nakup sup-a

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Ga je že ene parkrat zaneslo. Tu gor in na Facebooku limajo slike teh gospa in se norca delajo. Korekten in profesionalen odnos pa to ni...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
nič me ni zaneslo, samo povem kar vidim s terena :) seveda imam zaradi tega par njih ki me ne marajo, pa precej več takšnih ki so veseli , da so pred nakupom prišli mimo.

kdor želi sam preizkusit, vabljen. Preostali pa prav tako.

Kar se tiče AM, lepljenja slik sedečih suparjev, če razlik med deskami ne bi bilo, potem tudi mojega mnenja o teh supih in slik ''zadovoljnih'' uporabnikov ne bi bilo!

AM in preostali nizkocenovci so se v zadnjih dveh letih precej izboljšali in so na mirni vodi čisto uporabni, zadeve se začnejo kvarit ko pride do obremenitve na dveh nogah 70 in več kg in ko vodna gladina ni več popolnoma mirna, takrat pa se supanje spremeni v lovljenje ravnotežja in tukaj pa pridejo razlike med deskami hudo do izraza. In ko sediš na obali in opazuješ kako večina sedi, dva trije pa normalno veslajo, ne tista dva trije niso fuulll težki profesionalci, ampak imajo sup z dovolj gostim drop stitchom, da se mu deska pod nogami ne zvija in diha. In spet če kupujeto blazino, s katero bodo otroci skakali v vodo in se zabavali, odrasli člani družine pa bodo ob jutranji bonaci preveslali kilometer ali dva, potem je AM & Co popolnoma zadovoljil nakup in boste z desko super zadovoljni.

Kapucino se lahko o razliki med AM in kakšno drugo znamko poučiš tudi na Trbojah, pa Touringe imajo tudi. Drugače pa lahko rečem samo, da se popolnom strinjam z vsem kar si napisal. No razen s tem da si mora kupec sam popravljati balončke in odlepljene podlage, zaradi takih stvari ti se Shraka zamenjajo, kaj šele kakšno bolj premijsko znamko.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Vem, ampak a vidiš da se da malo lepše izbirati besede, da se pove point. Brez slikovnega materiala naključnih mimoidočih, ki najbrž pojma nimajo da se po netu valjajo njihove fotke, da se nekdo z neko povsem neupravičeno aroganco (konec konec gre za napihane blazine, ne zdravilo za raka) zafrkava in skuša pač temu ustrezno pridobivati točke pa kako več prodati.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Da nekdo ne ve kako dela ventil ni nič takega. Pač ni šel na tečaj kjer bi mu tisti, ki so se s tem znanjem že rodili to razložili. Koliko se jih s kolesom vozi, pa ne vem če zna 10% ljudi prednjo feltno dol dat. Pa za to ni treba več kot dva giba.

Ne samo znamka, tudi sup primeren kilaži je treba najt. Sem gledal letos na morju ko na 10 cm valovih (če jim sploh lahko tako rečeš) folk ni mogel stat na RRD-ju. Najprej je probal eden, sem rekel kakšen štor, potem ko ni uspelo niti četrtemu sem ugotovil da je verjetno težava v supu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Sem gledal letos na morju ko na 10 cm valovih (če jim sploh lahko tako rečeš) folk ni mogel stat na RRD-ju. Najprej je probal eden, sem rekel kakšen štor, potem ko ni uspelo niti četrtemu sem ugotovil da je verjetno težava v supu.
Jaz imam RRD-ja 10.4 dolgega in 12cm debelega in sem 30-50cm val "porajdal" bp.... Tak da ni bil sup kriv da v 10cm valu niso mogli gor stat.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Ne se kregat..kdor ima namen resno supat, naj se stegne za 300 do 400 € več in kupi premijsko znamko. Zame je to Starboard zen, na morju stabilen tudi v visokih valovih, vsak dan na morju prevoženih okoli 10 km (povprečna hitrost 6,5 na uro), tko da nimam pripomb. Večinoma sem pa videl na morju AM, pa kake Zreye in podobne, premijskih bolj malo. Zame je supanje vrhunska sprostitev in rekreacija, zato sem tudi kupil Starboard, ki je TOP.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
sam en medklic, pri SB gre tako, da vsak model deske ( Touring 12'6 , 14, 11'6, Atlas, Blend, WidePoint .... ) lahko kupiš v izvedbi Zen ali Doublle Chamber Deluxe.
Zen je bolj osnovna izvedba z nekaj tanjšo zunanjo plastjo, vendar kvalitetno sredico, da se deska ne krivi ali zvija in so primerne za veslače težke do nekje 100kg, brez težav pa peljejo tudi več potnikov.
Medtem ko so DC Deluxi, dvokomorne deske, dodatna komora ki je v sredini deske, močno vpliva na trdnost deske in seveda je precejšen dodaten varnostni faktor, saj vam tudi v primeru predrtja deske ostane notranja komora, te deske so za tiste kateri si želijo samo najboljše ali pa za težko kategornike.

