Nakup avta pri avtohiši/dealerju

alfie

Pripravnik
5. apr 2013
125
0
16
Ljubljana
Jaz osebno bi se na veliko izogibal vsem avtohišam na Šmartinski v LJ. Prejšnji avto (Peugeot 307cc) sem kupil v 1A avtohiši. Delujejo prijazni fantje, ampak so kar nateguni. Avto sem ogledoval, izgledal je kot nov, 107k km, cena solidna, opreme dosti, peljali smo se, skratka ogled TOP. Potem smo ugotovili čez skoraj 1 leto, da je bil cel barvan. Zakaj, mi še zdaj ni znano. Prejšnji lastnik (sem ga klical) je rekel da je bil malo barvan zaradi vandalizma... Ampak, ne morem nč rečt, je kar dobro bil poštiman, edino hladilnik klime je crknil, kar je pa običajno pri peugeot 307. Kaj pa delajo z avti drugače, je pa baje katastrofa.

Drug avto sem kupil pri nekem gospodu blizu Škofljice, ki tu pa tam kakega uvozi iz Francije in sicer BMW 318d. Imel je solidne kilometre (143k) za 3 leta star avto, razen manjših praskic v zunanjosti avto top. Ogromno opreme, tudi cena je bila dobra. Do danes naredil 50k km v malo več kot 1 letu in avto BP.

Res je čisto odvisno na kaj naletiš.... Pa sem mel neke garancije na 1A avtohiši, ampak ni nič zaleglo.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Verjetno mislš Letališko v LJ?

Pa da je avto barvan ugotoviš takoj, ne pa po 1 letu...
wink-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
in kaj zdaj? se avto kaj slabše pelje če je imel malo popraskan in popravljen bok?

Avto je manj vreden.

In potem tovarna da avto v prešo ali kaj misliš?
aplauz.gif
Gre nazaj v linijo, popravijo in na novo polakirajo.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Pri novih avtih noben ne komplicira ker je pač nov. Če bi se pa vedelo za ozadje novih avtov ....... Sicer pa avto je potrošna roba
evil.gif


Eni pač živijo v prepričanju, da avto nastane iz nič po sistemu abrakadabra.
 

alfie

Pripravnik
5. apr 2013
125
0
16
Ljubljana
Narodnjak... ja res je, ampak je bil prebarvan cel na novo... zato nismo ugotovili, niti nisem dajal velike pozornosti na to. Potem po 1 letu gledam noter pri vratih kako se odpirajo, da je nek flek modre barve... zgleda je bil prej avto moder, nato so ga pa prebarvali na črno. Svašta... in ja, Letališka... sem se zatipkal
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
videl pri enem ličarju, ki je zanje tudi porihtal kakšen avto,... Punto od Carabinjerov... je blo treba luknjice na strehi poflikat, preštrihat cel avto, ker je bil obtočen, spraskan itd.... zrihtat armaturko ker je bila zrezana zaradi opreme itd... potem je verjetno bil tak kot nov
smile-1.gif


Če ne veš, ne boli
bonk.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
s tem sicer ne bi bilo nič narobe če ne bi avto prodajali kot da se ni z njim nič dogajalo in za temu primerno ceno.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Pred kratkim sem si zaželel vozilo iz tujine in sem sprva bil pri Španu na Brezovici. Aroganca in sami pametnjakoviči... Pri Toyoti na Viču so mi pa obljubljali,da mi pripeljejo avto oz. me kontaktirajo ko kaj najdejo... guess what happend.
smile-1.gif
Enega klica ni bilo.

