Nakup motorja....

I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem enga kupil novembra, drugega februarja, tako da trenutek je pravi.

Kupuješ novo ali rabljeno? oziroma kateri model
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Rabljeno yamaho mt 07. Lahko pricakujem visje cene pred zacetkom moto sezone?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne poznam politike pri yamahi, pri kawasakiju se je vedno splačalo kupiti "lanski" model, so imeli na zalogi tudi po 2 leti "stare", z občutno razliko v ceni.

Na to foro sem tudi jaz kupil.

Res pa je, da ti kupuješ rabljeno zadevo. Tu pa težko rečem.

Ne bi raje mogoče vzel Mt07 tracer? ki je malo bolj "uporaben", pa imaš lahko za kar dolgo...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tracer je kolikor vem identicen, razlika je le v prednji maski, ki nudi boljso vetrno zascito in je zato bolj primeren za daljsa potovanja. Glede na to je to moj prvi motor...se nisem preprican kaj mi bo najbolj odgovarjalo....zato bom vzel kar se mi vizualno dopade (navaden mt 07) in pol bomo vidli...ce sem brcnil v temo bom menjal. Zelja je vedno bila aprilia shiver ali pa ducati monster...pa sem zacel mal razumsko gledat na vse skupaj, namesto da gledam na zadeve sam s srcem
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Pojdi v salon in se vsedi na oba motorja. Tracer 700 je hudičevo več motorja, kot MT07. MT 07 je mali kot kak 125 ccm. Agregat je pa enak. sem vozu oba. Oba okretna in luštna za vozit, moči dovolj. MT07 je nekoliko okretnejši, ker je nižji in lažji, sem se pa na njem počutu kot krpan na kobilici.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Tracer je "enak" ja, samo je manj utrujajoč zaradi opisanih touring zmožnosti. Druge vilice, vzmetenje itd.

Pač bolj udobno se boš vozil, ker je vsestranski bo za vse namene, res pa je, da rabljenih še kaj dosti ne boš našel.

MT07 je sicer za moje pojme kul motor, veliko jih na cesti, ugodna cena, tudi z njim lahko greš kamorkoli...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

er6n sem imel, dimenzije so približno enake, po novem se mu reče Z650 in zgleda kar spodoben

sem videl že tisti video, ampak suzuki je pa res grdo skropucalo od izpuha, ogrodja, sprednjega dela motorja, luč pa je ok, ampak na paše na tisto katastrofo
smile-1.gif


mt07 je po drugi strani moder lep naked, tudi cenovno

s polnim tankom samo je teža samo 179kg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

"Mojega" imaš isto za 7100 z ABS.

Novi Mt07 pride v akciji sedaj 5.500 EUR (z abs jurja poleg), kar je smešno nizka cena. Fant pa išče rabljeno mt07, tako da verjetno kupuje v rangu 4 jurjev, tracer 700 pa je 8200eur+.

Brez dvoma dobi z Mt07 največ za vložen denar.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

MT07, ker je novejši izdelek in lažji za kakšnih 20kg+

vendar pa bi er6 morda dobil za manj denarja
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Med naked-i in pod 1000ccm (in nad), ni velik za razmisljat....edino Ducati Monster 821
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
No ja. Monster res ni slab, je nekaj posebnega, Ni pa edini motor na tem svetu. Pod jurja imaš vsaj še Triumph street triple 675, aprilia shiver, benfla F800R, Z800/900, MT09, itd. Izbire dosti, tudi uglednih znamk. Nad jurja pa da ne govorimo, ni da ni.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Nova MT-07 je cca. 5500€, Ducati, BMW, Triumph itd. pa za 5500€ dobiš 4 leta stare pripeljane iz Italije z zbitimi kilometri. Aja, drugače pa mene tud mika Ducati. Glede na to, da se ne morem stegnit do Diavela, bi z veseljem Monstera
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
O tem ni dvoma. MT07 in ER6 oz po novem Z650 sta za svoj denar definitivno best buy. Ampak trditi da je izmed vseh nakedov, v kateremkoli razredu samo monster 821 pravi nakup, kot trdi Yagi zgoraj, je malo mimo. Monster je špica, ni pa edini motor na tem svetu. Konkurenco ima močno, kar ni pa nič slabega, vsak se odloči zase. Zame osebno v razredu nakedov 100+ KM zmaga recimo Triumph street triple 675, sledi mu monster, nato vse ostalo.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Yagi trdi to zaradi subjektivosti.....! Zame, razen Ducati ne obstaja znamka, ki bi me prepricala (pika)!
smile-1.gif

Vsak pa s svojim denarjem dela, kar zeli......

Lp
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Bi moral bit kaj posebej pozoren pri motorju ki je odjavljen iz prometa in ni bil vozen nekaj casa? Verjetno bi bilo smiselno narediti menjavo olja...servis. Gume so ok ce je motor dalj casa parkiran na tačko? Ne vem pa koliko casa ni vizen, ker se nisem sel na ogled.