Najcenejša PVC okna?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Stara okna brez izolacije, nanosov..imajo faktor prehodnosti okoli (U=) 3,5 W/m2K. Napram zdajšnjim npr. troslojnim z okoli U=0,7 (ali manj).

Če upoštevaš še prepih, imaš na enem oknu hitro vsaj 5 x manjše izgube z njegovo menjavo.

Z dimenzijami se ne rabiš ukvarjat.itak je treba delati po izmeri.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kolega ima vgrajena gevis okna niso slaba glede na ceno. Ne delujejo pa tako cvrsta kot kaksna drazja. Uglavnem piha nikjer ne. Okna se ne zataknejo za okvir moras zapreti z rocko ce hoces da je zaprto. To je edina razlika ki jo opazim.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Že pri dveh sorodnikih so dali not najboljša okna.

Zdaj imajo pa celo stanovanje plesni, na oknih še rože ne rastejo, ker je taka uv zaščita, ko sije sonce se v hiši nič ne segreje, medtem ko pri starih oknih, če je sončno sploh ne rabiš ogrevanja....

Ni čisto vse slabo na starih oknih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
nimajo ustreznega zračenja. Stare hiše oziroma obnovljene so lahko problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.354
5.866
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Že pri dveh sorodnikih so dali not najboljša okna.

Zdaj imajo pa celo stanovanje plesni, na oknih še rože ne rastejo, ker je taka uv zaščita, ko sije sonce se v hiši nič ne segreje, medtem ko pri starih oknih, če je sončno sploh ne rabiš ogrevanja....

Ni čisto vse slabo na starih oknih.
Tole o rožah prvic slišim, plesen pa se da prepreciti tudi pri pvc oknih. Ce ne drugace pa pustis odprta
evil.gif
. Pa ne na kip. Ker tam bo res plesen okoli oken.
Ce pri obnovi menjas samo okna zna biti problem premalo zračenja. Ko pa narediš izolativno fasado in rešis tudi vecje toplotne mostove (balkoni...) pa plesen ne bo vec problem.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Že pri dveh sorodnikih so dali not najboljša okna.

Zdaj imajo pa celo stanovanje plesni, na oknih še rože ne rastejo, ker je taka uv zaščita, ko sije sonce se v hiši nič ne segreje, medtem ko pri starih oknih, če je sončno sploh ne rabiš ogrevanja....

Ni čisto vse slabo na starih oknih.
Pri nas po menjavi ni razlike. Smo redno zračili že prej in zračimo tudi zdaj.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Vi imate očitno dobro fasado.

Pri 50 in več let starih hišah, pa te ponavadi ni in potem še premalo zračijo in imajo vse v plesni in še slabše stanje kot pred menjavo oken.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tole o rožcah tudi meni ni bilo jasno, pa je ravno kak dan nazaj prišla k nam ena gospa in govorila, da odkar je menjala okna sploh ne more več sama vzgojiti nobene sadike paradižnika, paprike, vršičkov rož, ker ji enostavno ne raste-verjetno zato, ker ne pride do rastlin nič UV žarkov, pa zemlja se čez tako okno ne segreje....
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Verjetno bo to to, meni je rekla, da imajo v oknih neke UV filtre in, da jim nič ne raste odkar so zamenjali okna, pri nas na 30 let starih oknih smo pa brez težav gor spravili čez 1000 raznoraznih sadik.

Ko takole spremljam probleme z novimi okni, me sploh ne zanima več menjava, samo nova in še dodatna tesnila, pa bodo tudi stara okna dobra še za vsaj 20 let.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Vi imate očitno dobro fasado.

Pri 50 in več let starih hišah, pa te ponavadi ni in potem še premalo zračijo in imajo vse v plesni in še slabše stanje kot pred menjavo oken.
Ja, pa stara okna sem že pred časom predihtal in smo se bili primorani že takrat naučiti malo bolj resno zračit. Nima pa to nikakršne zveze s šank modrostjo o PVC-ju ki ne diha
bonk.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz sem razmišljal o menjavi ampak zdaj, ko sem pri kar nekaterih videl, da imajo z novimi okni skoraj več problemov kot so jih imeli s starimi, sem se premislil in jih bom raje lepo prebarval in zatesnil.

A to si pri starih samo enostavno nalimal dodatna tesnila ali si naredil prav utore in naredil res profesionalno zatesnitev?