Kakorkoli, Avto Planet Kranj pa se je na mojo poizvedbo odzval takoj, se dogovarjal... Praktično sem v roku 2 ur imel vse potrebne informacije in vse kar me je zanimalo na mailu. Če me je še kaj zanimalo, smo skupaj poklicali oz. so vpričo mene poklicali v nemčijo in spraševali kar me je zanimalo o vozilu. Skratka, so pošteni, korektni in se držijo dogovora. Sam sem imel opravka z Jako in ga moram pohvaliti.
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.940
2.418
113
Kolega je pred kratkim vzel pri teh 1A serijo 5 karavan 525 z avtomatom pa nekaj cez 200k ce se prav spomnim... Avto zgleda OK, sem kakor tle pravite bi orala bit zgodovina 'huda'... Nekaj se je poglabljal, ampak mislim da ne kaj prevec, ker ja kar hitro kupil. Upam, da mu ne bo hudega.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Kolega je pred kratkim vzel pri teh 1A serijo 5 karavan 525 z avtomatom pa nekaj cez 200k ce se prav spomnim... Avto zgleda OK, sem kakor tle pravite bi orala bit zgodovina 'huda'... Nekaj se je poglabljal, ampak mislim da ne kaj prevec, ker ja kar hitro kupil. Upam, da mu ne bo hudega.
Upam, da res ne bo kaj hujšega, ker poznam dokaj identičen primer (530d), pa je lastnik v parih letih lastništva zmetal vanj še najmanj tretjino nakupne cene, kljub temu, da mu je prvi dve napaki finančno kril prodajalec.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Koliko je star avto? Malo čudno, da je plin ušel pri relativno novem avtu. Da ne bo na koncu kakšno puščanje ali kaj podobnega.

Nej bi mel neko napako pri uparjalniku...folk neki joka.......mamo 2 (2008 in 2011) klime delata BP

2008 bla polnjena po cca 1leto nazaj...manjkal samo 150g plina kar je po besedah mehanika odlično...hladila normalno...samo preventiva
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Besedi i30 in cuker nekako ne sodita v isto poved.
hysterical-1.gif

Me niti ne zanima ozadje tvojega odgovora, ker je ziher neka bedarija. Avto dela ok, drugo me ne zanima.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
In potem tovarna da avto v prešo ali kaj misliš?
aplauz.gif
Gre nazaj v linijo, popravijo in na novo polakirajo.

Avto je bil poškodovan in popravljen, ja?

Kaj naredijo z njim je njihova stvar, samo da ga ne prodajajo kot brezhibno novega, ker ni. Nenazadnje bo tudi lastnik ob prodaji dobil nižji znesek, če se bo ugotovilo, da je že popravljan.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
kakšne izkušnje z prodajalcem Bimobil zraven BTCja?? grem zdej u kratkem gledat k njemu lancio delto pa me zanima če je ok prodajalec
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik osiris12345 pravi:
kakšne izkušnje z prodajalcem Bimobil zraven BTCja?? grem zdej u kratkem gledat k njemu lancio delto pa me zanima če je ok prodajalec

kupil volvota dobro leto nazaj pri njemu. kar se mene tice ga lahko priporocim. avto smo pred nakupom peljali na volvo servis, kjer so ugotovili, da pusca zadnji amortizer. strosek smo delili pol-pol, sami od sebe pa so menjali hladilnik klime, ker je puscal. preveril vso zgodovino in vse stima, tako kot v racunih s servisa kot servisni, pred nakupom mi je pokazal tudi oglas leasing hise iz tujine, od koder je bil avto in se je vse ujemalo. no, razen cena je bila tukaj 3k visja, ampak saj od necesa mora zivet:)

sem dobil obcutek, da ni isti kot razni A1 malo naprej. tudi kolicina avtomobilov ki jih prodaja bimobil ali a1 nekaj pove. je pa to pac prodajalec avtomobilov, previdnost ni nikoli odvec.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
V teh 3 jurje prištej prevoz, DMV, DDV, pa mu ostane 1.5k€. Menja hladilnik (200€) + amortizer (nevem, 100€?). Ostane mu dobrega jurja. Od tega "živi" oz. tebi kej popravi, če se ti v njegovi garanciji kej pokvar...
smile-1.gif