Najem avtodoma

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Ali ima kdo avtodom (ali pozna koga), ki bi ga, za zmerno ceno, oddal v najem od 2.8. do 16.8. ? Vem, da sem se za tak način preživljanja dopusta odločila malo pozno, pa vseeno, poskusiti ni greh....

Že kar nekaj časa se mučim z iskanjem prostega avtodoma, vendar so ljudje, ki jih oddajajo, totalno neresni. Ne glede na to ali se s tem ukvarjajo poklico ali pa jih je to zgolj dodaten vir zaslužka, imam same slabe izkušnje.

Nekdo mi je zagotovil, da ima prost avtodom in potem na maile enostavno ni več odgovarjal; ko sem ga končno dobila na telefon, je bil v totalni zadregi in je komaj izustil, da se je zmotil, da avtodom dejansko ni frej, saj ga bo vzel njegov sodelavec...me prav zanima, če bi imel toliko "jajc", da bi se sam spomnil in sporočil, da avtodom ni na razpolago.

Spet drugi je garantiral, da bo še isti dan poslal predračun za najem in od takrat (minilo je že kar nekaj dni) od njega ni ne duha ne sluha....

In podobnih primerov je še veliko. Vse skupaj na koncu izpade kot da jim je muka oddati avtodom, da tega v resnici ne želijo, ali pa imajo toliko €, da viška ne potrebujejo....
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Hvala za nasvet, bom pogledala; drugače bi bilo najlažje prevzetzi ga v Slo, da direktno spakiraš obleke in hrano + avto ostane v domači garaži. Grem na Korziko in sem gledala tudi, da bi ga najela tam, ampak so cene za tretjino (ali celo več) višje kot pri nas.
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Moj nasvet, če greš na korziko: Namesto avtodoma vzemi šotor in DŽIPA! Resno.
Pa ne zaradi tega, da bi bile slabe ceste, ampak do najlepših plaž vodi slab makedam (2-10km). In ni lepšega kot se tja na samo zapeljati z džipom.
LP
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Džip bi bil varianta, če bi spala v apartmaju, saj nisem ravno človek, ki bi se mu dalo na vsake dva dni postavljat in potem spet pospravljat šotor...ravno zato sem imela v mislih avtodom.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Avtodom sicer ima svoj čar, vendar sam nisem preveč navdušen nad uporabo. Za 100 evrov dnevno dobiš odličen apartma in ti ostane tudi za kaj drugega. Prav tako si z avtom precej bolj mobilen, če greš zvečer v mesto (ali kdaj na izlet).
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
To je seveda res, ampak le če imaš tak avto na katerega se lahko zaneseš, da te ne bo sredi poti pustil na cedilu....če takega avta nimaš, moraš 100 € na dan prišteti še rent a car, ki te pride caa. 400 € na teden....in potem te v bistvu avtodom pride ceneje.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
A vse kar se daje v najem na avto.net ni resno?

Tudi sam bom septembra vzel za vikend en avtodom, pogoj je seveda letnik 2008 ali v skrajnem primeru 2007
smile-1.gif
.

Tam za 65-75 eur na dan.

LP,
PIC
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Baloo pravi:
To je seveda res, ampak le če imaš tak avto na katerega se lahko zaneseš, da te ne bo sredi poti pustil na cedilu....če takega avta nimaš, moraš 100 € na dan prišteti še rent a car, ki te pride caa. 400 € na teden....in potem te v bistvu avtodom pride ceneje.

Če imaš tako nezanesljiv avto, je bolje, da prihraniš za nov avto
evil.gif
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Jaz sem pošiljala povpraševanje za avtodome, ki sem jih našla na avto.net in na bolhi....na maile je odgovorila max 1/3 (skoraj vsi so sporočili, da so zasedeni ali pa so bile cene previsoke).

Mislim, da bi se septembra dalo z lahkoto dobiti avtodom, avgusta pa je večina že zasedenih.
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Avtodomi izven glavne poletne sezone (julij, avgust) so relativno poceni, še posebej, če grejo z njim vsaj 4 osebe.

Ne glede na velikost avtodoma (tudi če je registriran za 6),pa menim, da so 4 odrasle osebe v njem max. za lagodno počitnikovanje. Je pa res, da to govorim na pamet....kako dejansko preživi 6 oseb v avtodomu pa ne bi vedla....
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
sej to je fora, če je registriran za več ljudi, je potem manj prostora in so manjši....v dolžino....mislim registriran v prometni, pusti koliko jih lahko spi v njem....ker se gre za samo težo avtodoma ter posledično katero vozniško kategorijo moraš imeti...ker 3,5 t teže je kmalu dosti in potrebuješ že C kategorijo......

mi smo šli 4 tedne nazaj v srbijo na eno motokros dirko....blo nas je pet za cel podaljšani vikend...prostora je kmalu zmanjkalo pa dobr da smo imeli še dodaten kombi za vso robo, ki smo jo potrebovali....je bil pa ta velki avtodom, 7,30 mm, postelje ogromne, huda kopalnica, tisti šporhetek je pa malo mali, pa smo roštiljali in kuhali zunaj, obvezno pa mora biti tenda na avtodomu, če maš pa še dodatnega "arafata" je pa še tolk boljše.....

skratka avtodom max 4 osebe, kar je več je samo mučenje samega sebe, nobene intime, drenjanje, če pada dež si ga nasrkal .....
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Se totalno strinjam
zmaga.gif
.

Tudi jaz sem končno dobila avtodom, po kar ok ceni (glede na sezono je cena 94 €/ dan). Midva bova v avtodomu samo dva, kar je totalno carsko. Gre pa sedaj v avgustu tudi 6 kolegov z avtodomom do Portugalske in me prav zanima koliko jih bo živih prišlo nazaj
evil.gif
.