Bmw x3

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To so kar stalnica te blodnje na alterju o tujih avtomobilih in kilometrih. Obstaja ogromno avtov, tudi BMW dizlov kupljenih za 5-10kkm na leto oskubljenih 320d trojk bolj malo, X3 pa že veliko več. To ni avto za nabijanje kilometrov, tudi če je 2.0 dizel in je takih z manj kilometri veliko več kot pri drugih modelih.

Enako je pri drugih znamkah, tudi Qji, Tiguani ipd. redki nabijajo 40kkm letno, tudi v tujini. Če ste res nekateri popolnoma nesposobni najti avto z realnimi "normalnimi" kilometri še ne pomeni, da so vsi.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Itak, da se tok starga dizla z malo km dobi zelo težko, sploh pa ne za nizko ceno, tako op-ju ponovno svetujem naj še malce privarčuje in kupi FL s preverljivo zgodovino.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
"Sosed" ima x5 bolj ali manj stalno pod napuščem.pred hišo. Če ta dela več kot 15kkm letno naj me koklja brcne. Pa najbrž je precej novega kupil.
Je pa res da taki največkrat sploh ne pridejo do avtoneta
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
To so kar stalnica te blodnje na alterju o tujih avtomobilih in kilometrih. Obstaja ogromno avtov, tudi BMW dizlov kupljenih za 5-10kkm na leto oskubljenih 320d trojk bolj malo, X3 pa že veliko več. To ni avto za nabijanje kilometrov, tudi če je 2.0 dizel in je takih z manj kilometri veliko več kot pri drugih modelih.

Enako je pri drugih znamkah, tudi Qji, Tiguani ipd. redki nabijajo 40kkm letno, tudi v tujini. Če ste res nekateri popolnoma nesposobni najti avto z realnimi "normalnimi" kilometri še ne pomeni, da so vsi.
Brez zamere, ampak streljaš neumnosti. Čudno, da tak car ne razume te razlike:
- greš sam po 5 let star avto z malo kilometri v Nemčijo in ga uvoziš zase in tudi ustrezno plačaš. In ja, takšni avti v Nemčiji niso zastonj. Razen seveda za carje, ki vedno ujagajo perfekten avto za pol denarja... Ne moti pa jih recimo, da so kilometri prevrteni, sem pa tja je bil kakšen del zamenjan, itd.
grin1.gif

- kupuješ 13 let star avto, ki je imel v Sloveniji že verjetno 4+ lastnike, v Slovenijo je pa prišel 3-4 leta star s 150.000km na števcu (realno lahko še več)
In ne, 4 leta stari dizli s prevoženimi 40.000 km se za preprodajo praktično ne uvažajo, razen če so sesuti... Zakaj? Ker niso poceni in je profita premalo. Izjeme so po naročilu, kjer pač stranka točno ve kaj hoče in pač skešira več.

Evo, ravno zadnjič imel primer luksuznega avtomobila 2 leti star, 35.000 km, VIN številka na avtonetu, vse štimalo po papirjih, cena dokaj ugodna. No, avto je bil spredaj komplet sesut...
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Saj to mi je najbolj zanimivo. 5 let in 13 let stari imajo 200000 km. V bistvu mi je nepomembno koliko km ima avto, ker sem npr. Z zdajsnjim avtom naredil v 10 letih 160000 km. V sluzbo hodim pes,tako da so to izleti in pocitnice. Predvidevam, da ob primernem vzdrzevanju tak avto lahko prevozi mnogo vec kot 500000 km. Pomembno mi je, da dobim soliden avto za temu primerno ceno, kar je pa.zgleda precej tezko. Vecina prodajalcev je preko Trojan. To ne grem niti gledat. Sem sel pred leti pogledat a4 avant l.2002. Popolna kzguba casa, poleg tega sem nasel oglas od prejsnjega lastnika. Zgodbe ne rabim nadaljevat, ker jo verjetno poznate.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Popolnoma se izkrivlja količina teh avtomobilov z manj kilometri... dokazat ti ne morem, pa se prav nič ne sekiram boli me, nima nič z mano.

