Naložbe, vzajemni skladi...

deis

Pripravnik
24. nov 2018
42
21
8
Kako to? Včasih sem se pri določenih analizah na projektih obrnil na njihova poročila vrednotenja in so pri meni naredili vtis zelo profesionalne firme. Nimam pa drugače poslovno nobenih izkušenj z njimi...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Vesel bodi, da ne, so meni vsi npr. KD predstavljali, kot slabše, pa so se izkazali veliko bolje, kot Alta.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Sem še na veliko koncih, samo z NKBM pa nekako ne bi delal, sicer nimam osebnih izkušenj, vendar so mi poznavalci njih odsvetovali....
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Kaj si hotel povedati s tem citatom Keynsa izpred 100 let?
To je bilo aktualno v Yugi in začetku Slovenije, sedaj pa je stopnja inflacije premajhna za prerazporejanje bogastva.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Preko katere inštitucije se splača kupit naše in tuje delnice, kje so najnižji stroški vodenja in provizije?
Razmišljam, da bi poleg življenjskega zavarovanja z varčevanjem začel nekaj vlagati tudi v nakup posameznih delnic, mogoče pa tudi kak delniški sklad. Večkrat zasledim reklamo za NLB delniške sklade...
 

Ian

Zelenc'
3. dec 2019
6
0
1
če hočeš kaj zaslužiti ne kupuj delnic, ampak naredi firmo s kreditom, da boš naredil promet iz nič, kot to počnejo banke.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Preko katere inštitucije se splača kupit naše in tuje delnice, kje so najnižji stroški vodenja in provizije?
Razmišljam, da bi poleg življenjskega zavarovanja z varčevanjem začel nekaj vlagati tudi v nakup posameznih delnic, mogoče pa tudi kak delniški sklad. Večkrat zasledim reklamo za NLB delniške sklade...

Za trgovanje z domačimi delnicami ni neke hude znanosti, razlike v ponudbi.
Tile so kar OK:
https://www.bksbank.si/borzno-posredovanje

Kar se pa nizkih stroškov trgovanja s tujimi borznimi papirji tiče ti pa priporočam te:
https://optimtrader.com/

Nisem pa preveč prepričan, da je zdajle pravi čas za vstop na delniški trg.
Saj trgi lahko še zrastejo... ...ne vem 10%, 20%... ...ampak cene so že zelo, zelo napihnjene... ...sploh še po rasti, kot smo jo videli zadnji mesec... ...ni nimajo več neke korelacije s poslovanjem podjetij, ampak zgolj z veliko "presežno" količino denarja na trgu, ki išče "kakršnokoli naložbo". In to poganja cena v višave.
Tale dobro piše.
https://www.primorski-skladi.si/sl/nasveti-in-novice/strokovni-clanki

Srebro mogoče...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Kako je s tem optimtraderjem... Če odprem račun in nekaj kupim, recimo za 5k€:
- plačam 10usd za transakcijo
- če kupim malokrat, potem plačam "kazen", npr če imam do 5 transakcij, potem 30evrov plus ddv

So se kaki drugi stroški s tem?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Ojoj...

Torej.. Nekaj kar stane 50 eur prodajaš po 65 eur? Jaz sem ze cist navdusen :)
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Nisi me razumel... Gram zlata se za vskim voglom prodaja po 50 eur... Pri vas pa po konkretno visji ceni.. Ja?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Kako je s tem optimtraderjem... Če odprem račun in nekaj kupim, recimo za 5k€:
- plačam 10usd za transakcijo
- če kupim malokrat, potem plačam "kazen", npr če imam do 5 transakcij, potem 30evrov plus ddv

So se kaki drugi stroški s tem?

Uporablja kdo optimtrader, da bi mi znal odgovoriti na tole. Pri najboljši volji ne najdem še kakih drugih stroškov, samo ne bi se rada zafrknila... Ali kaj uporabljate za nakup etf, pa da zdaj dovolijo odpirati račune za Slovence? Zanima me bolj za nakup etf accumulated varianto, pa ne za trajdat, bolj za kupit in pustit...
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.669
1.417
113
Notranjska
Uporablja kdo optimtrader, da bi mi znal odgovoriti na tole. Pri najboljši volji ne najdem še kakih drugih stroškov, samo ne bi se rada zafrknila... Ali kaj uporabljate za nakup etf, pa da zdaj dovolijo odpirati račune za Slovence? Zanima me bolj za nakup etf accumulated varianto, pa ne za trajdat, bolj za kupit in pustit...

Mislim da je samo to, sam sem imel namen uporabljati to platformo, bolj za delnice vendar nimajo možnosti nakupa samo delcev delnic katere to omogočajo pa še cel kup stvari je pri dobičkih. Zaenkrat ostajam pri platformi na svoji banki, je dražja so pa zato moji nakupi in prodaje še toliko bolj premišjeni.