Nakup Clio III - dci 85km?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.370
231
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Picasso je boljša odločitev kot Megane. Od vseh naštetih pa najraje Škodo Octavio II.
Zgolj opomba: če bo cena primerljiva bosta imela Megane in Picasso bistveno več opreme. Če pa nabutaš isto opremo noter, bo pa Octavia II kar precej dražja. Tile Čehički niso več tako poceni
crazy1.gif
.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Picasso je boljša odločitev kot Megane. Od vseh naštetih pa najraje Škodo Octavio II.
Zgolj opomba: če bo cena primerljiva bosta imela Megane in Picasso bistveno več opreme. Če pa nabutaš isto opremo noter, bo pa Octavia II kar precej dražja. Tile Čehički niso več tako poceni
crazy1.gif
.

To imaš čisto prav. Je pa tudi res, da bosta tako Xsara kot Megane, zelo izgubila ceno v primerjavi z Škodilakom.
Saj sam ne vem več kaj bi, čisto sem že zmešan
uf-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.370
231
63
Kras
www.mtl.si
Hehe, peljat pojdi vse tri, pa ti bo potem morda jasno.
cheer.gif
Glede izgube vrednosti imaš pa tudi prav ja. Čeprav ne vem, če Picasso ravno hudo izgublja.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Hi

Doma študiramo, da bi kupili novi mali avto, ki bi ga imeli v 90% za vožnjo v službo, kar znaša vsak dan cca 100km. Letno tako naredimo med 30.000 in 40.000 kilometri. Ko smo dali vse karte na mizo sem prišel do spoznanja, da se mi nikakor ne splača kupiti recimo avta srednjega razreda (Laguna, Mondeo, C5 ...), ker ga je za službo preprosto škoda, pa tudi velika cena odtehta svoje, po drugi strani pa je recimo 5 let starega zelo težko prodati, izguba pa je ogromna. Dejansko pa že imamo avto srednjega razreda, ampak ima že sedaj 200.000, samo stran ga nebi rad dal, ker mi vseeno še dobro služi, vendar pa bo imel v 2 letih cca 300.000 km.

Nekako sem začel študirati o Cliu 3 generacija motor 1.5 dci 85km. Poraba ni ne vem kako velika, majhna registracija, notri je v paketu Exception zelo dober in tudi po recimo 4 letih lepo drži ceno (manj zgubi kot velik avto).
Cena Clio III v opremi Exception bi me prišla 13.900€. Konkurenca je še tudi C3, gledam pa tudi KIA Ceed (veliko mi pomeni 5 let garancije). Škoda Octavia je že 18.000 €, kar mi je pa že preveč.


Zanimajo me vaše lastne izkušnje, slabosti, mnenja. Vem, da je tukaj kar nekaj anti Renultašev, pa vseeno.


Ma kupi Yaris v akciji R'n'B ... pa boš imel vsaj avto, ne pa Reno ...
grin1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Picasso je konstrukcijsko že kar v letih v primerjavi z meganom in octavio. Ko je model enkrat zastarel zna tudi ceno hitreje izgubljat...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ker opažam, da mnogi primerjajo Octavio s Passatom je treba pogledati konju v zobe. Octavia je narejena na enaki platformi kot Golf 5. V bistvu je še najbolj primerljiva z aktualno Jetto, ki je tudi narejena na enaki platformi, po velikosti pa je Jetta skoraj enaka Octavii. Je pa dražja. Tudi jaz sem bil v dilemi in sem se na koncu odločil za dve leti staro Jetto z malce več kot 20.000 km in vso opremo. Za zdaj sem perfektno zadovoljen, naredil sem z njo že cca 40.000 km.
Velja razmisliti. Ceno drži tako Octavia kot Jetta.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Oktavijani se še raje kot s passati primerjajo z audiji in sploh z njihovimi neumnimi lastniki, ki so zapravili toliko več denarja za enak avto
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.370
231
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Oktavijani se še raje kot s passati primerjajo z audiji in sploh z njihovimi neumnimi lastniki, ki so zapravili toliko več denarja za enak avto
grin1.gif
Hehe, točno, na tele sem pa sploh pozabil.
hysterical-1.gif