Zanimivo, zakaj moraš potem cifre napihovat če si tako prepričan. Jaz nimam opravka s Slo dealerji, ker mi ni jasno, zakaj ta šrot vozijo v Slovenijo, tudi zaslužijo bolj slabo pa še vedno nategujejo, čeprav ne toliko kot se spet piše po alterju. Glede sesutih je pa stvar zelo relativna... modern avto je "sesut" če ga močneje brcneš nekam in jaz imam 100x raje takega kot druge možne minuse. Moj trenutni je kar veliko pobarvan zaradi prelivov pa tudi prej je bil že barvan pa se nič ne sekiram. Kolega ima 80k€ avto, ki je bil samo enkrat malo rahlo butnjen ima pa že na eni strani tretjo LED luč, na drugi strani drugo, barvan je bil večkrat, vetrobranska je tretja gor...

Skratka... avtov z 20kkm/letno je v Nemčiji kar veliko, ogromna so pa nihanja med razredi. Že med znamkami je razlika npr. Mazdo boš veliko lažje našel z manj kilometri kot pa BMW ipd. Ne pišem pa za slo avte od slo dealerjev, zame so vsi šrot in tudi nočem z nobenim na kak ogled ipd... mi slabi vsakič ko vidim A4 z rdečimi pobarvanimi čeljustmi in ploščicam seveda.
crazy1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Fajn, sedaj se pa vprašaj zakaj pišeš o avtih z malo km v Nemčiji v temi, kjer avtor sprašuje o X3 letnik 2004, ki ga bo kupil v Sloveniji ZA MALO DENARJA.

Barvanje avta ni panike, če je pleh, problem je, ko so osnovni konstrukcijski elementi zamenjani ali celo "popravljeni"... In verjemi, da tisto kar pride sesuto v Slovenijo za preprodajo v veliki večini ni prvo. Žal.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
fantje dejstvo je da avti po 100'k km imajo ceno in se jih ne uvaža za nadaljno prodajo (sploh pa ne bmw iz nemčije). med 100-150k je že tolko lufta da se splača. nad 150k je že dosti nižja cena. nad 200k so pa že lahko rečemo poceni
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.980
9.094
113
39
MB
sem šel prav gledat kolk je zaposlenih v kakem sektorju, po predvidevanjih alterja je v sloveniji najmanj 80 % aktivnega prebivalstva, trgovskih potnikov
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Dobro se znaš obešat na delne informacije.
3 leta star avto iz uvoza: 150.000 km
Recimo, da naslednji lastniki v Sloveniji naredijo le 20.000 km letno (kar je za tak avto čisto lepo povprečje, verjetno pa še kaj več naredi). Koliko ima tak avto km, če je sedaj star 13 let?
Oz. kdo bi kupil takšen avto za naredit 5.000km letno, ga top vzdrževal in potem prodajal poceni.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Sem kupil cromo leta 2010 z 100k in jo letos spomladi prodal z 143k km. Valda tri tedne jamranja po telefonu kak ziher ne štimajo km, ko jo je pa prvi prišel gledat je pa odpelal.
Foter je 6 let staro ideo mjet z 67 km prodal, 10 let starega tucsona pa z 97k km, tast vozi 13 let staro laguno dci z 120k km. Tak da ja se še najdemo taki, ki dizle gledamo parkirane (oziroma smo jih).
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Standard mtl... daj se odloči ali si ontopik ali ne.

