Nakup Lancie Delte - se še splača?

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.587
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
že dlje časa se odločam za nakup avta, ampak si drznem reči, da počasi res prihajam(o) v zadnjo fazo izbiranja.

ampak preden naštejem favorite, me zanima naslednje, ker mi je od vseh avtov bila vedno zelo všeč Lancia Delta - veliko sem imel tudi opravka z Lancio (sicer Phedro, a vseeno) in nisem imel niti ene pripombe. glede na to, da so ugasnili znamko Lancia - se Lancie se splača sploh kupiti? kako bo s servisi, rezervnimi deli?

trenutno sem tudi zadovoljni voznik Toyote (Avensis, l. 2001), zato seveda gledam zelo tudi proti Toyoti. tako so favoriti za izbiro sledeči:

- Toyota Auris/Yaris
- Škoda Fabia
- Mazda3

preferiram bencinski motor, 6. prestav in tempomat (nujno), želel bi avtomatsko klimo, če bi se našlo fino testno vozilo bi bil srečen otrok. nekje do 13.000€, Auris bi spustil letnico nekje do 2011 max, ostali, kot rečeno testno oz. čimnovejše.

Renault Clio, Fieste in Focusi žal odpadejo, saj ne najdem testnih s 6. prestavami.
za Yarisa se nekako ohlajam, saj sem prebral, da je zelo ... za moja mestna vozičkanja sicer idealen, žal pa malce pogori na relacijah ...

sicer naredim ogromno kilometrov, vendar pa je tudi ogromno "vozičkanja" od lokacije do lokacije, ki bi znale biti precej morilske za diesel. načeloma se izogibam turbinam (iz neznanega razloga me jih je strah kot hudiča križa
tongue-1.gif
) izjema sta Fabia (imel možnost voziti en vikend in sem res navdušen nad avtom, Lancia pa je edina, ki bi jo imel kot diesla, saj je ogromno takšnega vozičkanja prej omenjena Phedra preživela brez večjih problemov.

osebni favorit - Delta, a me je izredno strah, saj kupijem avto za dlje časa, zaradi odlične izkušnje s Toyoto (8 let brez večjih problemov) brez pomisleka vzamem tudi Aurisa, potem pa nekako Fabia in Mazda3. Mazda3 me je sicer zelo presenetila po tem, kar sem videl, ampak je praktično ne poznam - vozil sem veliko Mazdo6 in je bila za vozit super, dokler ni bilo treba tankati ...
tongue-1.gif


kako je s stroški servisov, zanesljivostjo pri vseh?

vsaka uporabniška izkušnja bo še kako dobrodošla.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Full smešno napisano....ubistvu si full želiš delte.....in jo hkrati odrivaš stran v vsakem odstavku posebej
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Pan sej to je vse razen značke alfa fiat...deli bodo
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
ne kliči hudiča
evil.gif


@odpiralec teme

kupi toyoto, kolk te poznam si kr komplikator, avto z dušo ni za tebe
grin1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
147
smile-1.gif


je pa delta novejša generacija avta, tak da z njo praktičnih izkušenj nimam, ampak si upam trdit da je situacija podobna
smile-1.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
sem kr mazda2 misli, če gledaš fabio pride nova mazda2 tud v poštev a ne? pa še kr velika je
redface-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Delto bencinarja? Fiatov 1.4 turbo bencinarji so za razliko VW bulletproof. Prve generacije so imele sicer probleme s poroznostjo glav kar so kasneje odpravili. Ce gledas dizla, bi sam vzel starega 1.9 multijeta pred novejsim 1.6. Je boljsi in bolj vzdrzljiv, le servse moras redno opravljati. Tudi tavelike na max 4 leta in max 100.000km, raje manj hkrati se menja vodna pumpa in termostat. Pa imas mir. Samo jaz bi tudi raje bencnarja.

Glede elektronske periferije pa ta crkuje tako pri toyoti kot velecenjenemu vw. Tista guma, ki se je enemu zgoraj odlepila iz vetrobranskega stekla je 200% zato, ker je bilo steklo ze menjano in slabo zalepljeno nazaj, klasicna napaka salabajzerjev.
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Dokler živi FIAT se ne rabiš bat za servis LANCIE. Pa ne primerjat Yarisa z Delto, ker Yarisa spraviš v Deltin kuferam
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Lancie servisira tudi Kavcic na Izanski, ce se ze bojis za servise. Top ekipa.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
ti avti so res izjemno poceni,sploh glede na opremo.je pa to v bistvu bravo-z spremenjenim podvozjem in veliko boljšimi materiali.če dizla potem vzami 1.9 ali 2.0,pri bencinarju se 1.4tjeta nimaš kaj bati,tudi 1.6 dizel je ok samo je že downsize vaijanta 1.9 modela kar pa se pozna na vožnji.glej takega z panoramo in usnjem torej opremo platino.morda za vzorec kaj takega

http://www.avto.net/_AVTO/ogla...%202XPANORAM...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.587
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
odlično, takšne informacije rabim.
smile-1.gif
hvala za to!!

kaj pa glede Mazde, potrebno biti na karkoli pozoren?

v bistvu imam malo fobije pred čemerkoli, kar ima turbo. zato mi je recimo Auris 1.6 top, ker je bencinar, brez turbine, dovolj močan, še kar varčen, ampak kolikor berem, bulletproof (konec koncev imam podobnega zdaj v Avensisu in približno vem kaj pričakovati). enako 1.33, samo se mi zdi malce švohcen ...

predvidevam, da kar je bilo napisano za Lancio verjetno velja tudi za Giulietto? verjetno ista tehnika oz. tehnologija?
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Delte maš na netu pod 10.000 l.2011. kot so ti že povedali se za dele in servise nimaš kej bat, vse je fiat-alfa...
Bi pa priporočal 2.0 dizla ne 1.6.