Nakup Clio III - dci 85km?

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hi

Doma študiramo, da bi kupili novi mali avto, ki bi ga imeli v 90% za vožnjo v službo, kar znaša vsak dan cca 100km. Letno tako naredimo med 30.000 in 40.000 kilometri. Ko smo dali vse karte na mizo sem prišel do spoznanja, da se mi nikakor ne splača kupiti recimo avta srednjega razreda (Laguna, Mondeo, C5 ...), ker ga je za službo preprosto škoda, pa tudi velika cena odtehta svoje, po drugi strani pa je recimo 5 let starega zelo težko prodati, izguba pa je ogromna. Dejansko pa že imamo avto srednjega razreda, ampak ima že sedaj 200.000, samo stran ga nebi rad dal, ker mi vseeno še dobro služi, vendar pa bo imel v 2 letih cca 300.000 km.

Nekako sem začel študirati o Cliu 3 generacija motor 1.5 dci 85km. Poraba ni ne vem kako velika, majhna registracija, notri je v paketu Exception zelo dober in tudi po recimo 4 letih lepo drži ceno (manj zgubi kot velik avto).
Cena Clio III v opremi Exception bi me prišla 13.900€. Konkurenca je še tudi C3, gledam pa tudi KIA Ceed (veliko mi pomeni 5 let garancije). Škoda Octavia je že 18.000 €, kar mi je pa že preveč.


Zanimajo me vaše lastne izkušnje, slabosti, mnenja. Vem, da je tukaj kar nekaj anti Renultašev, pa vseeno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.818
4.315
113
V tem rangu denarja potem raje kupi megana, malo večji avto in če narediš toliko km letno ti tudi varnost nekaj pomeni.

Glede garancije, se pa res splača prej podrobno pogledati kaj je vključeno v to splošno garancijo!
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Pa zakaj ravno najbolj problematičen motor na trgu?

Verjetno zaradi popusta, druge pametne ne najdem.
Clio III bo v kratkem dobil facelift.Tako da imaš takoj imaš star model s problematičnim motorjem.

Kia ceed je veeeeeeeeliko boljša izbira.

Pa zdi se mi da nimaš ravno razčiščenih pojmov kako velik avto želiš.
C3 je že zastarel, poglej recimo še P-207 ki ni prav nič napačen je celo bolj všečen kot clio III.

Spoštujem tvojo odločitev za francoski avto.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.370
231
63
Kras
www.mtl.si
Če boš že Clia kupoval obvezno vzemi preko zaposlenega v Revozu. Ti to da kar lep popust, sicer ne vem kako je Cliom III, ampak vseeno se bo poznalo.
Sicer pa za ceno 14k EUR dobiš Megana Break 1.5 dCi seveda z uporabo tega ''Revozovega'' popusta. Oz. za 14,5k EUR pride že Senik z 1.5dCi motorjem.

Torej, če že Renaulta obvezno preko zaposlenega v Revozu. Cena za to storitev je pa nekje okrog 200 EUR
aplauz.gif
.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hvala MTL, ker si me spomnil na to, kar sem pozabil napisati. Namreč kako naj pridem v stik z zaposlenim iz Renaulta za ta popust?

A 85km so kritični motorji? No tega res nisem vedel. Ena možnost je potem 70KM (ta se mi zdi prešvoh), pa 105, Kaj ta dva motorja sta OK?

Peugeot mi ne leži najbolj, verjetno čisto neuporavičeno.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Torej, če že Renaulta obvezno preko zaposlenega v Revozu.
aplauz.gif
.


Imaš prav. Popusti so včasih tudi do 20% na nov avto, odvisno od modela.. ni čudno, da v Novem mestu skoraj ne vidiš kaj drugega kot Renault.
grin1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Pa zakaj ravno najbolj problematičen motor na trgu?

Verjetno zaradi popusta, druge pametne ne najdem.
Clio III bo v kratkem dobil facelift.Tako da imaš takoj imaš star model s problematičnim motorjem.

Kia ceed je veeeeeeeeliko boljša izbira.

Pa zdi se mi da nimaš ravno razčiščenih pojmov kako velik avto želiš.
C3 je že zastarel, poglej recimo še P-207 ki ni prav nič napačen je celo bolj všečen kot clio III.

Spoštujem tvojo odločitev za francoski avto.

Jaz se tudi nagibam bolj k Ceedu, ampak moja boljša polovica viha nos, ampak to bomo že uredili. Malo me skrbi to, da noben od KIE noče direktno povedat kaj vključuje njihova garancija. Danes sem celo slišal (prej bi rekel da laž), da je garancija na menjalnik in motor v drobnem tisku definirano kot zunnaji del menjalnika (ohišje) in ne zobniki, vilice itd.

Pa noben dejansko pri KII noče direktno povedati,kaj zajemalo redni servisi. Ker recimo lahko se zgodi to, da ti oni rečejo, da je treba na 60.000 kilometrov, menjati ne vem recimo vse silen bloke, nosilce motorja itd.

