Nakup avta pri avtohiši/dealerju

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
saj zato nisem pizdil, ker vem, da od tega zivi. se mi zdi fer, da mi je sploh pokazal oglas kjer je jasno vidno za koliko ga je dobil. oz. ga je verjetno se za manj, ce je vec avtov vzel.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
kako je pa z tem da greš lahko avto preverit na servis? ti ponavadi pustijo ali komplicirajo? ali je to vse stvar dogovora? sicer gledam za mojo, Lancio Delto... gledala sva jo pri 1a avto stara 3 leta za 10k, avto je k nov oz lealno ohranjen za 3 leta star avto... dajo pa še garancijo na kilometre in vse te zadeve ki bi lahko bile skrite napake, ki se tud kmalu pokažejo če je kaj narobe... gledal sem tudi lancio pri bimobilu vendar je preveč uničena za realnih 100.000 km, volan je znucan do amena, počena maska in prednji odbijač, sicer bi ga dal najceneje od vseh k sem jih gledal ampak vseeno...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz že po telefonu omenim, da bi rad avto peljal na popolni checkup, čeprav blefiram.
rolleyes-1.gif
Če takrat kaj cinca mu tudi nakažem, da naj sebi in meni prišpara caš ali pa pove odkrito kako napako, katero potem ob primerni ceni lahko sam presodim ali je dealbreaker ali ne.

Vsi bi radi 10 let stare avte brez praske ali pa prvo barvo, meni je pa še bolje, če je bil sprednji del dobro pobarvan. Če je bil razsut spredaj se itak res hitro da videt.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
stvar dogovora, ampak ce dealer ni za to, da se avto odpelje na pregled se lepo zahvalim in grem drugam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik osiris12345 pravi:
kak bolši argument?
smile-1.gif
Malo pobrskaj in boš slišal veliko zgodbic, večinoma negativne, nekaj tudi pozitivnih.
Pač je odvisno tudi od avta. Tudi pošteni avto prodajalci
hysterical-1.gif
dobijo kakšno slabo robo in tudi nateguni imajo včasih biser v ponudbi.

Osebno raje kupim nepolepšan avto, ker potem lažje sklepam, kaj je dal avto čez. No, pri njih avto zelo dobro pošlihtajo, tudi menjajo posamezne izrabljene plastične dele, itd... Posledica tega (pa ne trdim, da to delajo) je, da tudi lažje skriješ realne km.
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Ima kdo izkušnje z avtodelto?

www.avtooglasi.com/index.php?lang=si&state=SI&mod=stk&oglas=T&ph=1&tid=253

Ima kdo izkušnje z AVTODELTO? Imam občutek da so kolega "nategnili" oziroma če ga niso ima res ogrmono smole. Ve kdo kaj več o njih? Nisem slišal veliko slabega več znjih in tudi marsikdo je zadovoljen z njmi, glede na prebrano po formuih. Prodajalec mu je v zatrdil da oni so avtohiša in imajo resen ugled in da si ne bi mogli privoščiti zbitih km itd... Avto pa sigurno iz Italije. Sam bi šel stran od avta, ampak kolega so prepričali, res je bil lep za pogledati. Gre se za golf 4.

Avto je bil NA ZUNAJ kot nov. po kratkem času pa sami problemi, ki se kar ne končajo.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
In potem tovarna da avto v prešo ali kaj misliš?
aplauz.gif
Gre nazaj v linijo, popravijo in na novo polakirajo.

Avto je bil poškodovan in popravljen, ja?

Kaj naredijo z njim je njihova stvar, samo da ga ne prodajajo kot brezhibno novega, ker ni. Nenazadnje bo tudi lastnik ob prodaji dobil nižji znesek, če se bo ugotovilo, da je že popravljan.

A misliš, da tovarna pozna prvo, drugo, tretjo....klaso avta?
grin1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Jaz sem se par let nazaj pri njih zanimal za en rablje avto, pa sem potem šel proč, ker je bilo ogromno ''pravljic''. Lahko da je bil le tisti prodajalec tak.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
A misliš, da tovarna pozna prvo, drugo, tretjo....klaso avta?
grin1.gif

Mene - kupca prav nič ne zanima kaj se dogaja v ozadju. Če plačam nov in brezhiben avto, želim brezhiben avto. Kdo bo nosil stroške šlampastega šleperista ali študenta v luki ni niti najmanj moj problem...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Mnja, postane tvoj problem, ko dobiš "nov" avto štrihan. Lahko si pa tudi blažen v nevednosti, če ti to bolj ustreza.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Mnja, postane tvoj problem, ko dobiš "nov" avto štrihan. Lahko si pa tudi blažen v nevednosti, če ti to bolj ustreza.

Delno postane moj problem tudi kronično nerazumevanje prebranega na forumih, pa to ne pomeni, da me kaj dosti briga kako se taki ljudje prebijajo/prebijate skozi življenje.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik sad pravi:
In to naj bi pomenilo kaj?

Da si v stilu alterjevskih fijakarskih oslov uletel v debato na sredi, samo da si povedal nekaj povsem očitnega in do konca neuporabnega.

Lahko pa greš na prejšnjo stran pogledat zakaj se je sploh začelo to razglabljanje...