Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
a) Koliko RWD avtov brez elektronike si že vozil v snegu?

S takim avtom z letnimi gumami tudi z dvorišča ne prideš.

b) "The test is performed on a dry road surface."
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Avto v odličnem stanju, a kar se tiče vozne dinamike, uporabnosti po spolzki podlagi (sneg/mokra trava), prostora spredaj, ... je bil vsaj zame veliko razočaranje.
Še oče se je ob vsaki priliki raje peljal z mojo Corollo AE86, katera je sploh po snegu bila kot iz drugega planeta.
V tistih časih se je z letnimi gumami vozilo tudi pozimi. Predvidevam da takrat tudi pri vas niste bili izjema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.235
113
če pade sneg ki se sprime, ne prideš nikaomr z letnimi, sploh z zadnjim pogonom... ni to stvar kdo zna kdo ne zna in podobne scene..razen če si imel v mislih , montažo ketn in podobne vsakodnevne akrobacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in novaa

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
V tistih časih se je z letnimi gumami vozilo tudi pozimi. Predvidevam da takrat tudi pri vas niste bili izjema.
Na Koroškem pozimi brez zimskih gum nisi prišel daleč. Oče je imel na 190D nove zimske gume, jaz na Corolli rabljene zimske iz avstrijskega odpada. Oba avta z zadnjim pogonom, a z MB po snegu nisi prišel z dvorišča. Zadeva se je delno reševala s 50kg vrečami v prtljažniku, a to ni bilo to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Do kdaj približno pa so bile legalne žebljarce?

to bo moral pa še kakšen starejši povedat
jest se jih ne spomnim, razen kot "urbano legendo", videl jih nisem v živo...

jest sem mel spredaj dve zimski gumi, pa dve letni z namontiranimi ketnami v avtu...
ja, že takrat me je rado zeblo v roke... :evil:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.906
113
pri taščici
Na Koroškem pozimi brez zimskih gum nisi prišel daleč. Oče je imel na 190D nove zimske gume, jaz na Corolli rabljene zimske iz avstrijskega odpada. Oba avta z zadnjim pogonom, a z MB po snegu nisi prišel z dvorišča. Zadeva se je delno reševala s 50kg vrečami v prtljažniku, a to ni bilo to.
Tudi bmw compactu smo se smejal, ravnotako na dvoriscu(ravnem)
Ce imas pogon soredaj lahko mal z volanom isces boljšo podlago, ce ga imas zadaj si fiksen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Samo da mi pustijo stranska ogledala, pa je ok. Kombiji in tovornjaki tudi nimajo sredinskih ogledal, pa zmorejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur