Nakup "AMERIŠKEGA" hladinika (nasveti in mnenja)

masevc

Guru
2. sep 2007
3.449
865
113
Haier je kupil Candya potem, ko jih je Gorenje nabilo na k.urac in izbralo Hisense
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83
Obujam temo...

Doma imamo ameriški hladilnik Beko z vgrajenim ledomatom.. In čeprav ima vgrajen ledomat, sedaj kupujem prenosni ledomat (GORENJE IMD1200W), ker rabimo led le na kakih piknikih..

Da pojasnim... Vgrajenega ledomata v hladilniku že več let nismo uporabljali in sedaj je dosti umazanije (vodnega kamna) v celem sistemu ledomata. ko smo ga uporabljali, nas je tudi motilo ponoči, ker če je bi ledomat vklopljen in se je hladilnik odločil, da bo naredo par kock ledu in potem ko spusti led, spoka kar glasno... In kar glasen je med pripravo ledu.. Pa tudi ko smo še uporabljali ledomat, je tudi led včasih vseboval vodni kamen (se je na dnu kozarca videlo)...

Kakorkoli, sedaj raje kupim ta prenosni ledomat kot da grem pucat ledomat od hladilnika.. Pa tudi bolj "priročen" je, ker ga lahko imaš na piknik placu in ne rabiš letat po vsako kocko v kuhinjo do hladilnika.. Pa prednost je tudi hitrost, ker ko je kaki piknik ali praznovanje, led hitro gre in ga hladilnik ne folga delat..

Pa vseeno sem se pred nakupom odločil, da malo tu povprašam, kako vi uporabljate ledomate na ameriških hladilnikih brez teh težavic, ki sem jih opisal zgoraj? Ga uporabljate čez celo leto, da ni umazanije v sistemu?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83
Doma imamo Beko gn162420x in sem včeraj vseeno malo sčistil ledomat in je v 7 urah naredil nekje 20 kock... Mislim, da naenkrat dela 10 kock...