najem dolge in lahke prikolice

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
gr69 hvala, trenuten plan je tak, da gremo nazaj preko Makedonije in Srbije z T2L, lastnik (jaz) bom pa zraven. TIR menda kot fizična oseba, ker nisem prevoznik, ne morem dobiti in tudi ni potreben (letalo je tudi registrirano v EU in s tem sproščeno v carinski promet EU in gre v tranzit izven EU le za potrebe tranzita).
Sedaj gledam, če lahko T2L dobim na carini ob izstopu iz Grčije ali ga je potrebno pridobiti vnaprej.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Se 1x toplo priporočam..... pejt na trajekt. Ce te na katerikoli meji fuknejo na kamion linijo bos zgubil en dan, velik €€€ pa se več las.

Ce ze rines po cesti, je imho bolje da gres brez vsega. Kot si sam omenil pocitniske prikolice, plovila in tudi pokvarjeni avtomobili na vlekah se peljejo brez carinskih papirjev.

Čeprav.... avgusta 22 ob vracanju iz Grcije sem na MK-SRB meji med kamioni opazil 2x rally ekipo ( kombi in na prikolici predelan avto )

Jaz bi sel na trajekt
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
gr69 hvala, trenuten plan je tak, da gremo nazaj preko Makedonije in Srbije z T2L, lastnik (jaz) bom pa zraven. TIR menda kot fizična oseba, ker nisem prevoznik, ne morem dobiti in tudi ni potreben (letalo je tudi registrirano v EU in s tem sproščeno v carinski promet EU in gre v tranzit izven EU le za potrebe tranzita).
Sedaj gledam, če lahko T2L dobim na carini ob izstopu iz Grčije ali ga je potrebno pridobiti vnaprej.

hehe, si predstavljam carinika na meji, k verjetno ni vajen postopkov prevoza letal čez mejo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.963
812
113
v bistvu te iz čistega dolgčasa lahko na meji postavijo glih kamor hočejo..
na SLO - CRO - šel čez večkrat z istimi papirji in isto opremo..
variante pa od najbolj enostavne (pomoliš ATAkarnet na okence, poštemplja in greš dalje) do zakomplicirane (iz okenca na kamionski šalter (hvala bogu, da so me tovornjakarji naprej spustil), kjer gre potem preverjat serijske številke opreme, te pošlje nazaj na avtomobilsko linijo, kjer spet preverja iste številke).. zgubljena ura - za brezveze (pa sem bil vesel, da je šlo še hitro in tekoče)..

trajekt ni slaba ideja
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
VanZ

Bil ravno pri "mojih" in vprašal ali imamo koga v Grčiji za T2L - povedal zakaj se gre in so vsi samo kimali z glavami.

Eden je pribil, da hoče tvoj naslov, da se prikloni "majstoru koji ima muda, da to tera sam ...".

Prvo sranje je T2L pri Grku - te bodo tu slekli, potem pa vsa kalvarija na ex Yugo mejah.

Priporočilo je trajket. Pa poglej privat sporočilo ...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Misija uspela, v hangarju je prvi slovenski hidroplan.
Dolgrede je šlo preko Srbije in Makedonije, nazaj pa preko Igoumenitse na Bari in domov. Nekaj komičnih situacij, gumi defekt sredi Grčije, podkupovanje za na trajekt, nekaj nepredvidenih stroškov in veliko smeha. 2750km in dober občutek.

IMG_20230125_132938.jpg


Naložen in pripravljen.

IMG_20230126_001409.jpg


Na trajektu.

IMG_20230126_112717.jpg


Nekje v Italiji

IMG_20230127_114241.jpg


V novem domu. Krila montiramo v naslednjih tednih, po preregistraciji v nekaj mesecih pa v luft.. in na vodo.

IMG_20230127_113410.jpg
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Najbrž se vsi Alterjevci priporočamo vsaj za kakšen krog. Drugače pa dobro, da si ubral pot s trajektom, zelo verjetno ti je prihranila kar precej precej birokracije, kar se tiče mejnih prehodov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Gavran

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Misija uspela, v hangarju je prvi slovenski hidroplan.
Dolgrede je šlo preko Srbije in Makedonije, nazaj pa preko Igoumenitse na Bari in domov. Nekaj komičnih situacij, gumi defekt sredi Grčije, podkupovanje za na trajekt, nekaj nepredvidenih stroškov in veliko smeha. 2750km in dober občutek.

Poglej priponko 63204

Naložen in pripravljen.

Poglej priponko 63205

Na trajektu.

Poglej priponko 63206

Nekje v Italiji

Poglej priponko 63207

V novem domu. Krila montiramo v naslednjih tednih, po preregistraciji v nekaj mesecih pa v luft.. in na vodo.

Poglej priponko 63208

cestitke za uspesno izvedeno misijo!

lustna igraca.

veliko srecnih in prijetno preletenih uric z letalom.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
kakšna so pa zahteve za vzlet/pristanek, dolžina jezera/morja?
kako da si se odločil za letalo s plovci? Kakšna so pravila za vodne pristanke?

Drugače pa srečno v zraku, bom zdaj malo bolj pogledoval v zrak, če te bom kje zagledal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Misija uspela, v hangarju je prvi slovenski hidroplan.
Dolgrede je šlo preko Srbije in Makedonije, nazaj pa preko Igoumenitse na Bari in domov. Nekaj komičnih situacij, gumi defekt sredi Grčije, podkupovanje za na trajekt, nekaj nepredvidenih stroškov in veliko smeha. 2750km in dober občutek.

Poglej priponko 63204

Naložen in pripravljen.

Poglej priponko 63205

Na trajektu.

Poglej priponko 63206

Nekje v Italiji

Poglej priponko 63207

V novem domu. Krila montiramo v naslednjih tednih, po preregistraciji v nekaj mesecih pa v luft.. in na vodo.

Poglej priponko 63208
Lepo da je uspelo! Veliko varnih zračnih milj :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
cestitam.
vcasih je Slovenija ze imela hidroplane pa vodno letalisce.

kolko pa pride rating za to? verjetno najblizje v italiji?