nakup sup-a

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Shark 10'0 iz Telekoma je popolnoma enak kot Shark 10'0 iz Intersporta, Rossi športa, Wasupa Actionmame ali katerekoli druge trgovine ki ga ponuja.
Glede nosilnosti.... Skupna je cca 200 kil
Priporočena za veslaca pa do 100 kg ob znanju supanja pa tudi kakšna kila vec
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Hčerka (13) si je tudi zaželela sup, proračun si je zastavila 300-350€max. Kaj za ta denar priporočate da bi bil za čim dlje? Kupuje se novo ali rabljeno ohranjeno.
Hvala za pomoč
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
eee, drek, tle pa pregorim :(
pa predno gres v nakup kake druge pumpe, jo pri nekom preizkusi

Sem kupil to bravo pumpo in novo veslo v bananawayu in včeraj sprobal. Z obojim sem zadovoljen, pri pumpi sem moral dat tesnilo s stare pumpe na novo, sicer ni dobro sedla v ventil in je puščalo.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Hčerka (13) si je tudi zaželela sup, proračun si je zastavila 300-350€max. Kaj za ta denar priporočate da bi bil za čim dlje? Kupuje se novo ali rabljeno ohranjeno.
Hvala za pomoč

Hmm, tkole je .... imamo Sharka 9.2 kateri je prvenstveno namenjen otrokom in lažjim uporabnikom in bi bil za njo zagotovo top opcija. Ima pa deska dovolj na gosto pleteno sredico ''dropStitch'' da se ne krivi, zvija ali trese, tudi če je na njej do 90 kg težak veslač. Res pa je da se pri tolikšni obremenitvi precej potopi in postane nestabilna.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Grestr, hvala za pomoč. Upam da bodo šle cene čez zimo še kaj dol.... Predvidevam da gredo rabljeni takoj v promet?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Omenjeni Shark 9,2 je ze znižan iz 499 na 330 ... tukaj ne pričakovat dodanih znižanj, glede rabljenih, dokler je na voljo nov z -30% o rabljenem nima smisla razmišljat
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Ja, verjamem da ta nebo več znižan. Stvar je takšna, da ga sedaj nima(mo) namen kupovat. Plan je da bi ga na zimo kupil...Kaj pa kaj večjega, da bo (bi) bil za celo familijo? Na kaj je treba bit pozoren ob nakupu, ker vidim da je na vodi dosti aquamarinov na forumih jih pa ne priporočajo ravno?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
seba81 ... na kaj bi pozoren je bilo napisano že premnogokrat, na hitro drop stitch, a kako ga vids? ne mores ga, in vse kar ti preostane je da gres in testiras ....

VAG .. Fanatic je znamka ki je na trgu ze mnogo let in dela dobre stvari, pri tem tankoslojnem supu je pa vse odvisno od cene, ker ne vem če je vreden kaj dosti več kot tako opevani :D Shark, ki ima vseeno precej debel osnovni PVC material in je bolj robusten.
 

Zoro1

Pripravnik
22. jun 2011
39
3
8
Sam sem nabavil SHARKSUP TOURING TRAVELER 11'8'' sedaj sem ga imel na morju in z njim sem bil zelo zadovoljen. Prvi dan smo se malo lovili potem pa je šlo brez problema na kakšno daljšo turo :)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kaj je trenutno (ob koncu sezone) top nakup za budget do 500 €, rang napredni začetnik / rekreativec?
Z njim bi se vozila žena (54 kg ) in jaz (blizu 80 kg), pa kakšnega otroka bi včasih sabo peljala.
Namembnost pa plovba po morju pa sem in tja po Ljubljanici in kakšnem jezeru.

Sodelavka je recimo kupila Aquamarine Beast, pa ga ne more prehvalit.
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Najprej boš moral boljše definirat svoje želje, saj napredni začetnik ni dovolj. Taka oseba lahko uporaba touring deske ali pa allround. Sam bi ti vsekakor predlagal touring desko, še posebej v kolikor nameravaš narediti tudi kakšen km za to da se razmigaš in ne zgolj za plovbo po vodi.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Najprej boš moral boljše definirat svoje želje, saj napredni začetnik ni dovolj. Taka oseba lahko uporaba touring deske ali pa allround. Sam bi ti vsekakor predlagal touring desko, še posebej v kolikor nameravaš narediti tudi kakšen km za to da se razmigaš in ne zgolj za plovbo po vodi.
Sej to je, ko ne vem kaj točno želim, ampak ja, recimo da bi šel po službi na SUP, pa z njim naredil tudi kakšen kilometer, enako na morju in za vikend. Žena je pa tudi kar pripravna za SUP, se čisto solidno pelje, sicer rabiva še precej vaje, ampak nama je obema kul.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ker omenjaš Ljublaljanico; na Livadi imas SupKlub kjer je malo morje desk za sprobat, znajo tudi kaj naučit in pa veliko povedat o supih. Res pa tam na boš mogel stestirat Aqumarin, Zray, Vivamare, Spinto in kaj jaz vem še vse preostale nizkocenovce in robe iz zidarskih in diskontarskih stacun.

