Nakup "AMERIŠKEGA" hladinika (nasveti in mnenja)

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
v glavnem, ne pozabi na dovod vode, če boš jemal hladilnik z ledomatom
da ne boš potem cevko vlekel naokoli kuhinje, tako kot kolega :D
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
KSZ, LG je bomba pri amerikancih
smirk-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drži. Take LG naprave kot sem videl tam pred enim mesecem lahko tukaj samo sanjamo. Pralni stroj z inverterjem, 10 let ful garancije, izgled kot Starr trek, je pa res da za njega in sušilec rabiš dodatnih 5 kvadratov v kopalnici.
wink-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Evo še moje mnenje.

Ameriški hladilniki so vsaj za moje pojme zanimivi samo takrat če si res želiš imeti led in mrzlo vodo.
Drugače pa velika izguba prostora, saj imaš tako v hladilniku kot zamrzovalniku malo prostora.
Druga stvar je še, da so požrešni pri elektriki in zelo pokvarljivi. Polega tega je v Sloveniji še težava, da se jih proda zelo malo in je dostikrat problem z rezervnimi deli. Tako poznam že več situaciji, ko se jih je metalo ven zelo hitro po koncu garancije, saj bi bilo rezervne dele predolgo za čakati.

Zame osebno so najbolj zanimivi ameriški hladilniki tisti, ki imajo 4 vrata, to pa imata dva modela od Bekota in pa Sharp. S tem da je pri Sharpu že od začetka leta velika težava z dobavo.
Razlog za 4 vrat je v tem, da imaš vsaj dobro širino pri hladilniku.
Če pa imaš 120 prostora v širino pa še bolje. Postaviš hladilnik i zamrzovalnik enega zraven drugega in imaš prostora kot se šika in izgleda kot ameriški.
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:

Če pa imaš 120 prostora v širino pa še bolje. Postaviš hladilnik i zamrzovalnik enega zraven drugega in imaš prostora kot se šika in izgleda kot ameriški.

Kateri pa bi bil tak par recimo. Da ima zmrzovalnik tudi vodo in led. Ter INOX barva. Sem gledal pa ne najdem. Prostora je dovolj (120cm)....
rolleyes-1.gif

Kaj pa s Samsungom imaš kaj izkušenj oz. izkušnje kupcev
rolleyes-1.gif

Tale je recimo še cenejški kot pred dnevi: SAMSUNG side by siede
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Evo še moje mnenje.

Ameriški hladilniki so vsaj za moje pojme zanimivi samo takrat če si res želiš imeti led in mrzlo vodo.
Drugače pa velika izguba prostora, saj imaš tako v hladilniku kot zamrzovalniku malo prostora.
Druga stvar je še, da so požrešni pri elektriki in zelo pokvarljivi. Polega tega je v Sloveniji še težava, da se jih proda zelo malo in je dostikrat problem z rezervnimi deli. Tako poznam že več situaciji, ko se jih je metalo ven zelo hitro po koncu garancije, saj bi bilo rezervne dele predolgo za čakati.

Zame osebno so najbolj zanimivi ameriški hladilniki tisti, ki imajo 4 vrata, to pa imata dva modela od Bekota in pa Sharp. S tem da je pri Sharpu že od začetka leta velika težava z dobavo.
Razlog za 4 vrat je v tem, da imaš vsaj dobro širino pri hladilniku.
Če pa imaš 120 prostora v širino pa še bolje. Postaviš hladilnik i zamrzovalnik enega zraven drugega in imaš prostora kot se šika in izgleda kot ameriški.

tivrstne frižiderje s 4 vrati oz maš spodaj predal zgoraj pa omaro maš tud pri liebherrju, pa smeg jih tud dela oz jih verjento kje naroča(?). ma pa liebherr slabost ki se ji pravi cena.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.594
6.602
113
btw, če koga zanima.

Jager ima v akciji ameriški hladilnik Indesit SBSAAA 530 S D (EU), za 700 eur.

345L hladilnika, 192L zamrzovalnika, brez onih jajc za led ki so useless
smile-1.gif
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Sam imam Ameriški hladilnik Beko model 422 (nekaj takega). Pred dvema letoma mi ga je dobavil uporabnik Sevlje (vse pohvale). Zaenkrat brez problemov, le enkrat se je staknila cevka za vodo, ki gre proti ledomatu. Rezultat so bila molra tla.

Mogoče res ni najbolj prostornejši a živim sam s punco, za naju je več kot odličen. Tudi plato piva gre notri na vsako polico, kar je konec koncev zelo pomembna zadeva.

Kupil sem ga zaradi ledomata (nevem zakaj mi je bilo to tako pomembno). Izkazalo se je da je njegova najbolsa prednost hladna voda. Zame je voda iz vodovoda prevroča za pitje, ta iz hladilnika je super. Od kar imam ta hladilnik pijem v večini samo vodo, ker mi je najhitreje, najbolj enostavno pa še zdravo je.

Poleg mogoče visoke porabe elektrike je tukaj še strošek filtrov za vodo. Sam jih menjam na pol leta, strošek je priblizno 16€/filter.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.594
6.602
113
btw, pitje "ledeno mrzle vode" ni zdravo
wink-1.gif
vsaj na sobni temp bi "morala" biti
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.594
6.602
113
Pa še marsikaj, pač povedal sem zato, ker je napisal "Od kar imam ta hladilnik pijem v večini samo vodo, ker mi je najhitreje, najbolj enostavno pa še zdravo je.", pa sem ga samo informiran, da ni zdravo
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
ksz...meni pa je recimo pri hladilniku to, da imaš 'hladno' vodo ter ledomat najbolj nepotrebna stvar, ki bi si jo lahko zamislil
wink-1.gif


Koliko leda v povprečju porabimo? (naj se vsak vpraša, ki ga kupuje). Tisti dve vrečki, si natočiš in daš v zmrzovalnik. Mrzla voda? Hm...iz pipe je povsem dovolj hladna za pitje, če želiš bolj ohlajeno pa daš enostavno vrč v hladilnik pa piješ, ko te je volja..a kot rečeno...zdravo to ni najbolj.

Tako da..če že..velik hladilnik z namenom da ima veliko prostora (torej raje dva ende zraven drugega)..ne pa velik hladilnik z neuporabnimi funkcijami, pa malo prostora plus potraten. Si pa fensi...če to odtehta
wink-1.gif


Na vsak način je pitje vode zdrava stvar..tudi če nimaš ameriškega hladilnika.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.571
9.283
113
Meni je bil tudi v štartu zanimiv pa sem iskal varianto da ima kontra ledomat, torej zrclana postavitev. In kao ne obstaja. Potem sem obupal, sploh ko praktično ravno ni. Plus kar je napisal sevlje. Tako da bomo iskali drugačen hladilnik.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Da malo obudim temo.Kupujem ameriški hladilnik.Kaj je trenutno in oz.tisti ki ga imate katero firmo kaj priporočate.Najraje bi sicer takega da ne rabim priklopa na vodo.Budget max 1300 €.
Hvala
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Da malo obudim temo.Kupujem ameriški hladilnik.Kaj je trenutno in oz.tisti ki ga imate katero firmo kaj priporočate.Najraje bi sicer takega da ne rabim priklopa na vodo.Budget max 1300 €.
Hvala
Imam tega že 6 leto.Zelo zadovoljen z njim.Veliko prostora itd.Skratka top zadeva.