Nakup avta pri avtohiši/dealerju

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Sam mal slab priokus je, ko vidiš po kakšni ceni oni dobijo avtomobile od Leasing hiš v tujini,

moreš vedet da oni kupijo šleper ali dva pri teh hišah, zato cena temu primerno nižja.
grims-1.gif
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Nikoli ne kupujem v avtohiši! Avtohiša dela, vedno samo za profit. Kupi poceni, prodaj drago. Poznam mnogo ljudi, ki se s tem ukvarjajo. Avtomobilov sploh ne gledajo, samo kupijo, ter prodajo! Vedno kupuj od fizične osebe, manj verjetnosti za nateg.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Koliko je star avto? Malo čudno, da je plin ušel pri relativno novem avtu. Da ne bo na koncu kakšno puščanje ali kaj podobnega.

Avto bo star 6 let, plina je še bilo notri nekaj, vendar ne dovolj da bi zadovoljivo hladilo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Nikoli ne kupujem v avtohiši! Avtohiša dela, vedno samo za profit. Kupi poceni, prodaj drago. Poznam mnogo ljudi, ki se s tem ukvarjajo. Avtomobilov sploh ne gledajo, samo kupijo, ter prodajo! Vedno kupuj od fizične osebe, manj verjetnosti za nateg.

to se ne bi strinjal.veliko AH ponuja leto ali dve garancije na kupljeno vozilo.med tem ko vozilo pri fizični osebi je nima.pa ravno tako lahko naletiš na slab avto z prevrtenimi km in ponarejeno servisno.še vedno je previdnost pri nakupu največje zavarovanje.če ti je samo ena stvar sumljiva se obrneš in greš drugam.pa ponavadi je težko dat 30€ da avto bolj podrobno pregledajo na amzsju ali kakem servisu
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Nikoli ne kupujem v avtohiši! Avtohiša dela, vedno samo za profit. Kupi poceni, prodaj drago. Poznam mnogo ljudi, ki se s tem ukvarjajo. Avtomobilov sploh ne gledajo, samo kupijo, ter prodajo! Vedno kupuj od fizične osebe, manj verjetnosti za nateg.

Sem bil enakega mnenja, potem pa ko sem žalost od meganov gledal po celi Sloveniji, kaj folk na Avto netu prodaja kot odlično ohranjeno, ko sem pa prišel avto v živo pogledat je bil pa 6 let star avto katastrofalno ohranjen v primerjavi z mojo 17 let staro Hondo . Ni bilo dela avta da ni bilo na njem napake. Vsak, ki sem ga gledal je imel svoje cvetke, pa ne kupujem popolnega avtomobila ker kupujem rabljeno vozilo in se tega zavedam, ampak da je pa zadeva v razsulu, pri enem so bili vsi zici namočeni, ko si se peljal je volan padal v eno stran, drugi čez celo levo stran potegnjen ene 4 ornk črte, preko telefona pa je bilo rečeno da je čisto malo popraskan zadaj, volan olupljen, plastike pri kljukah v tisti luknji kjer je na prednjih vratih ključavnica so kar padale ven, čudno se je peljal, tretji je zgledal OK, potem pa vidiš da je prednje steklo počeno od kamna, klima je iz neznanega razloga odklopljena, plastičnega pokrova na motorju ni itd... Potem sem pa našel tega Hyundaia, smo ga šli pogledati, celega je oče premeril, nikjer udarjen, nikjer barvan, vse tako kot je pisalo pa še 6 mesecev garancije na motor in menjalnik ter 2 meseca na ostale skrite napake se mi zdi kod dobra kupčija. Če bi se pa zgodilo da mi je bilo kaj konkretnega zamolčano je pa itak namen avto v teh dveh mesecih dodobra stestirati in uveljavljati garancijo če bo to potrebno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Vedno kupuj od fizične osebe, manj verjetnosti za nateg.

Naturlih. Garancijo pa za klobuk zatakneš pa je.

