Nakup Clio III - dci 85km?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pri Hyundaiu sem imel četro leto garancijo na motor, menjalnik in motorno elektroniko. V četrtem letu je računalnik javil težavo na enemu kablu za svečke in oni so lepo zamenjali vse štiri kable, ker garancija to pokriva.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@ garancija: natančno bi si prebral garancijske pogoje... vsekakor prodajalec ne ve vsega, pa tudi če ve mu je glavni interes avto prodati...
@zaposlen v Revozu: po podatkih ki jih imam se jemlje provizija do 5% vrednosti nakupa. popusti pa so do 30% (glede na vozilo). Najmanj je popusta na Storio in Twingo, sledi Clio... največ ga je na Espace, Laguna in VelSatis...
Sam sem plačal 417 EUR "nagrade" pri svojem, kar je zneslo 1,7% (cca) vrednosti nakupa. Še zmeraj sem imel 5000 EUR popusta...
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
hmm tudi mene bi zanimalo kako priti v stik s kom, da bi lahko dobil kak popust?!

Drugače pa nam clio že deseto leto dobro služi, ima pa 150.000 km.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.818
4.315
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
@ garancija: natančno bi si prebral garancijske pogoje... vsekakor prodajalec ne ve vsega, pa tudi če ve mu je glavni interes avto prodati...

V avtomobilski branži, predvsem če gledaš KIO in tistih 5 modelov avtomobilov, bi moral prodajalec znati na pamet vse garancijske pogoje, cene rednih servisov in še marsikaj...
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
@ garancija: natančno bi si prebral garancijske pogoje... vsekakor prodajalec ne ve vsega, pa tudi če ve mu je glavni interes avto prodati...

V avtomobilski branži, predvsem če gledaš KIO in tistih 5 modelov avtomobilov, bi moral prodajalec znati na pamet vse garancijske pogoje, cene rednih servisov in še marsikaj...

Se strinjam, ker drugih argumentov za kupca tako nima.
grin1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
@Roberto:

Bi lahko mogoče ti povprašal svojega kolega ali bi še lahko zrihtal kakšen avto, seveda za plačilo. Odločil bi se med Clio in Megane GrandTour. Meni se zdi, da je zelo majhna razlika recimo med Cliom dci in Meganom GrandTour dci z isto opremo glede na to, da gre za razred višji razred.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Sam sem ravno kupil Megane grandtour s popustom na zaposlene, pa ti rečem, da ni neke blazne razlike v ceni. Vsi govorijo o strašnih popustih, pozabijo pa povedat da so to popusti na cene iz cenika, ki jih seveda noben ne plača. Tudi navadni smrtniki dobijo orenk popuste, potem pa še delear mal svojo provizijo zniža, pa si skoraj na isti ceni, seveda pri avtih do Megana, višji razred se razlike že pozna.

Sam bom dal 16k€ za 1.5cdi 106km dynamique+, dodatno samo ESP in kovinska barva.
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Ja JTD motor je poglavje zase kot tudi TDI!
Samo 1.3 multijati pa naj nebi bili niti pol tako kvalitetni motorji kot JTDji
Vsaka znamka ima ene motorje boljše kot druge!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.366
3.448
113
No v žlahti se še vedno vozi Clio 1,5dci 80 km, ki je bil moj do sedaj je na motoru spustil dušo edino alternator, pa včasih ima prebliske in nena lepo steče (gledali na testerjih in nič odkrili) res se pa to zgodi morda enkrat na 2 meseca, pač ponovno zaženeš pa je . Aja avto je letnik 2003 prevoženih pa 130 000 km
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Kot veste sem gledal Clia in Megana GrandTour, potem pa vidim, da lahko v rangu do 16.000€ dobim še Škodo Octavio:

Novi avto (stari model): LINK
Novi avto (novi moel): LINK

Kaj pravite, je to boljša izbira kot recimo Megane? Malo bi me predvidevam motilo to, da je Škoda bolj nemško trda, Megane pa verjetno mehki?

