Nakup motorja....

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Jest sem prodal fazerco z dobrimi 40k km 07 letnik. Men se zdi bolj nerealno, da je nekdo imel motor in delal po jurja na sezono. To je sploh praasnje ce in kdaj je videl tak motor servis. Pa pred eno firmo me ujame en znanec in rece da isce ravno nekaj takega in da se mu zdi to poceni, ampak da pa isce nekaj z 10, 15k km. 9, 10 let star motor s 15k? Ja, ce je lezal v garazi pokrit. Men se zdi med 5 in 10k na sezono cist normalna stevilka.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.918
279
83
tam ko se terc po tori rola
Normalna številka... Težka reč. Kolega je delal 30Tkm letno. Drugi je delal letno...pazi malo -500 km. Starejši možakar, v nedeljo na kavo v par kilometrov oddaljen bife. Drugače pa, ja -par tisoč že moraš naklepati letno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.811
113
Za motor ni nič čudnega če ima malo kilometrov..časa je kolikor ga je. Tako da se potem nabere 1000 do 2000 km letno.
Sam bi raje kupil takega kot onega 'lepo predihanega'
grin1.gif
z 80 jurji na grbi.

Je pa z motorji tako da tam pod 3 jurje praktično več ne grejo (s kubaturo okoli jurča). Torej moraš ta znesek vzeti v zakup.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Ali obstaja kakšna stran ala ask hones John, samo da bi bila za motorje?

Drugače se pa neki ogrevam za Aprilio RSV 1000
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Sam sem v 6,5 letih naklepal 15k. Pa to ne pomeni, da motor ni vzdrževan. Vsako leto vidi servis in to pooblaščenega. Motor je dejansko kot nov. Kot je nekdo gor povedal. Odvisno od časa ki ga boš preživel na motorju. Če boš potoval bo km veliko, če se boš pa za dušo zapeljal ko imaš čas jih bo pa malo. In motor ni delovno orodje kot avto, to je čisti luxus za dušo, zato imajo nekateri tako malo km.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Verjeti tako ne moreš nikomur. Pred leti sem kupil novo XJ6. Na leto sem zaradi premalo časa, volje in tudi slabih vremenskih razmer naredil cca 2-3000. Vmes sem enkrat še drsal po cesti, plastike in kar je bilo poškodovanega smo zamenjali. Potem sem se odločil da zadevo prodam. Motor je na koncu kupil možakar, ki ga menda rabi za na morje, da gre zjutraj po kruh. No čez en teden cca je bila že na avto netu, nikoli poškodovana in za cca 1000€ več.
zmaga.gif

Ampak od mene noben ni hotel kupit, ker sem povedal po resnici.
grims-1.gif
Preprodajalec je tisti padec seveda zamolčal... Tudi z zdajšnjim motorjem ne delam veliko kilometrov. Letos sem bil sicer na enem daljšem dopustu z njim, pa je bilo 3600km samo tam. Sicer jih tudi 2000 ne bi naredil celo leto. Vsi pač ne delamo veliko kilometrov. Peljem se malo za veselje. Tudi zato razmišljam da bi trenutnega prodal, pa vzel kakšen maksiskuter. Da ga lahko še kdaj za kake opravke porabim.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Jaz sem se bolj kot ne zalpiču v RSV 1000 aprilijo
smile-1.gif
Sam na žalost je tako,da jih pri nas skoraj ni za dobiti. Tuono je dost podobna zadeva, samo osebno mije RSV R bolj všeč.
Sem gledal mal po italiji, pa je tale kr lušna, sam kaj ko bi me uvoz prišel vsaj še 500€ več (če ne celo jurja
frown-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V tem rangu bi raje iskal 4 valje v vrsti kot cukajoč 2 valjnik V.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Danes sem kupil tole ljubico v zgornjem oglasu. Brutalna zadeva
smile-1.gif
Komi čakam,da pride zadeva v garažo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kolega mel pa je menjal, ker je rekel, da je "prenevarna" v ovinkih zaradi cukanja v2 motorja in je šel na 4 v vrsto.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

2 komada pa je imel tudi drugi kolega, ki pa jo je hvalil
smile-1.gif


Saj veš kak je to.

Prvi je verjetno imel v mislih, da ko priletiš v ovinek in dodaš gas, da butne, kar zna biti neprijetno (pri seveda divji vožnji), za razliko od 4 valjne vrstne zadeve.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.412
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Nekateriim to cukanje res ne sede....v2 pac. 100 ljudi,100 cudi
smile-1.gif

To "cukanje" dvovaljnikov v ovinkih pri nizkih hitrostih, se lepo enostavno rešuje z uporabo zadnje zavore.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Nekateriim to cukanje res ne sede....v2 pac. 100 ljudi,100 cudi
smile-1.gif

To "cukanje" dvovaljnikov v ovinkih pri nizkih hitrostih, se lepo enostavno rešuje z uporabo zadnje zavore.

Zanimivo... jaz rešujem to s sklopko in menjalnikom...
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Kdo z izkušnjami s tem "cukanjem" V2 na Hondi VT750 Black Spirit, tam 2009-2011 letnikov?
Sam je še kar nekaj časa iščem, se prodajajo zelo redko, pa še je tudi probat peljat nisem uspel...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Pri nizkih obratih, se pravi takoj nad prostim tekom, v visšjih prestavah ne smeš odpreti plina do konca, pa ne bo nobenih težav. K sreči ima večina motornih vozil lepo urejeno doziranje plina, le pri alter motornih vozilih je dostikrat zaznati odpiranje plina kot stikalo za luč. Ali je ON pozicija ali pa OFF.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Imam eno vprasanje glede nakupa motorja. Je smiselno zdaj v zimskih casih nabavljat motor, ko se itak par mesecev ne bom mogel vozit, po drugi strani pa se znajo cene pred sezono dvignit zaradi vecjega zanimanja? Torej...nabavit sedaj..ali pocakat vsaj na marec/april?

lp