Praviloma pri fizičnih naletiš na:
a) klenega slovenca, Marjana ali Silvota, ki ti predlaga ogled v nedeljo po maši, da bo ja zgledalo da je najbolj pošten človek pod soncem, potem pa vprašaš njegovega soseda koliko časa ima avto (o katerem ti je ravnokar razlagal koliko časa je čakal novega, ker je hotel točno to barvo) in ti reče bejž od njega, vsak teden ma drug avto. Aja, ob ogledu je obvezno otroški sedež v avtu, čeprav so marjanovi otroci že srednješolci.
b) južnjaka, Milovana, ki trdi da je avto vozila njegova žena (60 letna Ružica brez izpita za avto), avto ima čisto slučajno zaradi lepšega nove tablice in prometno, v prometni je pa lastnik nek daljni bratranec, ki je doma 150 km stran.

Ni nobenega problema, dokler se pogavarjamo o avtih za jurja ali dva. Za kaj več se jaz brez garancije ne grem. Sploh pri rabljenem dizlu karavanu s 120k na števcu.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
ksz

Maj zadnji nakup je bi pri Španu, vse so mi zrihtal- mi dal 1mes. garancije in po 14 dneh je crknla ventilacija
rolleyes-1.gif

zmaga.gif


P.S: Vidim pa da imajo "nov" kader pri prodajalcih rabljenih vozil
crazy1.gif
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Auto Jolly v Hrastjah pri Kranju. Uvaža avte iz tujine, pa kar dobi v menjavo. Že par kolegov je kupilo avto pri njemu, zaenkrat BP + da garancijo na avto-mislim da eno leto. Kolegu je crknila klima, peljal nazaj, so mu brezplačno zamenjal kompresor.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Lekše.. .To je un, k ima Hyundai-ja?

No, jaz pa ne (oz. deda ne).

Je par let nazaj kupil brand-new Matrixa, registriral, po parih dnevih šel na morje.
Njegov kolega iz službe (že nekaj let oba v pokoju), kupil v AU novi tester za lak.

Glej ga hudiča, pijani gredo avto mert in ugotovijo, da je bil na novo štrihan desni bok.
Lekše je bil tih, dokler se ni prineslo tester ter pred njem pomerilo avto.


Pa pazi, avto je bil nov, iz salona. Torej izpod strehe, ne iz dvorišča.


Končalo se je tko, da je se je Lakše olajšal za kar nekaj dodatne opreme na Matrixu.
Vseeno bolje kot tožba
smile-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Potem pa mene nekateri gledajo kot bedaki ko z merilcem skačem okoli pri prevzemu novega avta.
grin1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Pač, sej se naredi...

Tud na eni Audi AH so prodajali novo Q7 kot novo. Pozabil so pa povedal, da je bila menjana hauba + barvan bok, ker je padla zgornja `miza` na avtovleki, ko so ga raztovarjali.

Jebiga, ane. Pač daš 100k+ € za avto, k je bil prpelan v SLO kak teden nazaj, pa že barvan
cheer.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj se že kupi take...

Bemflne se jih je poštimvalo po par na dan v eni večji AH v Lj. Vse pokupljeno v europi novo ampak poškodovano med prevozom, na dvoriščih ipd.

Prodano kot novo.
smirk-1.gif
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Čisto možno... jaz sem pač napisal izkušnje od drugih. Glede na to, da pa je to nacionalni šport je skoraj nemogoče najti kakega "zaželjenega" dizlaša ki ima relalne kilometre.
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.959
113
Dilerju lahko med ogledom omeniš, da itak imaš en mesec garancije in potem vidiš reakcijo. Sam bi ob nakupu rabljenega avta pred nekaj leti dal še okoli 4000 eur, če ne bi vzel od avtohiše.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Evo zadnjič je bil še i30 pri našem mehaniku na pregledu če je vse res kot so pravili in je avto pravi cuker. 14 dni je od takrat ko so mi pri AC Šubelj napolnili klimo in moj mehanik ni nikjer opazil puščanja, tako da tudi to, da je manjkalo ravno toliko plina da več ni dobro hladilo kot kaže drži.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.347
113
v lokalni ostariji
no novih "poštimanih" avtov je ogromno. dosti jih že fabrško popravijo ker se popraskajo itd. poškodb med transportom je tudi veliko...

in kaj zdaj? se avto kaj slabše pelje če je imel malo popraskan in popravljen bok?

lekše je zelo ok. korektni itd... sem kupil volva pri njih.


je pa pač loteriaj nakup rabljenega. lahko je tip top lahko pa krš