nakup fejk Rolex ure

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
publishwall_resized_1507736358_1054042.jpg
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Trenutno najbogatejši Zemljan Arnault je sicer lastnik znamk Louis Vuitton, Givenchy in Kenzo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ampak ker ni obogatel niti s temi urami niti zaradi njih, je to precej nepomemben podatek.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
A ni tko, da so ponaredki že nekaj časa zelo dobro in tudi dražji. Opaziš detajle šele zelo od blizu. Po 5ej logiki enega regular rolexa ne bi opazil razlike?
Menda se 'splača' kupiti kopije Paneraia - nekateri pravijo, da so mehanizmi po kvaliteti nad originalom. :)
 
  • Haha
Reactions: zino

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Nekdo mi je govoril da je bil v Bahrajnu in je kupil full hud fejk za cca 80 dolarjev .Še danes ga nosi, kaže čas in dobro zgleda.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
Nekdo mi je govoril da je bil v Bahrajnu in je kupil full hud fejk za cca 80 dolarjev .Še danes ga nosi, kaže čas in dobro zgleda.

za 80 dolarjev ni hud fejk.

dobra replika je tudi 1000 in vec.

in replika in fejk ni isto. replika je uradno tudi oznacena primerno. fejk je pa pac ponaredek - kao original. pa ne vem, ce pri urah to sploh velja.
 
  • Haha
Reactions: zino

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
A ti fejkiči imajo qvarc mehanizme? Ker če imajo pravi mehanizem me zanima točnost le tega.

No če je qvarc, se vidi da je fejkič že od daleč, ker pri qvarcu se sekundni kazalec pomakne 1x v sekundi, avtomatiki pa od 4 premike in več, torej tečejo gladko.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Na koncu dneva ne kupiš materialnega izdelka, kupiš ime.

Če se dobro počutiš zaradi tega whatever....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Pa če se držim teme... vse kaj bo avtor teme kupil preko spleta izven EU, je 98% možnosti da bo šlo v uničenje. Tako da za 80 eur, pojdi raje z družino na kosilo. Bo večji dosežek.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Nekdo mi je govoril da je bil v Bahrajnu in je kupil full hud fejk za cca 80 dolarjev .Še danes ga nosi, kaže čas in dobro zgleda.
Jaz sem jo ene 20 let nazaj kupoval v Dubaju, ko še ni bilo toliko turistično in so ponaredki stali med 50 in 100 $. Meni so rekli, da ista tovarna na vzhodu naredi najprej XYZ originalov, pol pa XYZQ "original ponaredkov" - še serijsko številko imajo gor - vsi isto. Žena in kolegica sta si takrat kupili Gucci fejk in ko je kolegici crknila so ji v Slowatch zastonj popravili, ker je kao original, ko pa je moji pol čez pol leta crknila, pa so ji rekli da je fejk, pa sta bili obe iz iste škatle v "zakotnem skladišču" Dubaja.
Rollexi so res zgledali OK, ampak se potem nisem odločil, ker kot rečeno, raje original Casio, kot fejk Rollex.
V zadnjih 5 letih sem jih spet gledal v Dubaju in so jih zgleda ornk stisnili, ker vsi govorijo odkrito o fejkih in ura je samo na 10m podobna originalu, na bližje je vsakemu jasno, da to ni to.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Gucci ne spada v urarski segment, ampak v nakit.

Rollex zna bit da je narejen na vzhodu eden zjutraj drug zvečer... Ampak Rolex z enim "L" pa ne delajo na vzhodu. You know, Swiss made...Tako uro ne boš dobil v enaki škatli v skladišču, eno za 100 drugo pa 10.000 eurov. Pa še Gucci bi naj bil Švajcerski.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Ah otroci z nizko samopodobo, ki bi radi nekaj bili, čeprav vsi vejo, da niso.

Če bi že rad repliko, potem išči po netu "super clone". Cenovno so okoli 500 do 600 eur, lahko tudi 1000 eur+, ker tiste sestavijo na roko.
Na zunaj razliko opazi le poznavalec, pa še tisti rabi pogledati od blizu in večkrat (včasih še to ni dovolj). Vidi se potem na mehanizmu, pa še tu moraš vedeti kaj gledat. Ni to nek poceni quartz.

Po domače replike so postale velik problem, saj so izredno podobne originalom. Vrednosti seveda nimajo nobene, razen v glavi tipa, ki to nosi.
Imaš lahko tudi težave, saj če kupiš izven EU in je vmes carina, radi to preverjajo in zasežejo.

Sam si raje kupim tisto kar zmorem in želim. Imam kar nekaj ur, cenovno enak ali višji rang kot mnogi Rolexi. Sem pač velik ljubitelj in na to gledam malo drugače. Rolex popularnih modelov danes ne moreš kar kupit po uradni ceni. Ker jih ni na voljo, oz. so na voljo le tistim, ki pri zastopniku pustijo konkreten denar in imajo zgodovino. Kupiš brez težav pri sivih prodajalcih, odvisno od modela pa so cene lahko precej višje (najbolj prodajani Submariner ali GMTII, Daytona recimo od 50% do 200% več,..).

Da bi pa dol padel, ker nekdo nosi Rolexa pa daleč od tega. 99% ljudi ne opazi kaj sploh nosiš oz. nimajo pojma. Kdor opazi, mu bo pa veliko bolj zanimivo, da nosiš kaj drugega, kot enega najbolj generičnih, kopiranih modelov, kar jih je.

Skratka za 600 eur + poštnina + carina, pa še malo dodaš si v rangu do 1000 eur. Namesto kopije Rolexa je toliko lepih (in tudi med poznavalci priljubljenih) ur, da glava boli. Samo ti bi rad impresioniral bedake, ki nimajo pojma, dajo pa na tistih 5 znamk, ki jih poznajo.
Če boš iskal kaj drugega v tem rangu, tudi rabljeno, pa da je širše znano ime, imaš opcije, kot so Longines, Tag Heuer (quartz), Tissot, Hamilton, Seiko,...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Jaz mam najraje Swatch, mam doma že 3 modele :) original...
Sem pa malo razočaran, ker mi je na eni odpadel sekundni kazalec in sedaj pleše znotraj ure... Je kvaliteta padla :(
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
Pred nekaj leti so na Apple Storu za 1000$ prodajali program. Ko si ga odprl, se je pokazal napis "Jaz sem bogat". Nič drugega ni delal. Pa so prodali kar nekaj komadov, preden so ga umaknili s tržnice. Podoben štos je s temi urami, pravimi ali fejk.
ja, in potem še program za 10kilo, I am richer in podobno do neznanih števlik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Resnicni problem fejkov je to, da nekoga zavedes in mu prodas nekaj za pol cene pod pretvezo da je genuine. Ce kupis/prodas fejk rolex za 100e nisi opeharil nikogar. Ne proizvajalca, ne kupca. Ce kdo zeli nosit fejk naj nosi. Meni je cisto vseeno. Imam en lakost majco, pa se danes ne vem a je real al fejk. In me cisto nic ne moti to, da ne vem. Pred mnogo leti sem dobil v dar fejk Panerai, vreden kakih 50usd vvSingapurju, zadeva ke bila avtomatik in je bila tocna v nulo (kar original ni), delala je ene 20 let, dokler ni padla v vodo. Problem fejkov je edino zakonodaja, ki te lahko posteno opali na kakem EU letaliscu. Ocene da fejke nosijo fejk ljudje pa so kar nekaj. Kaj sploh pomeni fejk clovek? Kolk neumen moras bit da ćapca v firmato cunjah z rolexom z diamanti zamenjas za pravega bogatasa?