Nakup: MAZDA 6 karavan 2.0 D SPORT l. 2004

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
KSZ
Uveljavljanje garancije ne sme biti pogojevano s servisiranjem na uradnem servisu. Direktive EU. Če te jebejo, greš po tržnega inšpektorja.

http://www.boschcarservice.co.uk/pdf/warranty.pdf

Ogo

dobro je vedeti... tega res nisem vedel
frown-1.gif


a, pa to velja tudi v SLO ? :D (vem da smo mi tudi v EU) ampak, radi smo izjema

Saj to sem jaz že pred časom pisal, vendar so me nekateri pametnjakoviči prepričevali, da ni res.

Prav tako verjetno vsi pooblaščeni servisi prepričujejo stranke tem kako je potrebno voziti avto k njim da velja garancija.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Velja, velja.

Ampak to še zmeraj ne pomeni, da avta ni potrebno servisirat.

Sicer je nekomu v Sloveniji uspelo iztržit garancijo za Forda, ki ga sploh ni vozil na servis. Po njegovem pač v garancijskem roku kupcu ni potrebno storit ama popolnoma nič in če gre kaj narobe, to pokrije garancija. Podobno, kot tudi televizorja ne servisiraš vsake pol leta. Potem pa je sodišče (ministrstvo, urad... ?) na zahtevo uvoznikov avtomobilov izdalo mnenje, v katerem je zapisano, da je pač avto potrebno servisirat v skladu z navodili. Kje se ga servisira in kaj se tlači v avto pa nima nobene veze (dokler gre seveda za kakovostne dele z usteznim certifikatom).

B.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
plastika proti audiju ni niti nič kaj slabša, predvsem volanski obroč,
v Mazdi je po moji oceni kar precej več prostora kot v audiju, sam sem kot 1,9 m visok, veliko lažje najdel svoj položaj za volanom v mazdi kot v audiju...

V audiju je bil usnjen volan pri 150000 še kot nov. Je pa res da je mazda bistveno večji kot a4. Bistveno večji prtljažnik in več prostora za potnike (je tudi več kot 20cm daljši).


Citat:
takrat za isto ceno, je imel audi precej manj opreme

tudi to je res. Primerljivi audiji so bili lani okrog 18k €.

Sicer pa če potrebuješ zanesljiv in uporaben (kar je bistveno - čimmanj izrednih stroškov) avto se mi ne zdi slaba izbira.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
KSZ

Kako pa to, da so potem te 6-ice tako drage?
Je po okvarah podoben šmorn, kot kak mondeo...

BTW: A4 mk3 je notri manjši kot moj, pa še vsedeš se v luknjo. Sploh mi ni všeč.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
KSZ

Kako pa to, da so potem te 6-ice tako drage?
Je po okvarah podoben šmorn, kot kak mondeo...

To se pa motiš. Po testu ADACa 100.000 km je prav ta "stara" Mazda 6 baje najboljši avto kar se tiče vzdržjivosti,nepokvarljivosti itd. Razni MB, BMW in Audi so tako zadaj, da je škoda komentirati. Kolikor se jaz spomnim, pri Mazdi 6 v 100.000 ni crknila niti ena sama samcata stvar, niti žarnica ne. ADAC pravi,da je to merilo za vse avte.

Če rabiš relativno zanesljiv avto (če lahko danes pri avtu sploh govorimo še o zanesljivosti) in ne daš na to kaj bo rekel sosed, je nakup zagotovo dober.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Hvala vsem.

Da bom natančnejši, govorimo tem avtu MAZDA 6

Kaj je s to AH? Bi se je moral izogibat, a je v redu? Synchro iz Domžal ...

Hvala !
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Hvala vsem.

Da bom natančnejši, govorimo tem avtu MAZDA 6

Kaj je s to AH? Bi se je moral izogibat, a je v redu? Synchro iz Domžal ...

Hvala !

Avto je iz uvoza, z vsaj 100.000 več km. Jaz skorajda nebi vzel ...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
No ja...

Vsekakor zahtevat dokazila o zgodovini, prevoženih kilometrih, prvem lastniku, kje je bil avto servisiran... in vse to tudi preverit.

Avto naj pred nakupom pregleda strokovnjak za Mazde.

Na kupoprodajno pogodbo naj se doda izjava prodajalca o nekaramboliranosti in prevoženih km (in počaka na reakcijo prodajalca).


B.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
To je res, ampak kaj si po lahko pomagal s tem, ko bo kaj crknilo? Recimo črpalka common raila ali pa šobe, ki jo 30% cene avta?
Jaz sem tudi gledal M6 in opažam, da jih je vsaj 80% iz uvoza (Italija) in vse imajo maksimalno 140.000 km ... čudno malo.

