A1 Domači internet + TV AS LTE

B

beta1

Pozdravljeni,

Trenutno sem naročnik Telekomovega Brezžičnega interneta brez omejitve 10/2.

Sedaj sem pa videl, da A1 ponuja tudi brez omejtive in večje hitrosti. Sklenil bi paket Domači net 2 20/5 + TV AS LTE (zaradi brez omejitve GB-hitrost). TVja ne bom gledal. Samo za internet.

Sem iz okolice Sl. Bistrice. 3km zračne linijo brez ovir (dober razgled) Imam lastni dve Iskra P-56 MIMO LTE anteni.

Prvo me zanima, če menjam ponudnika. Zanima me delovanje A1 LTEja v SL. Bistrici. Hitrost, nihanje, ping.

LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
prvo preveri na A1 če sploh imajo mesto zate na bazni postaji. Ali si sposojajo telekomove itd. Potem pa dalje. Četudi ti LTErecimo na A1 dela dobro,ni nujno da boš dobil tale internet.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
število uporabnikov na bazni postaji za to storitev. Če bazna postaja sploh omogoča to storitev.

Tisti 4/2 pa lahko dobi vsak,tako nekako se razume.

Imam podoben problem, pa sem že spraševal... pa so me žal razočarali.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
malo pokliči na pomoč in pripravi robčke. To je namenjeno samo tam kjer ni možen adsl in to.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
ne, to je samo to možno kjer je bazna postaja tako pripravljena..tega pa ni na pretek.
 
B

beta1

Včeraj sem sklenil 20/5 + TV. TVja ne bom uporabljal.

Drug teden upam, da dobim. Bom dobro pretestiral kako deluje in če kako se obnese proti Telekomovemu Brezžičnemu internetu po stabilnosti.
 

fashr

Zelenc'
2. jun 2019
2
0
1
Dobre pol leta uporabljam Domači net in imam z njem same težave. Zakupil sem prenos do 20Mb/s a te hitrosti nikoli ne dosežem. Večinoma dela na okoli 5Mb/s. Kar je še huje je customer support, je zanič. Z njimi sem sicer v stiku po telefonu in preko maila a se samo sprenevedajo in pogosto ignorirajo moje moledovanje. A1 Domači net je Enostavno zanič.
Najhuje je to, da sem prodajalca večkrat vprašal, če je tehnologija prizkušena in če imajo reklamacije in ali bo res tako hiter kot piše in ta mi je na vse odgovoril z "absolutno". V preizkusnem obdobju je stvar delala perfektno, potem pa kod da bi priprli pipico. Napisal sem jim že 5 mailov in večkrat govoril z njimi po telefonu, izvajal teste in meritve, ki bi jih pričakoval od njih, in njihov zadnji odgovor na reklamacijski zahtevek je: Vzemite slabši paket Domači net 1

...... wtf??
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Pač živiš na lokaciji, kjer preveč ljudi uporablja A1 internet v taki ali drugačni obliki (lahko je tudi A1 mobilna, HoT GIGA, bob, itd). Fizikalna omejitev mobilne tehnologije je, da se kapaciteta bazne postaje deli med vse priklopljene uporabnike, ki uporabljajo podatke. A1 ti na mobilnem internetu enostavno ne more zagotoviti neke hitrosti... edina rešitev bi bila, da bi na vaši lokaciji postavili kakšno novo bazno postajo... kar pa verjemi, da za par uporabnikov ne bodo storili. Bo za njih ceneje, če zamenjate operaterja.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Dobre pol leta uporabljam Domači net in imam z njem same težave. Zakupil sem prenos do 20Mb/s a te hitrosti nikoli ne dosežem. Večinoma dela na okoli 5Mb/s. Kar je še huje je customer support, je zanič. Z njimi sem sicer v stiku po telefonu in preko maila a se samo sprenevedajo in pogosto ignorirajo moje moledovanje. A1 Domači net je Enostavno zanič.
Najhuje je to, da sem prodajalca večkrat vprašal, če je tehnologija prizkušena in če imajo reklamacije in ali bo res tako hiter kot piše in ta mi je na vse odgovoril z "absolutno". V preizkusnem obdobju je stvar delala perfektno, potem pa kod da bi priprli pipico. Napisal sem jim že 5 mailov in večkrat govoril z njimi po telefonu, izvajal teste in meritve, ki bi jih pričakoval od njih, in njihov zadnji odgovor na reklamacijski zahtevek je: Vzemite slabši paket Domači net 1

