Nakup stanovanja od stanovanjskega sklada?

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Meni se pa nekaj blazno ugodni ne zdijo. So prakticno nekje na ca. 2k za kvadrat in to v KR in to pod okriljem ustanove, ki naj bi za moje pojme pomagala ljudem do resitve stanovanjskega problema. Poleg tega je zanimivo, da je ze lep cas skoraj vse prazno. Sicer pa se mi zdi, da lahko kupi vsak, ce pa je interesentov vec pa menda imajo prednost varcevalci etc..
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ja čudno se mi je zdelo da so ti oglasi na nepremičninskih portalih, ker če bi bilo vse rezervirano potem nebi oglaševali teh stanovanj.
Glede cene je pa tako, da če veš za kakšne novogradnje pod 2k€/m2 pa kar na dan z besedo.
wink-1.gif

Mi je malo mimo trenutna situacija, ko vsak mesec dajem najemnino 450€ + stroški za 45m2.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pod 2k bos tezko kje nasel, ceprav v KR je kar nekaj takih okol 2k. Zamerim, da stanovanjski sklad prodaja po profitu, to se mi pa zdi bedarija. Kaj je SS drugacen od drugih investitorjev potem? Ja ni! Ok, ugodni krediti pa kdo ve, da moras biti kreditno sposoben in ce nisi zadrzijo neko kavcijo (o visini ne bi rad napamet, ker sem pozabil, se mi pa zdi, da gre za 5K). Recejo ne bos dobil kredita in zadrzijo se tist. Ja nateg. Jaz bi se tega ognil pa se kvaliteta danasnjih stanovanj ni bogvekaj, teh od SS-a pa sploh vprasanje.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Naprodaj so samo še stanovanja po 200k€.
Sem prej pozabil omenit da gledam do cca 120k€.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pojdi še v živo pogledat. Meni ni najbolj simpatično. Sploh balkoni so čudno rešeni... neke rjave platnene zavese namesto rolet.

Minus so tudi garaže. Dejansko nimaš dveh parkirnih mest, ampak eno mesto ter rampo, ki ti dvigne avto, da lahko spodaj parkiraš še enega.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tole z rampo je ap kul..sicer je smotan če ti voziš avto A ona B, ker prekladaš, dokelr pa avte menjaš oziroma maš na rampi roadsterja, spodaj pa limuzino..ni panike
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Saj ni kaj govorit. Kvaliteta je nekje med slabo in povprečno.

Tanke stene, da slišiš vse in še več.

Varčevanje z materialom (najcenejši) in izvajalci (največji šalabajzerji).

...

Vprašaj koga, ki je kupil od SS. Sicer so večinoma zadovoljni, ker so končno dobili svojo streho nad glavo, ampak vsak ti bo povedal za nekaj problemov in/ali reklamacij.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
A sploh kdo dela kolikor toliko kvalitetna stanovanja? Ali vsi vgrajujejo najcenejše in imajo slabo izvedbo
confused-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Hočeš kvalitetno stanovanje? Kupi zadevo grajeno konec 80ih.

Oz. verjetno lahko tudi novogradnjo, ampak ne za 2,5k v Ljubljani.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Konec 80ih se je tudi že fino šparalo (po pričevanjih starejših nadzornikov). Baje da so najbolj kvalitetna stanovanja vsaj 5-10 let starejša.
 

pikovit

Pripravnik
3. feb 2008
402
2
16
52
kamnik
Meni so na balkonu in atriju že trikrat zamenjali ploščice.Prvič so popravljali hidroizolacijo-sem v pritličju,drugič so jih morali zamenjati,ker so bile slabo položene,tretjič so pa vse zamenjali, ker niso bile protizdrsne-zamenjali so zunanje ploščice okoli vseh petih blokov.Drugače pa je moje stanovanje dokaj v redu proti nekaterim drugim-v stanovanju ni bilo večjih problemov.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Tale forum bi moral prebrat vsak v eni temi hisa vs. stanovanje. Nimamo ravno vseh problemov so pa marsikateri enaki ali podobni. Skratka poraz, ko pomislis kaksni debili so tvoji sosedje.