Skratka, stvari niso čisto jasne pri KIIji. Bom pa vseeno šel še enkrat pogledat KIO in se pomenit.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Maš kak link, da so dci motorji problematični? Zaradi njihove "tehnološke dovršenosti"
smile-1.gif
ne moreš tankati vsak drek, tako da se izogibaj Petrolu, pa ti bo dci prav lepo delal.
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Kot jaz vem so imeli pri renoju probleme samo z 1.9 dCi motorji in ne 1.5 dCi motorji. Vsaj tako mi je rekel brat, ki je delal na renojevem servisu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Slabo je delal.
Po medijih so vlačili pred dnevi 2.2 dci (tednik) za 3.0 dci je itak znano da je šrot (isuzu?) tko da 1.5 je lahko biser samo pri porabi.Glede težav pa "ne vem".Lahko pa se pozanimava.( na netu zagotovo kaj piše o tem)

Enostavno imam občutek, da ni veliko sodobnih dizlov, ki bi delali kaj bolj zanesljivo kot stare zastave. razlika je ta da je zastavo znal vsakmulo šravfat, ko ti gre pa pri teh dizlih enastvar, pa te košta da glava boli. (začne te že boleti preden napako najdejo, ko ti povejo ceno ti jo raznese)
 
Nazadnje urejeno:

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Mislim, da so ti 1.5 dci motorji še najmanj problematični od vseh renojevih dizlov. Jaz že par let vozim tak motor s 100KM, pa gre zaenkrat še vse po planu. TRKAM
smile-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Maš kak link, da so dci motorji problematični? Zaradi njihove "tehnološke dovršenosti"
smile-1.gif
ne moreš tankati vsak drek, tako da se izogibaj Petrolu, pa ti bo dci prav lepo delal.

Zadevo mislim, da poznam kar v redu. Linka sicer nimam, bom pa naštel nekaj dejstev:
- V Murski Soboti danes nima nobena avtošola Renaultovega DCI čeprav so bili Renaulti z DCI pred dvemi tremi leti nekaj povsem vsakdanjega pri avtošolah.
- Ljudje, ki jim je Renault kruh vejo svetovati, da če Renault-a OBVEZNO bencinskega.
- Videl sem 1.5 DCI (47 KW) z 60000 km ki je imel zanič vse 4 šobe (lastnik je vedno natakal gorivo pri tekmecu Petrola)
- slišal nekaj lastnikov o težavah s šobami in popravilu le teh (prihranek pri nafti gre v trenutku v tri krasne)

Mogoče bi bilo dobro prebrati kak Renault forum.

In ja pri Kii naj bi bila 5 letna garancija samo za negibljive dele motorja in menjalnika (vse ostalo je potrošni material). Pa ja ne mislite da bo ena "majhna" tovarna krila vse napake ki se pojavljajo pri uporabi vozila v času 5 let. Seveda je to dobra reklama pa še na servisu pet let puščaš svoj denar (ob ne servisiranju vozila po njihovih pogojih odpade vsaka možnost uveljavljanja garancije).

JTD prav lepo dela tudi na "drek" natankan pri P..... .
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.818
4.315
113
Na reno forumu je najvčkrat debata glede 19. 120km motorja l.2001/2002, na teh letnikih so bile slabe turbine in pa intercoolerji, 2003 letniki niso problematični in vteh primerih iščejo turbine ki se jih pa da že kar dosti ugodno dobiti.

Glede cee-d garancije, sej ma reno tud 12 let garancije, sicer na prerjavenje ampak...
Tista 7 letna garancija naj bi bila za blok motorja in menjalnika, tko da je to malo za lase privlečno, ali pač?
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Pa vseeno zanimivo, kolko uporabnikov na alterju vozi renaulte in koliko je povpraševanja po njih.
wink-1.gif
Veliiko!!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113

Jaz vozim službenega kangooja z tem motorjem. Avto po dveh letih in neprestanem tankanju na Petrolu (službena magna) še vedno dela brez problema, pa moram rečt da se ga ne špara.

Kako bo čez par let ko bo imel 100kkm prevožnih pa še žal ne morem povedat.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
1.5 dCi 105 je na voljo samo v Clio grandtour, kratki Clio ima samo 70/85 1.5 dCi, v opremi Exception pa mislim da samo 85...
@all: zakaj naj bi bili kritični motorji? Ker je folk cviček tankal in se je motor uprl?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
KSZ

A mi lahko kdo sporoči kontakt od kakšne osebe, ki dela v Revozu in bi lahko pri njemu kupil avto s popustom?

Gledat sem šel KIO in zatrjujejo, da je garancije 5 in 7 let prava. Velja za vse gibljive in negibljive dele. Dal sem tipičen primer, da mi pri 6 letih crknejo vilice menjalnika ali pa recimo ležaj. Pravijo,da je to vse pokrito. Ampak po drugi strani pa ti lahko rečejo, da si ti krvi, da je crknil želaj recimo.

Ne vem zakaj sem kljub vsem skeptičen do njihove garancije.