Mazda 6 l.2004 nakup

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Takole je. Znanec prodaja mazdo 6 l.2004 sport combi CD136. Avto je bil pripeljan iz Italije (recimo da me to ne moti) in ima 180.000 km (to me moti, jih je nekam malo) od tega jih je on naredil 35.000 zadnjega pol leta.
Sedaj pa me zanima:
-ali imajo tej letniki že DPF-filter
- dečko pravi da je menjal sklopko (kar mu verjamem), mehaniki mu je dejal da je bil menjan tudi že vztrajnik (ni to malo hitro)
- pravi da se webasto ful vonja v avtu (nisem še imel avta z webasto grelcem, prosim za malo več razlage).

Vem da mašine niso ravno nek probleh, pleh je na temu še kar v solidem stanju (pravijo da rade rjavijo).

Prosil bi za vaša mnenja in izkušnje.

hvala
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Avto podobnega letnika imata dva kolega. Vztrajnik je problem in menjava ni bila prehitro. Ostalo je ok, zna pa zafrkavat dpf filter (je eden tudi že ostal en cesti k se je senzorju utrgalo). Enemu (italijanski avto) so tudi pocrkale nekatere lučke v notranosti, sicer je pa ok.

Prpblem je ker je pri tem vse kar delašđ drago. Če primerjam z Accordom (kjer deli niso poceni), je pri Mazdi večina stvari še orenk dražja).
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Sam imam eno leto mlajšo.
Avto nima DPF filtra.

Glede Webasta je problem v tem, ker je bil malce nerodno narejen in ima "avspuh" v bližini kjer zajema zrak, tako da zna včasih malo zasmrdeti v notranjosti.

Vzdrževanje je za moj okus med dražjimi. Predvsem cene nadomestnih delov.

Pleh je bolj tako. Pedvsem notranja stran blatnikov in rob okrog vrat. Rjavi, ni pa to zdej tak življenjski problem.

Fajn je ob prvi naslednji menjavi olja spucat cedilce od karterja, da ti ne zariba motor.

Jaz se veliko vozim relacije in imam še največ dela na (popravil) podvozju: ležaji, roke, ročna, tudi diski in ploščice.

Če pije olje je potrebno zamenjat podložke-zanemarljiv strošek, ki pa lahko ob nereagiranju pripelje do resnih težav.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Ja tako nekak so tudi meni razlagal. Za podložke in cedilo sem najprej slišal, drugače pa ma tudi od kolega oče 2002 letnik, sicer bencinarja ampak pravi da ni nobenih problemov. Samo malo me km skrbijo. Kolk pa kaj takšne mašine zdržijo?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Če odšteješ sklopko i vztrajnik, potem pomoje zelo dolgo. Kolega ima 260k in je motor še zelo vitalen, ne deluje znahano, da en bi vlekel, da bi spuščal čudne zvoke itd... Accord je bil pri 210l slišati bolj razštelano (zaradi verige)
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Če voziš k pravemu na servis, tudi deli niso bogve kako dragi. Če voziš pa k zlatarjem na uradni servis, bo pa res drago. Je pa res, da so počasi tudi tam začeli s spuščanjem cen.

Jaz sem z mojo zadovoljen. Vonja po webastu ni, oz. je takoj ko ga vžgem in potegne notri zrak, kar je logično če se pred tem webasto kuri pol ure pred vžigom.

Vztrajnik je pomoje tako kot drugje problem. Odvisno od vožnje. Dizel pač.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Kolega jo je prodal ker je imel preveč sitnosti z njo(sklopka, vztrajnik.... Pa je bil tast prvi lastnik, je pa imela najbrž 200±kkm. Kje jo je servisiral ne vem.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Potem še toliko bolj, ker preden se bo vklopil, se boš ti že vozil. Ti pa priporočam nadgradnjo na daljinca, ker je res luxuz
smile-1.gif


Ja težave s sklopko in vztrajnikom (če res nimaš smole, ali pa napake v materialu) so pomoje bolj kot ne povezane z načinom vožnje.