Glede sosede ki je super zadovoljna ... takih super zadovoljnih imamo na Zbiljskem jezeru veliko, pride do jezera, se razpakirajo po travniku, potem se pa začne pumpajo sup prvič, in ker jim poštar kateri jim je dostavil sup pač ni obrazložil kako funkcionira ventil, ga seveda pumpajo tudi drugic, seveda se vedno na odprt ventil, sledi razbijanje glave in krivljenje sivih celic, ker jim ni jasno, kako naj zadržijo zrak v deski, tukaj se potem vmeša natakar iz lokala ali pa kdo iz našega društva in jim zaprejo ventil, da jim uspe sup napumpat vsaj v tretjem poizkusu.
ker pa je supanje v dvoje lepše, si zaželijo da bi oba skupaj supala in si pri nas izposodijo še eno desko, potem kar na 1x niso več tolk zadovoljni s tisto super duper desko in odličnim dvostranskim veslom, pa kajak sedežem, ker ko vidiš da se da na deski tudi brez težav stat, ti na kraj pameti ne pade, da bi sedel.
Razlika med deskama pa je samo to, da en sup je trd ta drug se pa pod njeno težo zvija in miga.


aja solidno pelje? kaj za vraga pa to pomeni? ker pri nas 65 letni gospod z poškodovanim kolenom BP supa po 20 minutah

kje je pri nas
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.359
5.405
113
Tašča potem kupila aquamarin ta oranžnga. Otroci presrečni!! Jaz pa supam razen, da jih kdaj v sede kam dlje peljem, kamor sami ne smejo, pa res ne. Sem se naučila, pa mi ni fore. Pa se nisem dajala.s to desko temveč eno, ki mi jo.je.rentala bananaway. Razlike neke hude nisem opazila, me res ne apelira ta šport.
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Normalno in sreča , da nimamo vsi istih hobije :) veš kakšna bi bila drugače gužva... ar se tiče supov za rekrativno uporabo zna bit tudi Aquamarine ok, vendar ne osnoven model, ki se spremeni v banano že pod lažjim uporabnikom. Kot rečeno jaz bi pa gledal za modeli touring, saj je allround oblike kaj hitro naveličaš in ti postane dolgčas, ko se nikamor ne premakneš.
 

Kapucino

Zelenc'
9. feb 2018
13
0
1
>Glede sosede ki je super zadovoljna ... takih super zadovoljnih imamo na Zbiljskem jezeru veliko....

Tole nakladanje je pa tako prevzetno, da nas na Zbiljah ne vidite, vsaj ne za izposojo in upam, da ta oseba ni na user supportu s takim odnosom.

Lahko pa delimo še našo izkušnjo. Auqamarina Beast 2018 smo vzeli pred dvema tednoma in smo čist zadovoljni. Aqua Marini se sicer pozna, da je Made in China. Ergo je za računat na nekaj mehurčkov na površini supa in ata bo kmalu zalimal in popravil tud kak mm zgornje obloge, če ga moti, da ni 100% zalepljena. Ostalo bp sup je top za družino, zelo stabilen in kdor ni znal supat se bo na njem naučil brez frustracij.

Za otroke tam do 10+ kot prvi sup je ok, tako ali tako ga uporabljajo 50% časa za igro, skakanje ali supanje, ko sta dva gor. Sup se ne zvija tudi pod fotrom 80kg+, napihnjen nekaj pod 1 bar. Otroci so ga z mal pomoči youtuba obvladali v enem dnevu in ga devetletnica spusti in filmsko zloži v petih minutah.

Verjemem pa da to ni sup za vožnjo proti močnejšemu toku ali v kontra vetru 25+ km/h . Vseeno se bodo tud bolj zahtevni otroci naučili kak trik kot je pivot turn za 180 ali 360 ali nose 360. Tamala naredi 10 x 360 obrat za šalo.

Po moje se več kot 400€ za družinski sup ne izplača dajat, razen če kje v tujini najdete Sharka Lemon 10" pod 500.. Če se zadeva prime, pa še vedno možen test supov v kakem (prijaznem!!!) Sup klubu. Manjših otrok tako ne moreš samih spuščat po Trbojskem jezeru ali 5 km po Krki ali Kolpi. To pomen, da bo zagnana sup družina nabavila še vsaj drugi sup pri katerem se stegneš finančno in greš na srednji ali višji razred touring.