Najugodnejsi "zemeljski" internet

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
Vlečem iz naftalina... naslov je pravi...


torej na eni izmed mojih lokacij mi Telemach pravi (na odgovore drugih še čakam), da je na voljo OŠO. Kaj je to? Gledam po netu in je napisano odprto širokopasovno omrežje. To pomeni, da je v bistvu nekdo kable potegnil in lahko vsi operaterji koristijo? Gre za optiiko ali kaj? In bo zanesljivost samega omrežja enaka, odvisno samo od strojne opreme in programja operaterjev? Če tako, je telemach dobra opcija? Malo mi najeda, ker je treba zraven še TV vedno, razen morebiti pri A1, ki pa ne vem, kako je sedaj s temi storitvami. Ko so začeli, je bil totaln pofl, sam jamr sem poslušala od vseh, ki so se na sicer res poceni pakete priklapljali, zdaj pa nobenega več ni tam...

Torej, kam iti, če rabim zanesljiv internet in to je to? ne rabim TVja, nekih čudnih izpadov in stalnih resetiranj modemov ipd še manj.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Pravijo, da imam na voljo baker. Preko telefonskega prikljucka. Hitrost 18/0,4. Menda ja ni to to, ta OŠO ali kaj je. Enako mi govori A1. Tekemach čakam...

T2 ima kao optiko, a je zares nima. In me nategujejo ze 2 meseca.

Ima me, da vzamem kaki a1 ultra z modemom ali kar hot.
Kaj naredit?
Če rabiš res samo net potem vzemi Hot. Verjetno bi ti paket 300 GB zadostoval.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
Kaj pa modem. Kateri? Obvezno se mora desktop priklopiti na kabel, ne brezzicno.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Nekaj od tega vzemi, z njihovim modemom. Imam jaz, več kot zadovoljen. Imam 300GB paket, porabim nekje do 100GB na mesec. Ves internet, online radio, Voyo, YT, občasno kak torrent, itd....Pa še čez 200 gb nikoli nisem prišel.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Khm, khm,... modemov (trenutno) ni v ponudbi, ne pri HOT, ne BOB, mislim da nikjer.

TP-Link se začne pri 70€, pravijo da je čisto spodoben za doma.

Jabe če imaš dober LTE od Telemacha je Net2GO no brainer. Predplačniški z 100GB in veljavnostjo 30 dni od vklopa je 1,99€!!! Kupiš 20 kartic pa imaš skoraj dve leti pokriti za 40€.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Khm, khm,... modemov (trenutno) ni v ponudbi, ne pri HOT, ne BOB, mislim da nikjer.

TP-Link se začne pri 70€, pravijo da je čisto spodoben za doma.

Jabe če imaš dober LTE od Telemacha je Net2GO no brainer. Predplačniški z 100GB in veljavnostjo 30 dni od vklopa je 1,99€!!! Kupiš 20 kartic pa imaš skoraj dve leti pokriti za 40€.
Dobro ja samo če to dela. Sam sem si kupil par kartic pa sem že prvo vrgel po petih dneh v smeti. Ne dela pri meni na obrobju Ljubljane, v Ljubljani je pa itak katastrofa. Zato pa je tako poceni. Take so moje ugotovitve in povem pošteno kako stvar deluje. Je pa za preiskusiti, možno da na neki drugi lokaciji bi bilo pa to top.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
Tako je. Hot nima modemov na zalogi, niti ne morem desktopa priklopiti preko kabla, ce prav vidim. Potrebujem potem se wifi router, al kako? Kaka alternativa v prosti prodaji?

A1 ultra ima na voljo modem in zunanjo anteno in tukaj pa polno kablovja za neko brezzicno resitev. Je zunanjo anteno nujno postaviti zunaj, najbrz ne, ce mi dela ok znotraj? Ker racunalnik imam tocno na nasprotni steni od okna.

Mater, moje selo s dobrimi 5 bajtami ima cca 15 let optiko, tle pa malo manj kot da spet slisim telefon vrteti, ce hocem nekaj zanesljivega preko kabla.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
No, no, sta (generalno) dve obliki LTE 4G modemov: tak prenosen na baterije - v paketu HOT in BOB, ki jih ni, ter tak "domači" praktično enak ruterju, le da ima še prostor za simko. Kot napisano TP-Link so menda plug and play. Predhodno pa priporočam test omrežja na lokaciji s kakim telefonom. Na tak domači router gre do 4 mrežne linije + seveda WiFi.

Recimo zanimivo je da pri meni na eni hribovski lokaciji kjer so 3 bazne postaje Telekom, Telemach in A1 na istih lokacijah ki me pokrivajo, dodatno pa še ena bližnja A1 samostojna; mi BOB (A1) kaže na iPadu 1 črtico, vendar leti 10/15 (ja upload je višji), istočasno pa Telemach dela 2/1. :(
Telekom pa ne morem zmerit, ker ko Telemach dam v roaming od Telekoma ne spusti sploh neta skozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
Ja in kje se nahaja jašek za optiko ?

Ja, kva pa jaz vem...
Gre za poslovno stavbo, kjer sem najemnik zdaj 2 meseca. Ne vem, kje imajo kaj. Uni še manj očitno...

T-2 na spletni strani za naslov vrze, da je optika mozna. Sklenem pogodbo in zdaj morajo eno omarico pa ne vem kaj. Telemach isto... Sem rekla, ce lahko preverijo, ali je to enaka "optika" kot pri t-2. Tale OŠO, ki ocitno to zgolj v ideji. Ostali ponujajo baker ali brezzicne variante.

Na t-2 sem ze 5x klicala in cakajo na izvajalca polagalca kablovja ali cesa, da naredi neko omarico ali kaj in potem lahko njihov tehnik dalje.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Ja, kva pa jaz vem...
Gre za poslovno stavbo, kjer sem najemnik zdaj 2 meseca. Ne vem, kje imajo kaj. Uni še manj očitno...

T-2 na spletni strani za naslov vrze, da je optika mozna. Sklenem pogodbo in zdaj morajo eno omarico pa ne vem kaj. Telemach isto... Sem rekla, ce lahko preverijo, ali je to enaka "optika" kot pri t-2. Tale OŠO, ki ocitno to zgolj v ideji. Ostali ponujajo baker ali brezzicne variante.
Na mimovrste imajo modeme 4g
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

nacek

Guru
13. okt 2012
2.817
504
113
Preveri na telekom strani

Dostop do interneta​

Preverite dostop in si zagotovite najvišjo kakovost internetnih storitev.
Vaš naslov
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Drugače pa imaš take male modeme kot USB ključek in ga vstaviš v desktop. Potrebuješ samo en prost USB vhod.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
nacek
Tole je za Telekom. Ne preko neta, teto imela na telefonu, da je preverila.
Pravijo, da imam na voljo baker. Preko telefonskega prikljucka. Hitrost 18/0,4. Menda ja ni to to, ta OŠO ali kaj je. Enako mi govori A1. Telemach čakam...

Ador
Tega je tok, da se drek dela. Ampak katerega. Tale ZTE je no-go preko neta. V kr in loki lahko hoferje obletam, ce kje se kaj, ampak kaj dlje na slepo ne bi...
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Vsi imamo en kup mobilnih telefonov, vstaviš kartico in si sheraš podatke. V desktop pa eno solidno Wi-Fi anteno pa je to to. (mislim kakšen telefon ki se valja v predalu). Dobra Wi-Fi antena pa stane 20 evrov