nakup fejk Rolex ure

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Resnicni problem fejkov je to, da nekoga zavedes in mu prodas nekaj za pol cene pod pretvezo da je genuine. Ce kupis/prodas fejk rolex za 100e nisi opeharil nikogar. Ne proizvajalca, ne kupca. Ce kdo zeli nosit fejk naj nosi. Meni je cisto vseeno. Imam en lakost majco, pa se danes ne vem a je real al fejk. In me cisto nic ne moti to, da ne vem. Pred mnogo leti sem dobil v dar fejk Panerai, vreden kakih 50usd vvSingapurju, zadeva ke bila avtomatik in je bila tocna v nulo (kar original ni), delala je ene 20 let, dokler ni padla v vodo. Problem fejkov je edino zakonodaja, ki te lahko posteno opali na kakem EU letaliscu. Ocene da fejke nosijo fejk ljudje pa so kar nekaj. Kaj sploh pomeni fejk clovek? Kolk neumen moras bit da ćapca v firmato cunjah z rolexom z diamanti zamenjas za pravega bogatasa?
Kako pa ločiš bogatega čapca od revnega čapca?
A revni ima robo iz kladuše in arizone, bogat (beri: "mu je posu rataŁ") pa originale? Izgledata pa oba isto,... še dišita isto. Pa oba imata EM optik petico,....
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Sam še čakam kdaj bodo čapci in gaserji začel fejk Tesle vozit.
A take? :valjamse:
20220712-Fake-Tesla-Model-3-Coyote-Swap copy.jpg
 
  • Haha
Reactions: aljoman

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
1684353107486.png


Jst sem tole kupu za 40€ pred leti... sedaj so malo več.

Ene 2 meseca sem nosil, potem je šlo pa v predal. Mal tehničnega navdušenja je, ko par delov in vzmeti fali mogoče 1s od 86 400 s v dnevu.

Stanodajalec je reku če je rolex enkrat, mi je blo takoj nerodno. Mah, če si nalepiš 10k€ na roko bo bolj prišlo od izraza. :)

Sedaj itak športne nosim (pa itak mora biti skos na roki), več rok pa nimam. Bi bolj prišlo do izraza, če si 10k nalimaš na rokav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vprasaj

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
S čem se eni obremenjujete: Meni je pac ta model res hud in ne mislim dat 79k zanjo

nosil jo bom pa sam, prepricam pa sem da 99,9999 % ljudi nikoli ne bo opazilo kaj sploh je. Vazno mi je da kaze cas in da se ne razbije ob prvem kontaktu z mizo. :)
Nasel sem tole, ampak mi je prevelik rizik da bi narocil


zanima me ce kje obstaja fizicna trgovina za replike v EU
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
S čem se eni obremenjujete: Meni je pac ta model res hud in ne mislim dat 79k zanjo

nosil jo bom pa sam, prepricam pa sem da 99,9999 % ljudi nikoli ne bo opazilo kaj sploh je. Vazno mi je da kaze cas in da se ne razbije ob prvem kontaktu z mizo. :)
Nasel sem tole, ampak mi je prevelik rizik da bi narocil


zanima me ce kje obstaja fizicna trgovina za replike v EU

vprašanje, kako je zakonsko to dovoljeno. pomoje je prestrogo, pa se nobenemu ne ljubi jahat z zakoni.

se pa seveda dobijo zadeve na ulici.

Glih zanč mi je en kazal enga fejk, khm, repliko rolexa, za 1k ... men je že to bolana cena za uro, ampak ok, vsako tele ima svoje vesele. Dedc jo je dobu tko, pod mizo. Baje jo je nosil okol do urarjev, pa niso ugotovil, da je fejk.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
vprašanje, kako je zakonsko to dovoljeno. pomoje je prestrogo, pa se nobenemu ne ljubi jahat z zakoni.

se pa seveda dobijo zadeve na ulici.

Glih zanč mi je en kazal enga fejk, khm, repliko rolexa, za 1k ... men je že to bolana cena za uro, ampak ok, vsako tele ima svoje vesele. Dedc jo je dobu tko, pod mizo. Baje jo je nosil okol do urarjev, pa niso ugotovil, da je fejk.
Mislim da poznava isto osebo. :)

Iste gledam prek neta. Cene so med 800 in 1100 sploh za mdel ki ga jaz gledam.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
zanimivo.... Sam imam doma fejk sliko Vincenta, ročno poslikana kopija.... Pomoje originala sploh ne morem kupit, tudi če bi imel miljone...
Je to razlika med fejk uro ali fejk sliko... Je pa res, da mi za tako sliko ni treba razlag da je fejk, ker je samoumevno :)
Jaz sem jo kupil, ker mi je res všeč slika in ko grem mimo nje, se vedno nasmehnem...

Za kaj rabiš fejk uro? Zato ker ti je všeč model in zadovoljiš svoj notranji jaz? Ali zato da boš mimoidoče navdušil in si fejk pumpal ego...
Pomoje je podobno z avtom... Vazno da je bemfl/ali karkoli/, potem pa ni za gume in servis.... Fejk na znotraj...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
No, realno gledano večina kupcev fejk ur, le te kupi, da so “duvajo” in so “jači”. Pač “čapci”.
Zelo malo (verjamem pa, da obstajajo) jih kupi iz tvojega razloga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon in MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Za jurja je toliko lepih swiss made avtomatikov, potem imaš še Orient, ki lahko do neke mere tudi prekaša etine ali selita mehanizme. V svetu ur je eta sicer buđet mehanizem, ampak še vedno je swis made avtomatik.
Pa potem lahko brez laganja rečeš da imaš swicarja na roki in ne kitajsko repliko. Res ne razumem ljudi. No saj od trenerkarjev ni kaj druga za pričakovat. Oni so svoja kultura.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon