Najugodnejsi "zemeljski" internet

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
To kupi, pa je gmh.

Točno tega sem prej gledal ko sem napisal da jih imajo na Mimovrste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Vsi imamo en kup mobilnih telefonov, vstaviš kartico in si sheraš podatke. V desktop pa eno solidno Wi-Fi anteno pa je to to. (mislim kakšen telefon ki se valja v predalu). Dobra Wi-Fi antena pa stane 20 evrov

Kaj pa mislis, da zdaj delam 2 meseca. Wifi antene so kake so. V desktopu je ni, preko usb je kaka je in spet lahko slepo poskusam v nedogled.

Problema je se eden trenutno.
Telefon je sluzben in ni 5G. Vsak klic ven vrze. Ok, nova simka bi to resila, ampak do zdaj sem nekako upala, da se lahko v kraju, ki ni najmanjsi na tem svet da kako drugace na net priklopit. Seveda, drugace pa simko...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
To kupi, pa je gmh.


Tako bom tudi naredila, ce mi telemach sporoci, da je na istem kot t-2 s svojim omogocenim dostopom do zicnega interneta. Pa od hota simko notri.

Kamor gre bik, naj gre pa strik in se malo OT:
A se da preko teh zadev nastabiti staticni IP. Zaradi oddaljenega dostopa. Da pustim kompjuter v sluzbi prizgan in se povezem od doma...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
T-2 in Telemach nimata nikoli enakega fix omrežja RAZEN če gre za OŠO, ki ga je zgradil bodisi Telekom (očitno ne če ti ne nudijo) bodisi kak lokalni operater.
Torej najprej mora lokalec na zahtevo T-2 ali Telemach ali A1 ali Telekom omogočit linijo, potem te oni povežejo v svoje omrežje.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
In če je dostop za Ultro potem delajo tudi vsi ostali operaterji, to so : Bob, Hot, A1 pa itak, ti uporabljajo A1 omrežje. Edino kar je razlika je to da Bob in Hot ne delujeta s tako hitrostjo kot A1
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
To vse vem... Zato bi bil hot...


T-2 in Telemach nimata nikoli enakega fix omrežja RAZEN če gre za OŠO, ki ga je zgradil bodisi Telekom (očitno ne če ti ne nudijo) bodisi kak lokalni operater.
Torej najprej mora lokalec na zahtevo T-2 ali Telemach ali A1 ali Telekom omogočit linijo, potem te oni povežejo v svoje omrežje.
Tako je... Telemach je omenjal OŠO, ki naj bi bila ocitno optika, za katero kar napiseta, da je, čeprav je ni, in ta lokalec oziroma recimo raje izvajalec, ker je iz LJ, ze 2 meseca ne naredi nic.

Sicer cakam odgovor od tehnika ali koga od Telemacha, ampak dvomim, da bo kaj drugače kot pri T-2. Ker ce je edina varianta da sta Telemach in T-2 na istem omrezju, da sta na OŠO, potem je klinc to za mene...
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Tako bom tudi naredila, ce mi telemach sporoci, da je na istem kot t-2 s svojim omogocenim dostopom do zicnega interneta. Pa od hota simko notri.

Kamor gre bik, naj gre pa strik in se malo OT:
A se da preko teh zadev nastabiti staticni IP. Zaradi oddaljenega dostopa. Da pustim kompjuter v sluzbi prizgan in se povezem od doma...
Na HOT ne verjamem, da lahko dobiš statični IP :sprasujemse: Če je to nuja, boš morala izbrati drugega operaterja mobil.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Na HOT ne verjamem, da lahko dobiš statični IP :sprasujemse: Če je to nuja, boš morala izbrati drugega operaterja mobil.
HOT ima v FAQ opcijo statičnega IP.

Za modem pa vzemi tole, ker je boljše kot nov TpLink iz MV.


Za oddaljeno povezavo lahko uporabiš Zerotier, odvisno sicer kakšna je politika podjetja glede uporabe VPN aplikacij.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Od brezžičnih zadev mislim da samo Ultra ponuja statični IP za doplačilo 1 eur. Ne rabiš pa statični IP za remote dostop če uporabljaš zato aplikacijo ala teamviewer.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
To kupi, pa je gmh.

Da, takšnega imam na Hrvaškem in špila bp v LTE omrežju, ima priklop tudi za LAN...

EON, net itd., smo debatirali v eni drugi temi.

 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Vzameš huawei b535-232a na A1 za 79€ in potem vržeš notri sim od telemacha za 2€ ali njihov naročniški paket še več. Odvisno od lokacije ampak A1 omrežje se zna zasičiti ob peak urah. Ali pa res ultro od A1.

S tplink imam pa mešane izkušnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Hvala, fantje. Kar razpravljajte dalje. Kdor ima kaj izkusenj s tem, sem hvalezna za vsak info. Meni se s tem ni nikdar bilo treba ukvarjati, teh aparatkov je pa tok, da ne ves, kje bi zacel. Ne bi preveč preizkusala pa se lovila, ce ni treba...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
No, v vsakem primeru se jaz tukaj ne bi zaletel s 5G napravami, ki stanejo ogromno in kot berem je zgoraj linkani TpLink samo APP based kontroliran. Kot sem dejal za 4G nabavi iz bolhe B535 in SIM kartico po želji. Zadeva je kar solidna, tudi sam imam enega v rezervi za 4G potrebe. Deluje povsem OK, ima LAN porte, možnost priklopa zunanje antene, možnost L2TP VPN povezave na oddaljeno lokacijo, pač, marsikaj. Za 50 EUR te ne bo bolela glava, SIM kartico pa nabaviš glede na to, kakšno omrežje ima posamezen operater pri tebi. Ali pa če naprej raziskuješ možnost fiksnega priklopa oziroma se pač priklopiš na kakpnega soseda z njegovim soglasjem, če se je pač možno kaj zmeniti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69