tako da kemarkone77 daj nam zaupaj se najvažnejši podatek o tem katero desko imaš, pa nam zaupaj model
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
sam en medklic, pri SB gre tako, da vsak model deske ( Touring 12'6 , 14, 11'6, Atlas, Blend, WidePoint .... ) lahko kupiš v izvedbi Zen ali Doublle Chamber Deluxe.
Zen je bolj osnovna izvedba z nekaj tanjšo zunanjo plastjo, vendar kvalitetno sredico, da se deska ne krivi ali zvija in so primerne za veslače težke do nekje 100kg, brez težav pa peljejo tudi več potnikov.
Medtem ko so DC Deluxi, dvokomorne deske, dodatna komora ki je v sredini deske, močno vpliva na trdnost deske in seveda je precejšen dodaten varnostni faktor, saj vam tudi v primeru predrtja deske ostane notranja komora, te deske so za tiste kateri si želijo samo najboljše ali pa za težko kategornike.

tako da kemarkone77 daj nam zaupaj se najvažnejši podatek o tem katero desko imaš, pa nam zaupaj model

Noben problem :) Starboard Astro blend zen 11,2

Vse bolj in bolj me mika touring deska :)
 

Priponke

  • DSC_0984.jpg
    DSC_0984.jpg
    1,8 MB · Ogledi: 331

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
čist nova znamka v svetu supanja, znanega o njih ni nič, na papirju pa obljubljajo precej ..
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Oj, pozna kdo T-SUP -e? Kakovost? Gledamo tudi (wasup) Sharka-dokupiti je treba veslo....
Hvala za mnenje:zardelalter:
 

AlesKranjc

Zelenc'
18. dec 2008
5
0
1
Oj, pozna kdo T-SUP -e? Kakovost? Gledamo tudi (wasup) Sharka-dokupiti je treba veslo....
Hvala za mnenje:zardelalter:

Na morju preizkusil. Zelo osnovna zadeva, pomoje single layer. Nimajo pa nobene spetne strani, ce sem prav pobrskal.
Shark izgleda boljši proti temu.
Poglej se za Red, kakšen teden nazaj sem dobil mail, da prodajajo rabljene pri Bananaway. Najbolj za zih nakup, ce dobiš lepo ohranjenega.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ni problem v single layer ampak v slabem dropstitchu to je sredica v supu.
Shark, pri Lemon 9'2 je veslo v paketu, to isto veslo lahko dobiš brezplačno tudi pri Lemon 10'0 vendar toplo priporočam da zagoniš še par € in kupiš dobro veslo, vsa alu vesla rustajo in slej ko prej se potopijo, ena takoj, druga po treh minutah.

Za ceno rabljenega Reda, dobiš novega Starboarda, tole je po dimenziji popolnoma enaka deska kot Ride 10.6, s to razliko da je SB debel 14 cm Red pa 12 cm
http://wasup.si/starboard-astro-wid-epoint-105-zen-2018-pid332
 
Nazadnje urejeno:

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Na morju preizkusil. Zelo osnovna zadeva, pomoje single layer. Nimajo pa nobene spetne strani, ce sem prav pobrskal.
Shark izgleda boljši proti temu.
Poglej se za Red, kakšen teden nazaj sem dobil mail, da prodajajo rabljene pri Bananaway. Najbolj za zih nakup, ce dobiš lepo ohranjenega.

Bananavej sem kontaktiral, cena 700+ za rabljenega, tako da to je no go.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Bananavej sem kontaktiral, cena 700+ za rabljenega, tako da to je no go.

Poglej še pri Wasup-u,.. ta model, ki ga je Gastr pripel je ekvivalent Rideu 10,6,.. jaz imam Touring 12,6 in sem z njim zelo zadovoljen,..imam pa tudi Ride 10,6 par let star, ki se še vedno dobro obnese,,..
S starboardom po mojem mnenju ne moreš falit,..
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Imamo pa pri nas na klubu kakšen lepo ohranjen rabljen Starboardov sup iz 2017 in 2018 .... cene se začnejo pri 500€
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Lahko kaj več info pa kaksna slika supa?
Hvala
Huh, slike v tem trenutku nimam, gre pa za Blend in WidePoint Zen 2017 te so po 500€ oz 550 z veslom.
2018 je Blend in Atlas Zen tukaj sva takoj na 600 in 650 .....
Imamo tudi Touring 12'6 2017 in 2018 spet cene 550 za 2017 in 650 za 2018....
Vse dedke so lepo ohranjene in imajo še eno leto garancije....
Predlog, nabasi vsaj 600€ v denarnico. Vzami si en popoldan časa pridi na obisk, zagotovo najdem nekaj da ti I praznem denarnico :)
Se najde tudi rabljen Shark, samo pri ceni 500 za novega nima smisla
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Kakšen predlog za izbor med poceni supi za družinsko uporabo(-120 kg) - neizkušeni uporabniki na morju?