nakup sup-a

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ena od tega vikenda takole pa izgleda "supanje" AquaMarina Monster
IMG_20180514_095307.jpg
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
tole blazino lahko nafookavas kolkor te je želja pa bo še zmer banana, če v supu ni konstrukcije, pol se bo zvijal in PIKA!
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
akhm, za začetnika kot tukaj berem potemtakem NI touring deska? sam bom očitno raje enkrat k vam na zbilje prišel, pa da vidim, kaj in kako. sem pa težka kategorija in ne vem, kateri sup bo dober :) pssst, 130+ kg...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Lahko gre začetnik tudi direktno na touringa, je pa za premisliti in predvsem preizkusiti. Predvsem je odvisno od želja in kaj od supanja pričakujete.
Ta teden na Zbiljah manjkamo, ker smo na Internautici, potem pa bomo gor torke in četrtke popoldan in pa vikende. Vsekakor pa prej pokličite.
TikiTeam
130+ je ob primerni opremi lahko popolnoma OK je pa veliko odvisno od tega kdo in kako jih nosi
 

kinimod5

Zelenc'
23. nov 2007
21
0
1
Ker vidim je precej izkušenih SUParjev in bi prosil za nasvet. Potrebujemo SUP predvsem za družinsko rabo. Lani smo imeli en teden sposojen SUP RRD AIR EVO in zadeva je bila trdna in stabilna ... no prvi dan malce manj ;) Omogočala je tudi malce daljše SUPanje kot uporabo samo za skakanje iz deske. Sedaj bi radi SUP kupili ker so vsi navdušeni. Najtežji uporabnik je cca 90kg, vendar je včaih na deski še kakšen otrok poleg. Kaj izbrati med temi kompleti in če je smiselno dati več € za družinsko SUPanje in občasno rekreacijo:
RRD, Red Paddle 10.6 ali morda celo Red Paddle 12-6-voyager
Lahko tudi kakšen drug predlog ... raje manj € kot več.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
deska je prvi dan enako trdna in stabilna kot vse naslednje dni :)

če je želja tudi po kakšni daljši turi je zagotovo smiselno nabavit desko tipa touring oz voyager oz. kakorkoli jih različni proizvajalci že poimenjujejo.
na aj bit pozoren pri nakupu tovrstne deske:
- dolžina - daljša kot je bolje je neke obilajno dolžine sta 12'6 in 14' to sta tudi tekmovalna razreda, seveda so OK tudi vse vmesne dolžine.
- najpomembneje - če že kupuješ ta tip deske je smiselno da izkoristiš njeno celotno dolžino, kar pomeni da mora biti deska popolnoma ravna in NE sme imeti privzdignjen nos! saj ti 30 cm nosa ki gleda iz vode ven ne doprinese ničesar in je potem taka deska enako kot kakšen allrouder. ČE ža imaš touringa naj bo nos v vodi - pridobiš na vodni liniji, daljša kot je vodna linija hitrejša je deska in pa špičast nos ki je v vodi prebada valove ne pa da se v njih zabija in jih odriva.

deske iz povezav RRD in Red sta oba allrouderja tukaj imaš še konkurečne Sharke in Starborde
glede Voyagerja ... pomoje bi bil ta tip deske še najbolj primeren ... konkurenca pa v tem segmentu ponuja tole

Kako do popusta pa je opisano v kakšnem starejšem postu Test Sharkov in Starboardov je mogoč na Internautici, na Zbiljskem pri TikiTeamu Ljubljanica Sup Klubu Trbojsko jezero Amfibija waterfront Rossi sport organizira sup dan 27. 5. na Šmartinskem jezeru
 

bnem

Zelenc'
16. maj 2018
1
0
1
Jaz sem prejšnji teden nabavil STARBOARD TOURING ZEN 12.6". Prej nisem nikoli supal in ni bilo nobenega problema, samo obrat moram še natrenirat. Probala sta tudi žena in 12 letni sin in to dokaj uspešno, oba sta ostala suha :). To smo veslali na reki, na morju je pa veslanje malo bolj zahtevno zaradi valov in vetra.
Za mirno morje in reke je touring zakon, če bi pa sup večinoma uporabljali na morju, bi verjetno kupil allround desko zaradi večje stabilnosti.
 

tarantino

Zelenc'
11. maj 2018
6
0
1
no ni nihče kupil novega supa, da bi malo delil izkušnje?

Hahaha...:)

SUP (Shark) je že na Pagu, v vodi pa še ni bil, ker razmere niso bile primerne:( (beri: previsoki valovi)...

Če bo vse normalno (beri: ne preveč valovito), bo testiran drugi vikend junija. Nato pa sporočim opažanja (začetnikova ;))
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Tud sam sem pred nabavo sharka za na pag, lah kdah odsupava na pir :nazdravje:Katerega si vzel? Poročaj kako je :cheer:
 

tarantino

Zelenc'
11. maj 2018
6
0
1
Z malo zamude in zelo na kratko :)

Lemon Shark 10 se je za moje pojme izkazal kot dober nakup. V primerjavi s SUP-i na katerih sem stal doslej (Z-ray, Aqua Marina) je bistveno bolj čvrst, se ne zvija, na valovih (sicer ne ravno visokih), ostaja raven in trden. Mojih 100+ kil je prevažal brez problema, vse dokler so zdržale stegenske mišice :). Ni ravno hiter, je pa stabilen in okreten.

Skratka z moje strani en velik plus. Je pa to seveda mnenje začetnika, neizkušenega suparja :D


Tud sam sem pred nabavo sharka za na pag, lah kdah odsupava na pir :nazdravje:

Za pivo sem pa vedno. Kje na Pagu si?
 

AlesKranjc

Zelenc'
18. dec 2008
5
0
1
Iščem nov sup, sedaj bi vzel bolj turing zadevo.
Ne znam se pa odločiti glede modela oz. širine. Se bo po morju boljše obnesel 11.3 Sport ali 13.2 Voyager? Kaj je pomebno pri izbiri za relacije 5-10km po morju? Dolžina, debelina, oblika?
Glede znamke, iščem samo red paddle, ker kar sem do zdaj preizkusil, so se veliko bolje obnesli od ostalih.

Ima kdo od vas kakšnega od teh modelov?

Hvala!!!
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
definitivno izberi daljšo desko.

Glede top znamk v Sloveniji ... ni samo Red, res je eden boljših, vendarima tudi konkurenca kaj ponuditi omenjeni 12'6'' je bil po izboru Sup Conecta deska leta 2017 model 018 je še izboljšan. .... če te zanima test omenjenih Starboardovih desk, vabljen k nam na Zbiljsko jezero kjer se jih da preizkusiti.

Glede Sporta 11.3 pri nas je primerljiva deska Blend 11'2
 
Nazadnje urejeno:

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz imam touringa 12.6. sem bil na istem kot ti, v dvomu med 13.2 in 12.6 pa sem se potem odločil za zadnjega, ker je malo širši in se ga lažje obrne. Bil ta vikend na morju, malo valovito, precej vetra in gre super.