Najem ali nakup avta za dobre 3 mesece ?

Corvette

Majstr
6. nov 2008
397
263
63
5 let star fully je 20 cm krajši od današnjega. 15 let star pa že za pol feltne.
Tako kot alter avto obstajamo alter bajkerji, ki zmeraj furamo latest & greatest modele z low & slack geometrijo, seveda z ujemajočimi se TLD ali Maloja cotami :)

Ampak resno - popolnoma pretiravaš glede številk. Še v primerih Pole in Geometron, ki so med najdaljšimi na trgu, je razlika dobrih ~10 cm in že leta 2005 smo vozili bajke z medosno 122+ cm ter jih tlačili v avte. Tako da v večini primerov ni dileme, ali bo šel bajk v avto, razen če se pogovarjamo o Smartih in Twizyjih, ali pa če tlačiš DH bajk brez snetega sprednjega kolesa v Corso. https://videos.mtb-news.de/18838/shit_mountainbike_girls_say
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.525
113
Hotel sem povedat samo da ni vedno ena plus ena tri. Sam sem cestno kolo z okvirjem velikosti 58 vozil v renault 5 v prtljažniku brez podiranja sedežev.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Mislim da je bil hertz (nisem vec pri tisti firmi) se je najemalo za delavce, so pa bli najemi za vec kot en mesec, tud to vpliva na ceno
OK, potem brez veze mešaš neke cene generalnih pogodb firm, ki jemljejo več vozil, pa brez davka, pa te fore, s ceno za posameznike. :bonk: Kot sem preveril pri herz, bi julija lahko rezerviral Opel Astro od 880eur do 960eur na mesec, odvisno od paketa.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
kupis volvota V50 16d za 3 mesece za 2000 jurja pa gasa. par kkm bo ze prezivel potem pa naprej zaisti denar. Kje so problemi, resno vprašam?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.137
113
Tako kot alter avto obstajamo alter bajkerji, ki zmeraj furamo latest & greatest modele z low & slack geometrijo, seveda z ujemajočimi se TLD ali Maloja cotami :)

Ampak resno - popolnoma pretiravaš glede številk. Še v primerih Pole in Geometron, ki so med najdaljšimi na trgu, je razlika dobrih ~10 cm in že leta 2005 smo vozili bajke z medosno 122+ cm ter jih tlačili v avte. Tako da v večini primerov ni dileme, ali bo šel bajk v avto, razen če se pogovarjamo o Smartih in Twizyjih, ali pa če tlačiš DH bajk brez snetega sprednjega kolesa v Corso. https://videos.mtb-news.de/18838/shit_mountainbike_girls_say
Pa ne pozabi da si 2005 vozo 26" in 62 bilanco z 110 hoda. Zaj pa 29 in 78 bilanco. Pa 2005 si mel. Itd. Ni vse v medosni. Pa sploh ne vozim slack okvirja. Pa drga stvar je, zdaj smo 14 let starejši kot leta 2005 :). Takrat ni blo panike pol pecikla narazn vzet za pelat 10km stran. Zdaj pa ga ni čez komot in na kluko. Niti v sanjah več ga negrem zlagat v avto
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
397
263
63
To, da ga ni čez komot se absolutno strinjam, zato sam ne gledam druge vrste vozil kot Berlingo oz. taveliki enoprostorci, kjer gresta not vsaj dve kolesi brez razstavljanja. V primeru lastništva avta za 3 mesece bi to seveda spregledal, kar sem tudi počel pred kratkim in ni tak problem sneti sprednje kolo za vožnjo - sploh ker je večina MTB-jev na QR oseh. Skratka verjetno je budget bolj omejujoč faktor in je bolje dobiti zanesljiv avto.

Pri številkah okoli krmila in hoda si sicer falil fejst, ker se je že takrat dobil spodoben 150/150 bajk. Razlike med 2005 in danes je par cm pri belanci in 10 mm pri hodu, kar je pri tlačenju v avto zanemarljivo. Z 78 belanco pa nimam kaj iskat, me je premalo okoli ramen :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.525
113
Sem šel pomerit v garažo. XC bicikel letošnji letnik, velikosti L je dolg 192 cm, ženin S je 5 cm krajši, 25 let star XC velikosti 19'' pa 20 cm krajši. Enduro in AM bicikli s ca. 150 hoda, ki jih folk večinoma kupuje danes so tam nekje med 190 in 195 cm, balance pa pod 72 tudi praktično ni več (to je defolt na ženskih biciklih v velikosti S).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.299
5.330
113
To, da ga ni čez komot se absolutno strinjam, zato sam ne gledam druge vrste vozil kot Berlingo oz. taveliki enoprostorci, kjer gresta not vsaj dve kolesi brez razstavljanja. V primeru lastništva avta za 3 mesece bi to seveda spregledal, kar sem tudi počel pred kratkim in ni tak problem sneti sprednje kolo za vožnjo - sploh ker je večina MTB-jev na QR oseh. Skratka verjetno je budget bolj omejujoč faktor in je bolje dobiti zanesljiv avto.

Pri številkah okoli krmila in hoda si sicer falil fejst, ker se je že takrat dobil spodoben 150/150 bajk. Razlike med 2005 in danes je par cm pri belanci in 10 mm pri hodu, kar je pri tlačenju v avto zanemarljivo. Z 78 belanco pa nimam kaj iskat, me je premalo okoli ramen :)

V Berlingotu gre nekaj dol. Al kolo ali pa zadnji zici. Tudi ko basem notri mojega 14 let starega gorca, ki kot zastopm, so napram današnjim nižje rasti, pa tudi tko je bolj malo, ker sem pač tudi sama nižje rasti kot povprečen moški...
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
397
263
63
jello pri bajkih se gleda medosna razdalja (wheelbase), nihče nikjer ne navaja skupne dolžine. To pride edino v poštev, če ti gre na milimetre pri zlaganju bajka v avto v ležečem položaju, kar pa je možno pri zelo malo vozilih. Čim sprednje kolo s krmilom malo zavrtiš, se matematika podre.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.525
113
Pyzda si tečn, a različna dolžina je pa posledica česa, višjega sedeža?