nakup sup-a

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Hmm, pomoje bos bolj kot potrdilo za voditelja potrebival kakšen papir, ki bo omenjal, kako močan motor lahko daš na to tvoje plovilo....
Potem pa je verjetno enako kot pri motornih plovilih in so omejitve z močjo in dolžino.
Na kakšno desko in kakšen način pa bi montiral motor na desko?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Gre za elektro motor pritrjen na spodnjo stran. On je to v kompletu kupil novo. Motor je snemljiv in se ga enostavno pritrdi tudi na gumača. Kolega ima in mi posodi za dopust. Se pa nikoli ni poglabljal v to, ali je potrebno kakšno dovoljenje, ker ima sam itak izpit za čoln (jaz pa žal ne).
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Aha, ce je govora o tistem "torpedu" ki se s spodnje strani vtakne v režo za smernik, se nimas česa bati. Samo ne se oddaljit od obale, se mi zdi da je za sup omejitev max 1km, pa nikakor ne pozabit na veslo, ker od tistega motorja ni prav veliko pomoči
 

nikolajcek

Zelenc'
25. feb 2018
1
0
1
Žena in hčerka sta se zagreli za nakup SUP-a, zdaj pa imamo sladke probleme, kaj bi bilo primerno.

Želje so, da bi ga lahko hčera sama uporabljala (ima 60 kg, pa precej močna je, trenira plavanje), da bi ga lahko žena sama uporabljala (ima dobrih 70 kil, pa do zdaj še ni SUP-ala), da bi ga lahko jaz uporabljal (imam slabih 100 kil, tudi začetnik), pa da bi se lahko spravili na njega tudi v paru ali celo vsi trije, pa se kam zapeljali (par 100 m levo desno ob obali).

Jaz sem se zagrel za https://www.bananawayshop.com/sl/izdelek/sup-deska-red-paddle-co-12-6-voyager/, žena je "odkrila" http://www.vsezasport.si/sup-in-oprema/aqua-marina-sup-monster.html, hčerka pa ima namen prevzeti večji del financ (pa je tudi ne bi radi spravili v bankrot).

Lahko predlaga še kdo kakšen drug model, da bi zdržal tako mantranje? Ali pa če ve kdo kje za kaj rabljenega.
Mora pa biti nek nivo kvalitete, v uporabi bo več ali manj neprestano dve mesca na leto v morski vodi.

Hvala za pomoč, LP

Nikolaj
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
en se je zagrel za eno izmed top znaml, žena pa je odkrila poceni pofl, sicer je tale Monster od AM še nekako sprejemljiv za lažji članici, 100 kilaš pa bo imel težave.
Ker imate desko namen veliko uporabljati, bi definitivno predlagal, da preskočite AllRound deske in takoj posežete po Touring deskah, dolžine 12'6 veslanje na teh deskeh je neprimerno bolj uživaško kot pa na AllRoundih, mogoče bo prvih par dni kak plavalni vložek več, potem ko pa stvari stečejo, pa ni nobenega problema.
Glede znamk, TOP v Sloveniji sta Starboard in RedPaddle, kjer ti ne bodo samo prodali, ampak tudi svetovali in rešili vsako reklamacijo. Sledijo Fanatic, JP in RRD. Solidno in sprejemljiva cena je recimo Jobe in Shark, mogoče tudi Z-Ray, potem pa pridejo vsi mogoči Kitajci, ki pa so po večini vsi bolj tako tako.
IMHO iščite med prvimi petimi omenjenimmi. Tisti preostali vaših potreb ne bodo zadovoljili, in da zapravili boste jurja oz če v pravem času pridete v pravo trgovino lahko tudi kaj manj za res top opremo.

Kar se tiče uporabe v paru ali celo v troje, bo to vsekakor precejšen iziv, tudi za 100 m levo desno, v paru še mogoče, vsi trije pa .... bo bolje če hčera naredi se en trening in plava poleg ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: nikolajcek

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Mal EPP ....
Shark supi sicer niso popolna novost na Slo trgu, saj jih bilo možno kupiti že zadnji dve leti, v sezono 2018 pa vstopajo na trg z novim uradnim zastopnikom. Sharki so fajn stvar za vse ki kupujejo prvi sup in ne bi zapravil celega premoženja, Sharke smo na klubu uporabljali lansko sezono in so OK, se ne zvijajo ali upogibajo tudi kadar je na njih 100 kilas. BP peljejo odraslega in otroka.
Lanske so bile še lepljene, novi modeli pa so že izdelani z vulkanizacijo ti Fusion tehnology, zaradi česar so lažji, bolj togi, pa tudi lepši za oko. Nova jei torba in dodelano je veslo, z lanskim je bilo eno malenkost težav ....
Skratka če bi, pa ne bi dal celga fuka €€€€ Sharki so od 500 naprej ( ta je za do 70 kg ) in jih brez najmanjše slabe vesti priporočam komurkoli. Tale je malenkost dražji vendar zmore tudi 100kg+ in pokrije želje in potrebe vseh ki iščejo družinski sup.

