najem dolge in lahke prikolice

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Kot kaže, bom šel iskati s kombijem-avtovleko, ki ima 580-220cm veliko platformo oz. keson. Nekaj bo gledalo čez, kar je še legalno, hkrati bomo pa odmontirali rudder, kar dolžino in višino skrajša za 40cm. Pošljem update čez par dni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Sem glih hotel napisati, da 2.4m sirine bo tezka za "lahki" priklopnik.
Znanec ima tridemko dolzine 6m se mi zdi. Sirine pa ne vem. Vlece s pickupom.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
A nima RoMeX nekaj takega


Mam mal večjo prikolico ampak ne za takšen tovor.. Nosilnost ni problema, prekratka je (4x2m plato, spredaj in zadaj lahko pogoljufaš za kak meter, potem se pa neha.. Sem zadnjič peljal 7,3m prikolico za čoln, je blo kar precej vpadljivo, kaj šele če bi bil čoln gor :D

1673647724220.png

Kolega ima 6m fitzel prikolico, z tistim bi že šlo ampak jaz bi tist avion rajši peljal na formulini 3osni 8m,..

Pošlji pm za fitzel, če rabis kontakt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Hvala za info, RoMeX.
Skupna teza letala je pod 400kg. Iskal sem oz. iščem pa prikolo, da nima NDM nad 2000kg, ker tolk lahko potegne kombi od frenda. C+E izpit pa je.
Širina koles na plovcih je cca. 210cm, točno izvem jutri (pozabil izmeriti, ko sem bil med vikendom tam). Tistih nekaj cm čez rob bom bomo riskirali..čez 240cm širine pa nikakor ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Letalo trenutno ni zavarovano, ker bom spremenil državo registracije.
Glede tranzita izven EU bo zrihtan TIR, pisan je pa name osebno.
Gledam tudi kombi-avtovleko..
A zavarovat/registrirat v Grčiji pa nima "smisla" (cena, papirologija?, Servisni posegi)
Na tvoje ali na prodajalcevo ime.
Predvidevam da je tvoj (ali prodajalcev) let s takik avionom ceneje kot pa prikolica ali avtovleka. To je v vsakem primeru jurja+.
Kaj ce na Balkanu dobis kaksnega ugodnega vendar zanesljivega prevoznika.
Najbrz bi ti ga kak makedonc ceneje pripeljal na avto vleki kot slovenc. Dobis koga ki iz EU dol vozi avte, nazaj pa hodi prazen.....
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Predno se odločiš za TIR in se spopadel z mejami na jugu ... poglej še ceno trajekta Igumenitsa - Benetke. Skoraj zagotovo ceneje, predvsem pa brez stresa in čakanja na mejah
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Minoan gre do igoumenitse samo. Anek je pa tak drag da brezveze. Pa tudi dvomim, da vozi izven sezone v benetke.
In če je v solunu bo mel vseeno čez 1000km poti. Tak, da bolje pelat celo pot in potrpet gužvo na meji.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Namesto da dvomiš raje odklikaj na Anek in poglej ....
3x na teden, cena za camper in 2x deck je cca 600€

Km Solun Igo - 320 + Benetke Celje 320, kje si jih našel preko 1000?
Solun Celje 1279

Si kdaj katero od mej prečkal z tovorom in bil v kamionski vrsti?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Zaradi meje tudi želim primarno uporabiti kombi oz avto. Kot sem izvedel, lahko grem čez non-eu meje brez carinskih postopkov, saj je letalo registrirano, pisano name in se smatra kot ostala vozila na avtovleki ali čoln.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr in RoMeX

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Hvala za info, RoMeX.
Skupna teza letala je pod 400kg. Iskal sem oz. iščem pa prikolo, da nima NDM nad 2000kg, ker tolk lahko potegne kombi od frenda. C+E izpit pa je.
Širina koles na plovcih je cca. 210cm, točno izvem jutri (pozabil izmeriti, ko sem bil med vikendom tam). Tistih nekaj cm čez rob bom bomo riskirali..čez 240cm širine pa nikakor ni.
ndm imam 2700, nebo šlo z kolegovim kombijem.. dejta nekje zvohat en malo večji 4x4, 2700 vlečne imajo v glavnem vsi fullsize terenci..
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Zaradi meje tudi želim primarno uporabiti kombi oz avto. Kot sem izvedel, lahko grem čez non-eu meje brez carinskih postopkov, saj je letalo registrirano, pisano name in se smatra kot ostala vozila na avtovleki ali čoln.

bo pa na meji vseeno pestro. ne pelje se vsak dan letalo preko meje ...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
391
83
Parkat peljal samo opremo za delat (mislm da z ATA karnetom) na hrvask.. ko te postavijo z osebnim avtom med tovornjake - cas zacne tect prcej drugace ..
srecno na poti
jaz sem šel v srbijo. pa mi na srbki meji lepo hladno pove, da mi tej papirji nič ne veljajo, da se moram vrnit nazaj domov...
potem smo nekak zrihtal. brez podkupnine, VELIKO sreče, nekaj poznanstev...
ko sem se vračal, pa je bil za mano profi šofer, mi je paol poveda, da je imel v pasušu neki drobiža...

Tukaj me je pa imelo, da bi jih vse potamanil!!!
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Dej se dopisi s kaj si vlekel v Srbijo in s kakšno opremo, da bo vse skupaj imelo smisel.

Preostalim pa predlagam, da ne tlačijo bankovcev v pasuse
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
391
83
Dej se dopisi s kaj si vlekel v Srbijo in s kakšno opremo, da bo vse skupaj imelo smisel.

Preostalim pa predlagam, da ne tlačijo bankovcev v pasuse
mašino/stroj v kombiju. Nič posebnega...
čist točno se več ne spomnem cele kalvarije, je že par let nazaj.
vem, da sem se sprehajal od pisarne, do kontejnerja... da mi je tam neka špedijciska firma neke papirje uredila, da je sodelavec klical na mejo, ker tam nekoga pozna, da so me potem spustil, ker so vidli, da res nimam blage veze in mi je mankjalo samo še enkrat isto napisano na drugo stran, kar so mi potem tam sami napisal...
Da stojiš v vrsti pred pisarno z ostalimi kamionarji in ta vrsta se potem kr naenkrat razgubi in več ne veš kdo je na vrsti... Da ne veš kje točno bi pustil avto, ker tam je stop, pa je črta 5m naprej in te za take stvari jebe...

Moja izkušnja je bila katastrofalna.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Vprašaj na kako športno letališče kjer se ukvarjajo z jadralnimi letali, kako oni prevažajo svoja jadralna letala nazaj na letališče, ko pride do pristanka na kakšnem travniku. Večkrat sem že videl prevoz jadralnega letala na avtomobilski prikolici, nisem pa gledal, kakšno prikolico imajo
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
VanZ
Če še nisi šel - raje trajekt, ker ravno zaradi carine znaš imeti kalvarijo na makedonski, srbski in nato hrvaški meji.
Žal tam doli vse prevečkrat malo preveč “natančno” smatrajo neke zadeve - kot npr. blago na prikolici se smatra za carinsko blago, še posebej, če boš mahal s kakim TIRom.
Če že - brez TIRa in lastnik obvezno zraven. Če se zaplete in bodo zahtevali “carinske papirje”, te bodo ti na vsaj dveh mejah hitro stali nekaj 100 EUR, če se zatakne še na hrvaški meji, boš še pri nas telovadil z uvozno carino in bo pestro zaradi plačila le-te (ali DDV). Za ta primer, ti mora Grk (špediter) urediti T2L, s katerim vstopiš nazaj v EU (dokaz EU izvora).