Zajebanjo je danes kupit rabljen avto, ko goljufajo na vsakem vogalu
10.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Najboj sem se bal ravno tega, da bi bil uvožen iz ITA. Se pravi, popolnoma enaka zgodba, kot s Scenici, tudi tam imajo vsi okrog 120 k km, pa vsi (kao) super ohranjeni ...
confused-1.gif


Težko bo najti kaj pametnega, že vidim ...
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Zame je najbolj važno, da avto ni bil karamboliran in, da je lepo očuvan. se pravi,da se je pazilo nanj.Če pa boš mislil samo na okvare potem raje ničesar ne kupuj. Lahko boš kupil najbolj opevan avto o zanesljivosti in boš lahko prav ti tisti, ki boš imel nonstop težave z njim.Če boš malo pobrskal po internetu boš našel, da je tudi scenic eden boljših avtomobilov med enoprostorci. Seveda pa moraš znati kaj kupuješ in odločitev bo na koncu tvoja.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Saj ne gre za to, da bi si s tem kaj pomagal, ko je avto že kupljen (razen če se izkaže, da je bil števec prevrten, prodajalec pa je garantiral realne km, ampak to je že druga zgodba)
Lahko preveri bivšega lastnika in servis, ki naj bi servisiral avto.
Ogled Mazde s strani strokovnjaka mu razkrije, v kakšnem stanju je avto.
Če zahteva omenjene opombe pri kupoprodajni pogodbi, bo nategunski diler hitro našel 100 izgovorov, da tega pač ne more naredit.
In tako bo zbral potrebne informacije, ki mu bodo pomagale pri odločitvi: kupiti avto ali ne.

Sicer pa avtomobili iz uvoza niso nujno slabi. Večina jih je odkupljenih od lizing hiš in so avtomobili redno in dobro servisirani, ker je to načeloma že všteto v ceno lizinga. Rajši kupim tak avto, tudi če se ga ni šparalo, kot pa slovenski avto, katerega lastnik se je zapufal do konca in še čez, za vzdrževanje pa mu je zmanjkalo.

B.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Manj kompliciraš, boljš je. Nima veze tudi če ima precej kilometrov, samo da niso prevrteni. Problem je, ker to težko preveriš. Elektronsko servisno knjigo imajo šele novejši letniki. Na servisu se vidi kolikokrat je bil servisiran, ne vidi pa se kaj se je delalo.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Vzameš r scenic 2.0t 169 konjev in si zmagal:D

Drgač pa Toyota Avensis! my favourite
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
dajte pametnjakovici razlikovati ze enkrat dizle in bencinarje. dizla japonci se niso naredili normalnega, vsaj takega ne, ki bi zdrzal 200k km brez generalne. bencinarji, razen wankla, ki so ga nesrecno kopirali od merdedesa in ga v vseh letih niso uspeli usposobiti, so vec ali manj vsi ok in nadpovprecjem! Nasplosno pa nic posebnega pac vozilo od a do b. kakovost izdelave pa se zmeraj pod nemskim povprecjem.


Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
KSZ

Kako pa to, da so potem te 6-ice tako drage?
Je po okvarah podoben šmorn, kot kak mondeo...

To se pa motiš. Po testu ADACa 100.000 km je prav ta "stara" Mazda 6 baje najboljši avto kar se tiče vzdržjivosti,nepokvarljivosti itd. Razni MB, BMW in Audi so tako zadaj, da je škoda komentirati. Kolikor se jaz spomnim, pri Mazdi 6 v 100.000 ni crknila niti ena sama samcata stvar, niti žarnica ne. ADAC pravi,da je to merilo za vse avte.

Če rabiš relativno zanesljiv avto (če lahko danes pri avtu sploh govorimo še o zanesljivosti) in ne daš na to kaj bo rekel sosed, je nakup zagotovo dober.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Lej, jaz ne vem, nimam izkušenj ampak če Nemci napišejo, da je to najmanj pokvarljiv avto in da se naj njihovi proizvajalci zgledujejo po Mazdi 6, potem verjetno ni čisto tako kot pišeš ti, kar se kvalitete tiče. Kar pa se tiče, da ne znajo Japonci delat dizle pa ne več če bo držalo ... According je kar soliden, tudi Madzin ni zanič tako da tudi to ne bo čisto držalo.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Malokateri dizel ima take karakteristike kot Hondin. kar se tiče povzročanja vibracij in hrupa. Ter tudi linearnost je zelo lepa.
Bomo vidli močnejšo različico ali bo še z tako linearno karakteristiko.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
ADAC ima statistiko samo svojih posredovanj. Če se pa v Nemčiji nek proizvajalec spomni, da bo za svoje pokvarjene avtomobile poskrbel s svojo lastno servisno službo v čimvečji meri, in tako v ADAC statistikah dobil izredno dobro oceno...
sprasujem se.gif


Seveda so v zadnjih letih za podobne »ukrepe« odločili tudi drugi.
grin1.gif