Nakup motorja....

I

Izbrisan uporabnik #488

Se ti je spet kdo smejal na črpalki pa si nam prišel povedat?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Branje nekaterim res ne gre najbolje, pa saj to je lastnost tega foruma
smile-1.gif

Če nimaš sarkazem detektorja, ga kupi, če ga pa imaš, ga nesi na servis, ker ti je crknil in ne dela!
smile-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
@ThaShizznitt: Čakamo naslednjega z BossHossom.
wink-1.gif


@KAALman: Se strinjam, 3 cilindri dajo poseben zvok, motor pozitivno preseneti v vseh pogledih in mi je kar malo žal, da sem ga 'izkoristil' za tale poker.
smile-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik vuk pravi:
Si ga nabavil pol? Trial se mas?
Ni moj, sem pa vozil tega in še enega v okolici MS. Če bi kupoval cestno žival, bi resno razmišljal v tej smeri, a ostajam na trialu.
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Da iskoristim temo.
Kdo je uvoznik za motorje Suzuki???
(Včasih je bil Odar.... )
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.351
458
83
Evo, po dveh letih brez motorja (otrok, pomanjkanje prostora, časa, teženja tašče...
smile-1.gif
) me spet matra,da bi si nekaj kupil.
Me pa zanima, kaj si vi mislite o 10 let starih motorjih, ki imajo 10-20 000km? Je to sploh realno? Jaz sem jih v zlatih časih na leto naredil tolko
smile-1.gif
Kako ob samem pregledu preverit, če so bili prevrteni kilometri? In konc koncev, a je sploh dobro kupiti motor, ki je bolj ko ne stal ves čas? Pri avtomobilih sem že slišal, da so bile težave s kakimi tesnili, ko je bil avto dolgo časa nevožen?
Kaj menite?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Enako mene zanima. Kako preverit realnost kilometrov? Kako na pogosto se dela servise oz. na kaj biti posebej pozoren pri nakupu? Kako je z raznimi homologacijami pri motorju....kaj vse je potrebno homologirat (OK za izpuh mi je jasno) in kaj ne? Koliko je smotrno nabavljat motocikel z 80.000km??

hvala
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.663
6.532
113
Verjetno je odvisno od tipa motorja. Cestaka z 80.000km sigurno ne bi kupil. Kakšno enduro, ali pa potovalnik pa brez problema. Seveda za primeren denar. V Ameriki ljudje sploh niso tako obremenjeni s prevoženimi kilometri, kot tukaj pri nas. Izgleda da jim je bolj pomembna ohranjenost vozila.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz včasih ne bi verjel, zdaj sem pa že 4 leta ponosni lastnik FZ1, v tem času naredil samo 10kkm (služba, otroci, druge prioritete), tako da verjamem v 8 let star motor z 20kkm:). Če je slo poreklo (kupuješ 1. od lastnika), pa vsi servisi potrjeni, pa motor izgleda kot je treba potem lahko tudi drži. Recimo moj prijatelj ima sicer Daelim chopperja 125ccm, pa ima gor 6000km v 10. letih. Junakov ki jim je motor prvo prevozno sredstvo je dandanes malo, vseeno pa previdnost ni odveč - kak Italija uvoz zna bit vprašljiv...
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.351
458
83
Se strinjam,da so kilometribolj psihološke narave. Jaz sem prodal cestaka, ki je imel čez 70 000km in je delal kot urca
smile-1.gif
Čeprov,če sem iskren, kupil ga pa nebi (cestaka s toliko kilometri). Čeprov vem,da more delat do 100 000km brez problema.

Isto mam težave že s takim motorjem. Čeprov more to naredit še 1x tolk kilometrov. Je pa res,da tole ko bo motor imel 100 000km,ni šans,da prodaš
smile-1.gif

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11129193&show=1
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik disc pravi:
Evo, po dveh letih brez motorja (otrok, pomanjkanje prostora, časa, teženja tašče...
smile-1.gif
) me spet matra,da bi si nekaj kupil.
Me pa zanima, kaj si vi mislite o 10 let starih motorjih, ki imajo 10-20 000km? Je to sploh realno? Jaz sem jih v zlatih časih na leto naredil tolko
smile-1.gif
Kako ob samem pregledu preverit, če so bili prevrteni kilometri? In konc koncev, a je sploh dobro kupiti motor, ki je bolj ko ne stal ves čas? Pri avtomobilih sem že slišal, da so bile težave s kakimi tesnili, ko je bil avto dolgo časa nevožen?
Kaj menite?

Kolega kupil "zaležan" motor s 6k km iz nemčije, 2007 letnik, vsa oprema... prašen

Motorjev je veliko na trgu, folk se ne vozi, eni si kupijo, ker je to trend in imajo napačne predstave o motorizmu.

Kolk si pa pripravljen dat?
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.351
458
83
Dal bi čim manj
smile-1.gif
Stvar je v tem,da tudi sam zaenkrat še ne bom delal kake velike kilometrine. Sem pa še vedno zvest cestakom, tako da tud gledam kako CBR-ko, Aprilio RSV/Tuono, mogoče R1... Tko na hitro več kot 3-3 500€ nebi dajal.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.351
458
83
Sej prej sem imel pet let cestaka, pa ne vidim tle neke težave
smile-1.gif
Mrbit še VFRka, če bi se moja najdražja hotla zraven zapeljat.