koda za 10% popust je ''Alter je zakon'' kodo enostavno omenite prodajalcu ;)
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Če so se pri izdelavi potrudili ravno toliko kot pri opisu, potem je velika žalost. Dimenzij ni navedenih, iz slik se vidi samo da je pumpa iz pred treh let, torba je cula.... F2 kar pise na supu je bil sicer vcasih poznan iz windsurf vod, sedaj pa samo še ime nalepijo na kakšne sumljive kose.
 

tarantino

Zelenc'
11. maj 2018
6
0
1
A tole: "koda za 10% popust je ''Alter je zakon'' kodo enostavno omenite prodajalcu ;)" še velja? :):):)

Zdaj pa resno... Razmišljam o prvem SUP-u, za katerega pa ne bi zapravil več kot je nujno potrebno (saj za enkrat ne vem koliko bo sploh v uporabi). Načeloma bi ga uporabljala z ženo pa še kakšen mulc. Poizkusila sva že in naju je zadeva toliko zamikala, da bi si omislila svojega. Problem pa je mojih 100+ kg...

A je ta igračka vredna svojega denarja, bi prenesla cca 110 kg? Mogoče kaj drugega?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
A tole: "koda za 10% popust je ''Alter je zakon'' kodo enostavno omenite prodajalcu ;)" še velja? :):):)

Zdaj pa resno... Razmišljam o prvem SUP-u, za katerega pa ne bi zapravil več kot je nujno potrebno (saj za enkrat ne vem koliko bo sploh v uporabi). Načeloma bi ga uporabljala z ženo pa še kakšen mulc. Poizkusila sva že in naju je zadeva toliko zamikala, da bi si omislila svojega. Problem pa je mojih 100+ kg...

A je ta igračka vredna svojega denarja, bi prenesla cca 110 kg? Mogoče kaj drugega?

Bo. Vendar bi bilo fino da tiste prve zavesljaje naredis na kakšni večji deski, potembo pa tudi Shark OK.

Kaj hočem rečt .... Ob Zbiljskem jezeru imamo center kjer so na voljo različne deske od Starboarda in Sharka, pridi, te naučimo, probas več desk, potem bo pa odločitev veliko lažja.
Info tikiteam.si@gmail.com ali fb TikiTeam.si
 

tarantino

Zelenc'
11. maj 2018
6
0
1
Hvala za trud in hiter odgovor.

V lanskem letu sem sem med dopustom dobil v uporabo (hvala dobrim morskim sosedom :)) Aqua Marino Fusion in Z-ray (modela ne vem) s katerima sem se v tistem času kar nekako spoprijateljil. Glede na to, da nimam izkušenj z drugimi SUP-i sta se mi zdela prav super (ženi pa sploh :)) pa tudi z najdaljšo razdaljo, ki mi jo je uspelo preveslati (slaba 2 km), sem bil prav zadovoljen. Potem pa na forumu izvem, da sta pravzaprav jajc... ;), zato vprašanje o drugi cenovno ugodni varianti.

Hvala za vabilo, vendar imam do Zbiljskega jezera kar precej km, tako da ne vem, kako mi bo uspelo. Če pa se pojavi priložnost, vas vsekakor kontaktiram.

Hvala in LP
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Zray pa Aq Viamare bestway pa se 100 drugih nekih znamk so res bolj tako tako, sej se da tud na njih veslat, pa vendar za eno malenkost več €€ lahko dobiš boljšo desko, boljšo predvsem v smislu da se ne zvija pod nogami in ne vibrira, to postane moteče predvsem na morju, kjer ti že tisti mali valovi spravijo sup v zvijanje in rata vse skupaj precej nestabilno. Je pa takole na besedo težko verjet in je res daleč najbolje da jih probaš več istočasno.
oz saj lahko že samo z opazovanjem suparjev na vodi opaziš da eni se peljejo popolnoma lahkotno drugi pa se mučijo ali pa celo samo sedijo in to ni fora v znanju ampak v deski.

opcija ze test Sharka je tudi Velenjsko jezero, kjer imajo na Klubu vodnih športov dva komada.

tarantino iz kje ste?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Mi ne. Smo slo zastopnika klicaliza sodelovanje pa jih ni zanimalo. Teh nizkocenovcev nocjo dat za testirat, ker jih potem nihče ne bi kupil.
Ravno prejšnji vikend je bil na jezeru en gospod z eno od teh blazin, pa mu ni ni šlo, potem pa smo mu posodili enega Starboarda ..... Je bil precej jezen sam na sebe, ker je šparal

Imas pa enega takšnega AqMa na bolhi
 
Nazadnje urejeno:

tarantino

Zelenc'
11. maj 2018
6
0
1
@tarantino iz kje ste?
Dolenjska :)

Glede na to, da cca 1.000 EUR kolikor stanejo Starboardi, Red Paddli in podobne zadeve, res nisem pripravljen plačati (vsaj za enkrat :) ), in da je je razlika v ceni med AM, Zray in podobnimi na eni ter Sharkom na drugi strani praktično minimalna, si bom Sharka kar brez testa omislil. Potem pa poročam kako začetnik občuti razliko med AM (sosed ga še vedno ima) in Sharkom. :)

Lp T
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Pametno ... Sharka se da dobit tudi v Intersportih po Sloveniji, v NM vem da ga imajo . Cena skupja z Bravo veslom je sicer 699€ ....