Stalno se obračaš po vetru v debatah in izbiraš kaj ti takrat ustreza. Politika bi bila zelo primerna smer zate, bolj kot avtomobilizem.
wink-1.gif


Tak avto kot si napisal je lahko vrhunsko ohranjen in najbolj primeren nakup za človeka, ki potem v Slo dela 10kkm na leto in ja tudi takih polno obstaja. V zadnjih letih sem naletel ravno na take primere, ki si kupujejo "zadnji" avto pri cca. 60 letih in bo delal 5-10kkm.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Glede na to da si poznavalec namesto bluzenja raje napiši zakaj je x3 najslabša gajba, ki jo je bmw kdajkoli postavil na cesto. Ne vem sicer ali zato ker je bmw ali zato ker je suv (verjetno ker je oboje hkrati), ampak ko ji dodaš še 10+let je pomoje to to. Best buy za 5k. Aja ne, obstaja še lepša možnost, sposodiš si še 2k in dobiš že 2007 letnik, ki je pa res to to, saj ima že pobarvane odbijače.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Standard mtl... daj se odloči ali si ontopik ali ne.

Stalno se obračaš po vetru v debatah in izbiraš kaj ti takrat ustreza. Politika bi bila zelo primerna smer zate, bolj kot avtomobilizem.
wink-1.gif


Tak avto kot si napisal je lahko vrhunsko ohranjen in najbolj primeren nakup za človeka, ki potem v Slo dela 10kkm na leto in ja tudi takih polno obstaja. V zadnjih letih sem naletel ravno na take primere, ki si kupujejo "zadnji" avto pri cca. 60 letih in bo delal 5-10kkm.
Hehe, kar nakladaj naprej.
Takšen (torej pišem točno za ta konkreten primer, ne na splošno) vrhunsko ohranjen avto za NIZKO CENO (ja, to si spregledal, pa čeprav sem vsaj enkrat prej že napisal z velikimi črkami ravno zate) NE OBSTAJA.
Sedaj pa bruhaj še naprej svoja pametovanja.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zakaj bi? colos je verjetno že pogledal zadevo oz. bo še testiral kakšnega, jaz mu mojega mnenja ne bom usiljeval. Meni X3 teh letnikov nikakor ni všeč pa bi kot znamko z veseljem še kakega BMWja.

Sem že zgoraj napisal, da jaz avto kupim če mi je všeč, nikoli ne pridem spraševat na alter
hysterical-1.gif
in upoštevam blazneže, ki rantajo o tem kako te kripe pa že ne. SUVi teh letnikov so vsi jajca, oče ima Tiguana 2008, ki je sekret in verjamem, da tudi X3 ni kaj boljši, facelift pa bi že moral biti soliden, čeprav še vedno grd za gledat.

Colos: budget za tak avto imaš res nekoliko majhen, ker lahko kako popravilo veliko stane. Po drugi strani imaš pa v Slo odlične BMW mehanike za normalen denar in lahko marsikaj popraviš ceneje kot npr. Mazdo ali Forda. Če imaš čas mislim, da lahko najdeš zelo lepo ohranjenega, ki ti bo dolgo služil, saj so tudi cene v dnu zaradi takih negativcev kot tukaj na alterju. Potem pa bereš kako temo, kjer ugotovijo, da je nov avto bil že dobavljen SLABO popravljen.
hysterical-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.958
113
Ko je ravno taksna tema in lih kupujem...
Torej je varno kupit kak e90 FL od prvega lastnika s potrjeno knjigo in 250 k km?
Ker ko gres brat bmw forum, te prime nekam...sploh ne ves za mozne okvare na avtu, dokler me beres foruma.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hja, zato pa prideš na forum znamke, ker imaš kako okvaro in jo rabiš rešit. Tisti, ki nimajo težav nimajo kaj veliko za pisat.

Za verigo veš, potem pa ali ima že urejeno ali pa še ne je pa odvisno od primera do primera. Jaz sem vedel za verigo pa sem še vedno kupil E91 takrat.. me kr stisne ko jo še vidim na cesti.
srce-1.gif


Mora pa met veliko opreme, oskubljeni so meni grozni.