...... wtf??
Pa si hitrost testiral preko wifi al na kompu ki je s s kablom povezan z routerjem? Meni skoraj enako kaže kot reklamirajo preko kabla.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
verjetno je res omrezje preobremenjeno. tud ce bi vzel telekom bi verjetno bila hitrost manjsa od ponujene, mozno da itak uprabljajo isti oddajnik... nisem pa zihr.

problem je edino, zakaj ti ne znizajo narocnine, ce ne dosegajo obljubljene brzine

a meris ob razlicnih urah? probej enkrat merit v casu ko je folk v sluzbi ali pa sredi noci... ce hitrost niha glede na uro je problem v preobremenjenosti omrezja....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Telekom in A1 nimata nikoli iste bazne! Isto lokacijo ja, ampak gor dve ločeni bazni.
 

fashr

Zelenc'
2. jun 2019
2
0
1
@Mikrohard
Ne gre(samo) za število uporabnikov, ker imam tudi naročnino za telefon pri a1 in mi na isti lokaciji(beri: pisalni mizi), ob isti uri, telefon, če ga uporabim kot dostopno točko, vleče tudi po 40 - 50mb/s za kar mi "strokovnjaki" pri A1 PRAVIJO DA JE NEMOGOČE (čeprav sem jim poslal printscreene testov). Če dam sim iz huawey routerja (sim domači net) v isti telefon, pa je spet isto sr... Tisti ki kaj vste o upravljanju z omrežji vam je lahko takoj jasno kako visoka je prioriteta česa in kako so stvari razparcelirane. To ni stvar "ne da se" ampak v najboljšem primeru "ne da se mi" ali pa "ne znam in nočem". Huawey router ne dele nič bolje preko wi-fi ja kot preko kabla. Mrežna kartica ki jo uporabljam je nova asus PCE-AC68. Sedaj pri drugem ponudniku(KABELSKEM) brez problema vleče 200mb/s in po zagotovilih proizvajalca zmore še vsaj 5x več.
@VsiOstali Gre za to, da sem pred nakupom jasno razložil prodajalcu, da se mi zdi 20mb/s ravno še sprejemljivo in, da naj mi pove, če so odstopanja večja od 30%. Pa je tip rekel, da sigurno ne in, da superduper tehnologija.... Zrihtal mi je preizkusno obdobje enega tedna in takrat je stvar delala 30mb/s non stop... In sedaj, samo nekaj mesecev kasneje, ko so se stvari popolnoma spremenile, sem jasno jezen. A1 me je napel na suho. A1 domači net ni to kar pravijo da je. In še @sajkek, ti pa kar pohiti v trgovino po do kilo kruha.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
prodajalec ni drobni tisk in pogoji uporabe, prodajalec bo rekel vse da te privabi. Pol je pa na tebi kolk si naivneža. Joči dalje.

citat: s strani in verjetno tudi iz pogojev uporabe:
"Hitrosti, navedene pri posameznem paketu predstavljajo najvišje možne hitrosti, dejanska hitrost je odvisna od razmer na omrežju in trenutne zasedenosti bazne postaje. "
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
A1 je katastrofa ker nabijejo gor se pa se uporabnikov in ne dela nič. Sem bil na istem youtube na 420p ni delal brez prednalaganja.
Pri telemachu je vsaj omejeno število teh internet userjev na bazni in zadeva dela. Potem so se nas pa na telekomu usmili in končno lani centralo postavli.