Kakšne so pa kaj cene servisov za Škode? Za Renault sem videl, da so kar precej zasoljene.
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Hmm,kolega dela na Renojevem servisu,pa je reku da so ravno tile 1.5 (80KM) motorji eni izmed boljsih in manj problematicnih??
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.370
231
63
Kras
www.mtl.si
Hehe, primerjaš novo Octavio in Megan-a?
hysterical-1.gif


PS: Ni primerjave, Megane povsod gladko puši, edino kar je prednost, da ni dizel tako traktorski. To je pa vse. Na vsem ostalem ga Octavia gladko pusti daaaaaleeeč zadaj. Pa če govorimo tukaj o kvaliteti izdelave, materialih, prostornosti, itd. In da ne govorimo o držanju cene pri rabljenem avtu
grims-1.gif
. Če bi jaz izbiral med tema dvema, potem bi bila zame izbira že na daleč jasna.
Če pa primerjamo novo Octavio z Octavio I, pa se občutno pozna ena generacija novejši avto. In če je le možno se stegni do nove. Ne bo ti žal. No, lahko pa primerjaš Octavio I z Megan-om. Tukaj je potem odločitev nekoliko težja.
grin1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
@MTL

Primerjam jih več ali manj cenovno, čeprav je Octavia z isto opremo dražja kot Megane. Jaz sem pač navajen na mehke avte (hidravlika - to ostaja primarno avto na dolge vožnje, Octavia bi bila za službo) in Megane mi je bil nekako najbolj blizu mehkobe. Vem, da udobje, ki mi ga nudi hidravlika ne morem dobiti nikjer razen pri C5, ampak 24.000€ mi je za proračun preveč, čeprav je za ta denar fenomenalen avto.

Mi lahko malo poveš kakšne so cene servisov in kdaj se delajo veliki servisi? Je veliki servis na 160.000 km ali prej? To mislim menjavo šponarjev, jermenov itd. Pa cena recimo za tak servis, da lahko primerjam z trenutnim servisom. Pa kdaj so klasični servisi 20.000 ali 30.000 kilometrov?

Lahko tudi preko ZS.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Mi lahko malo poveš kakšne so cene servisov in kdaj se delajo veliki servisi? Je veliki servis na 160.000 km ali prej? To mislim menjavo šponarjev, jermenov itd. Pa cena recimo za tak servis, da lahko primerjam z trenutnim servisom. Pa kdaj so klasični servisi 20.000 ali 30.000 kilometrov?

Lahko tudi preko ZS.

Pri škodi so servisi na 15k, če se zmeniš za long life pa na 30k. Pri meganu je servis v vseh primerih na 30k, ampak te pride menjava olja malo ceneje kot 2x navadna ali 1x long life pri octaviji. Velik servis je (nisem 100%) pri obeh na 120k.

Aja še tole. Nove octavie še nisem vozil, je pa nova fabia neverjetno mehka glede na moje nekdanje izkušnje z bratranci iz koncerna. Občutek je skoraj kot bi vozil cliota, edino glasna je pa precej bolj...
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hvala za odgovor. Aha, se pravi je nekako primerljivo vse skupaj.

Zdajle sem gledal, da je cca 15.500€ tudi Xsara Picasso 90 konjska dizel z vso opremo. Se mi zdi tudi ogodna varianta. Se ji leta precej poznajo recimo v primerjavi z Meganom, Scenicom, Ocatavia je zagotovo boljša to vem.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.370
231
63
Kras
www.mtl.si
Žal ne vem točnih cen servisov, so pa nekje med 130 in 200 EUR, kot je že nekdo napisal je servis na 15k km. Obstaja še variabilni, katerega pa žal naši servisi nočejo vključit, ker bi potem očitno prišlo do izpada dohodka
crazy1.gif
. V Nemčiji sicer laufa BP to. Velik servis je na 120k km, cena okrog med 500 in 550 EUR na pooblaščencu. Aja, pa na 15k km se menja olje in filter, na 30k km je pa potem še ostalo, kakšni zračni filter, filter klime, itd.