najem dolge in lahke prikolice

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Ker moram iz Soluna v Grčiji v Celje prepeljati mojo novo igračo, iščem ideje za najem dolge in ne pretežke (NDM prikolice 2000kg in manj) prikolice.

Tovor je dolg 7m, širok 2,4m in visok 3m. Zaradi nakladanja in razkladanja mora biti platforma z uvozno rampo kot za avte.

Najuporabnejša ideja bo povrnjena v naturalijah s to napravo..
 

Priponke

  • IMG-20230108-WA0020.jpg
    IMG-20230108-WA0020.jpg
    153,4 KB · Ogledi: 270

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Rampa je lahko manj, ker lahko tovor sega 1,5m čez zadnji del.
Kateri kombiji imajo NDM prikolice nad 2 toni? (izpit C+E je).
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Večina kombijev ima NDM prikolice 2500
Ivecoti imajo NDM 3500

Poleg E kategorije potrebujes se tahograf, tako da kombi praktično odpade.

Imaš še opcijo vleke z terenci... imajo po večini 3000 in več NDM za prikolice ... taho odpade ker ni tovorno vozilo

Kako bo z prevozom skozi Srbijo? Čisto možno da bodo težili z kakšnimi carinskimi postopki, sploh če je letalo na d.o.o.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
i mojo novo igračo

A večje igrače nisi našel? :evil: :fredi:

Daj vprašaj kakega prevoznika, ki hodijo po avtomobile v Nemčijo, če ti je v stanju pripeljat tole in za kak denar (trenutno mi pade na um npr. Kastelec iz Grosupljega..za štos pokliči, da veš kje si).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Večina kombijev ima NDM prikolice 2500
Ivecoti imajo NDM 3500

Poleg E kategorije potrebujes se tahograf, tako da kombi praktično odpade.

Imaš še opcijo vleke z terenci... imajo po večini 3000 in več NDM za prikolice ... taho odpade ker ni tovorno vozilo

Kako bo z prevozom skozi Srbijo? Čisto možno da bodo težili z kakšnimi carinskimi postopki, sploh če je letalo na d.o.o.

Si prepričan za tahograf, če bo skupna NDM pod 7500 in bo vozil kot privat oseba?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Tahograf... vsak po svoje, pravilo je da je tovorno vozilo oz skupina tovornih vozil katerih NDM presega 3500kg opremljeno z tahografom.
Jaz se preko štirih mej, brez tahota ne bi podal.
Že v Slo se tresem pa je kombi in prikolica name.

Torej kombi in prikolica skoraj odpade, ker ga ne boš dobil z tahotom

Recimo lahko bi najel avtodom z kljuko in prikolico ali pa terenca ... AD je osebno vozilo in taho odpade.

Vleka vozna z B in 6.5 m ploščadi bo kar izziv najdt ....

Zgoraj omenjaš širino 2.4m to je širina podvozja? Se pravi bi morala biti prikolica široka 2.5m
Ta širina spet jebe, ker .... vleka na B in 2.5 širine ne vem ce jo je kdo naredil, isto velja za prikolico oz prikolico bi verjetno se našel ampak bo NDM 3000 in več


Imho bo klasičen kamion najboljša rešitev. Dimenzije tovora so takšne, da se jih BP naloži na večino ceradarjev, dodaten izziv bo naklad razklad kar bo treba uredit z dvigalom
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Ne rabiš tahota za kombi, če gre za prevoz za lastne potrebe in ne opravljaš prevoza / uslug za tretje osebe in skupna teža skupine vozil ne presega 7500kg. In izpit pri VanZ očitno tudi ni problem. Smo ravno zadnjič to poslušali na predavanju za kodo 95. Če greš v lastni režiji, najemi kombi in ustrezno prikolico in gasa. Na papirje se pa tak spoznaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
192
58
28
Za to dolzino in tak NDM bo zelo tezko kaj najti. Ce pa me se medosje 2.5m pol pa sploh nic. Tovorne avtoprikolice za vozila so nekje do 2.20 sirine.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
V predpisu piše: vsa vozila tudi skupina vozil za prevoz blaga ali nad 9 oseb (8+1) nad 3.500 kg.

Zdaj je samo vprašanje kaj je prevoz blaga.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ne rabiš tahota za kombi, če gre za prevoz za lastne potrebe in ne opravljaš prevoza / uslug za tretje osebe in skupna teža skupine vozil ne presega 7500kg. In izpit pri VanZ očitno tudi ni problem. Smo ravno zadnjič to poslušali na predavanju za kodo 95. Če greš v lastni režiji, najemi kombi in ustrezno prikolico in gasa. Na papirje se pa tak spoznaš.
Ja? Pa to velja tudi na Hrvaškem, v Srbiji in Grčiji.
Po Slo si upam, prek meje pa ne in to je ta del "vsak po svoje". Predpis je jasen, so pa potem kakšni odkloni v vsaki državi posebej.
Kot zanimivost .... v Franciji ne smes spat v kombiju.

Najem avta prikolice plus vsi stroški za 2600 km .... pozabi. Naloži na kamion