Nakup CX/CH

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Zamenjat ploščice, ajntliftat ...

Sicer nobena večja kunšt - sam brez ustreznega “specialnega” orodja je pač “mišn imposible”. edit: Pa olje moraš imeti vedno pri roki (dobra tema - mislim, da ga nimam več ...).
Gumice pa menjaš s M8 ključkom ...

Pa še enkrat - tist, ki si hoče dati diske na specialko, naj si jih da. Potrebe po njih pa načeloma ni (ja - tisti, ki vozi samo gore-dole in ima dolge “dole” ima določen “luksuz” s HIDRAVLIČNIMI disk zavorami).

Na vsake kolikokrat pa se rabiš s tem ukvarjat?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Saj tudi gumice menjaš na kakšnih 20k. To pomeni povprecen rekreativec v 10 letih oziroma prej menja kolo. Gumice izrabiš najbolj v dežju, danes pa se itak vsi vozijo samo še po suhem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Ma ne rabiš se dostikrat. Ko pa zvizne, pač ne gre popravit doma z imbusom pa izvijačem. Glede tega ni bojazni. Če najdeš bajk, ki ti ustreza z diski, super, če ti pa kak brez diskov ustreza, pa ne boš dost na slabšem, če ga vzameš. To je vse, kar ti hočem povedat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Verjetno se da kaj zmenit, da ne bo direkt iz police. Tud za gonilke bi šlo. Sam bi šel do Čerina za različne gonilke. Tud razliko v dolžini nog se lahko kompenzira z vložki pod blokerji. Se prav en dober bike fiting. Niko iz Celja bi bil pravi naslov za nasvet. Hanzi pošlji ZS, pa ti dam kontakt.
Glede na to da mi šuštarji v Soči in drugi ortopedski čevljarji (in se kdo) ne naredi solidnega cevlja (v 15 letih) se ne mislim hecat se z SPD. Sem že nekaj sporbaval pred desetletjem, pa ni variante da bi obul nekaj s police. Da pa bi za duso metal jurje za bicikle in stotake za cevljemi pa ni več. Imam že take duše po omarah s katerimi si bolj malo lahko pomagam.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
No tega, da si imel nesrečo nisem vedel. Vseeno bi šel na tvojem mestu k Nikotu po nasvet.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Hanzi ne hodi po nasvete k ljudem ki so profiji. Hanziju so taki ljudje odveč.

Drugače pa za par 100e pozabi. Že pri gonilki boš dal 200eur ker boš dva različna kompleta nabavlal zaradi dolžine
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Niko se posveti vsakomur, ne glede na to koliko in kaj vozi, tako da si mal bluznil tule. Podobno je z gonilko. Pri uvozniku opreme se zagotovo da naročit stvar.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Šel sem k profiju po hribovske čevlje, bil sem vsaj 5x pri njem, delal jih je 2x , nekajkrat popravljal, pa jih imam kot spomin v omari. Toliko o profijih. Ko bi v štartu rekel da ni sposoben narediti čevlja po meri, bi zadovoljen odšel, tako pa sva oba slabe volje najbrž.

Pa toliko spet nisem poseben. Široke Mehke pohodne čevlje si sam dodelam da jih lahko nosim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Pred desetletjem sem dobil SPD vpetje pa sem hotel vpeti v čevlje pa sem ugotovil da z mehkimi čevlji to ne gre. Trdih pa ne znajo narediti.
Samo za info: noga je 5cm krajša , velikost stopala pa iz 43>39
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Noben problem. Gonilka ena 172,5 mm in ena 170 mm, pa 2,5 cm podložka blokerja. sama številka 39 za čevelj ni problem, bolj je problem anatomija, tam se pa zna zakomplicirat. Nekaj takega je imel moj kolega pred leti na specialki. Načeloma, če lahko sedaj bicikl goniš ga boš tudi z SPD. Morda bi ti bolj ugajali treking čevlji z SPD nastavkom. Se lažje prilagodijo nogi kot trdi čevlji.

recimo:

https://maxisport.si/trgovina/cevlji/sidi/mtb/sidi-mtb-epic.html

Drugače pa mislim, da SIDI lahko naredi po meri oz. 3D modelu. verjetno bi blo treba v firmo v ITA iti. Pozanimaj se pri Čerinu. Obstaja pa še pri SIDI linija MEGA, ki ima širše in višje modele. za probat je.
 
Nazadnje urejeno: