zagotavlja 100% garancijo oz. 100% izplačilo vplačane premije in 100% izplacilo doseženih donosov, doseženih v trajanju zavarovalne dobe.

Vplacil je bilo torej 6.050 EUR. Izplacilo ob zakljucku zavarovanja pa 4.957 EUR.

Strokovnjake prosim za pomoc, ce je 100% garancija, kako je mozno da je izplacilo za 1.000 EUR manjse od vplacane premije.


100% garancija na vplačano premijo v sklad!

V sklad se je pa vplačala; premija, - provizija, - stroški vodenja, - upravljavska provizija.

Kar verjetno ustreza znesku ki so ti ga izračunali,

Ko si dobil polico, imaš tabelo z izplačili, če je sklad imel negativni donos, dobiš 100% vplačanih sredstev v sklad, če je imel doprinos, bi moral dobiti več...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Malo poglej na dohodninsko napoved, glede na to da piše gor Pension lahko spada vlaganje pod dohodninsko olajšavo.
In če nato izbereš enkraten znesek izplačila, moraš plačat dohodnino na ta izplačan znesek.

Nima to veze z dohodnino in penzijo.... zavarovalniški produkt, ob izplačilu (po 10ih letih trajanja) ni nobene obdavčitve, ne dohodnine, ne ničesar!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V sklad se je pa vplačala; premija, - provizija, - stroški vodenja, - upravljavska provizija.

Kar verjetno ustreza znesku ki so ti ga izračunali,
Tu je govora o 1100eur pri 6000eur vplačila. Teh stroškov je pri taki polici pol manj.

S tem da dvomim, da je vseskozi bil garantiran, ker so zavarovalnice ob slabih poslovanjih teh skladov kar naknadno nabijale anekse na police oz. spreminjale pogoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: chancey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ja, stroske so kar nabili
- mesecni obdelave 2,25 EUR
- sklenitveni 6,3% od celotne predvidene vplacane premije (zaracunano v prvih treh letih) - kar dosti
- upravljalsla provizija 1% od vrednosti premozenja letno
Uff, to pa je oderuško
Navadno nategovanje ... to bi moralo biti vsaj 10% letnega donosa, da bi samo stroške pokril.
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
100% garancija na vplačano premijo v sklad!

V sklad se je pa vplačala; premija, - provizija, - stroški vodenja, - upravljavska provizija.

Kar verjetno ustreza znesku ki so ti ga izračunali,

Ko si dobil polico, imaš tabelo z izplačili, če je sklad imel negativni donos, dobiš 100% vplačanih sredstev v sklad, če je imel doprinos, bi moral dobiti več...

ja, v Aneksu k polici je tabela s predvidenimi donosi oz premozenju po 10 letih
7% 7.124 EUR
9 % 7.880 - poudarjeno v tabeli
11% 8.720


 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
ja, v Aneksu k polici je tabela s predvidenimi donosi oz premozenju po 10 letih
7% 7.124 EUR
9 % 7.880 - poudarjeno v tabeli
11% 8.720

Ja, to so bili izpisi iz strani zavarovalnic formulirani, da bi se lažje prodajalo take produkte... in produkt z garancijo in donos, ne grejo skupaj :(
Po zadnji zakonodaji, morajo biti napisane vrednosti pri donosu -2%, 0, in 4% se mi zdi, da ni zavajujoče...

podarjeno je tudi "predvideni" :rolleyes:


Kaj se je zgodilo leta 2016 ko so ukinili DWS Flexpension 2019, ste dali v premije prosto, ste plačevali naprej, je šlo v drug sklad?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
Ja, to so bili izpisi iz strani zavarovalnic formulirani, da bi se lažje prodajalo take produkte... in produkt z garancijo in donos, ne grejo skupaj :(
Po zadnji zakonodaji, morajo biti napisane vrednosti pri donosu -2%, 0, in 4% se mi zdi, da ni zavajujoče...

podarjeno je tudi "predvideni" :rolleyes:


Kaj se je zgodilo leta 2016 ko so ukinili DWS Flexpension 2019, ste dali v premije prosto, ste plačevali naprej, je šlo v drug sklad?

V ponudbi sta bili 2 moznosti: nalozbeni del z garancijo ali brez, zena izbrala z garancijio 100% (tako pise)

2016 se ni zgodilo nic, na spletu sem nasel podatek, da je ta sklad od 2016 v likvidaciji, je celo v porocilu
navedeno da je Garantiewert/Liquidationserlös 125,65 Euro , vendar ne vem ali je to od osnovnih 100 ali kaj.
V glavnem nismo niti vedeli, da je v likvidaciji, nas ni nihce obvestil, premijo smo placevali do 12.2019
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Reklama je reklama in nekje mora pisati, da glede na prejšnje donose ne moreš računati na bodoče. Naložbeno zavarovanje je bolj kot ne zavajanje kupcev njihovega "produkta" s katerim služijo, kot ste nekateri že ugotovili ...

Jest sem že pred mnogimi leti ugotovil, da sam znam enako slabo upravljati s premoženjem kot tkzv. strokovnjaki pri določenih pravnih osebah ... Zato me že dolga leta ne vidijo več, posebej od kar so davki na kapitalske dobičke ponoreli ...

Še malo je osebek z zgoraj navedenim problemom izgubil nominalno ...
------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." :zardelalter:
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
res, tudi sam sem nezaupljiv do "nalozbenega", ampak zav. agent, prospekt itd so govorili o 100% garanciji,
varno, saj je lastnik DWS ja Deutsche Bank in oh in sploh

Verjetno se na kaksno zavajanje nepoucenih vlagateljev ne morem sklicevat?

Je pa izgleda to stalna praksa DWS, prvih nekaj let sklad zivi, pokasirajo vstopno provizijo, potem pa ga likvidirajo,
vsaj tako sem razbral iz porocil na spletu, kasirajo se ostale stroske do konca zav. dobe in ... se lahko hebem