Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Saj morda je dober namen...

Ampak ko vsak dan vidim voznike, ki so na štop lampi za vsako stvar ki jo vidijo nasproti sebe,
vidi kamion na nasprotnem pasu, stopi na bremzo, vidi avto na nasprotnem pasu, stopi na bremzo,
vidi goloba, stopi na bremzo, ko pa se približuje prehodu za pešce, stopi na bremzo, a se ne ustavi, da bi jih spustil čez...

Pa ni malo takih pacijentov/pacijentk...
Ko se približujem prehodu za pešce vedno dvignem nogo s plina. Tudi premaknem nogo proti zavori, dokler ocenjujem položaj pešcev in njihove namere. To še ne pomeni, da bom ustavil, če ni prave potrebe. Neodločnemu pešcu večinoma ustavim, in pokažem z roko, da lahko gre prek.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Za pešce sploh ne bi bilo slabo, če bi bili od mraka naprej kaj označeni, tudi če mislijo, da se bodo gibali samo po območjih z javno razsvetljavo. Iz vozila niso zmeraj tako dobro vidni, kot nekateri mislijo, da so.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Kolesarji imajo obvezno luč čez cel dan. Vsaj, ko sem jaz delal kolesarski izpit kakih 100 let nazaj je bilo tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Misliim, da bi na območju cest oziroma prehodov v mestih, morali uporabljati motilce signalov. In ko gledam, kako se nekateri vlečejo čez prehod, nekateri sploh ne pogledajo na cesto in gredo na slepo....Ali pa uporabljati kaminske troblje za takšne paciente. Šele potem bi razmišljal o vgradnji zelene luči ali česa drugega...
 
5. apr 2015
1.337
692
113
Rešitev bo Elon podal. Da smo vsi udeleženci prometa konektani med sabo. Pešci, kolesarji itaq s telefoni v roki, tega ne gre spremenit, avto ala tesla pa tudi total smart. In tako v primeru, da algoritem izračuna možnost kolizije, blinka vsem na ekranih na polna, avte pa še bremza. Mogoče zaklene telefone, v kolikor se nevarnost bliža..

Kolikor poslušam ideje Muska, zna bit realnost v naslednjih xx letih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Zaskrbljujoče je to da v telefon bulijo tudi vozniki, telefoni so postali huda motnja pozornosti, folk tapka po telefonu vmes ko gleda film na TV, med jedjo, med hojo... Imam občutek da se ne znamo več umirit in zadihat. Tudi filmi so postali polni dogajanja, če ne jih noben noče več povohat. Samo da je vmes kakšna scena ki bi naredila suspenz ali neko vzdušje, gledalec že gleda v telefon, ker se nič ne dogaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Kolesarji imajo obvezno luč čez cel dan. Vsaj, ko sem jaz delal kolesarski izpit kakih 100 let nazaj je bilo tako.
Niti 100 let nazaj, ko si delal izpit, ni bilo tako, niti danes.
Danes je tako:

93. člen (pogoji za udeležbo koles v cestnem prometu)
(9) Voznik kolesa mora imeti ponoči in ob zmanjšani vidljivosti prižgano na sprednji strani žaromet za osvetljevanje ceste, ki oddaja belo svetlobo, na zadnji strani pa pozicijsko svetilko, ki oddaja rdečo svetlobo. Na zadnji strani kolesa mora imeti nameščen rdeč odsevnik, na obeh straneh pedal rumene ali oranžne odsevnike, na kolesih pa rumene ali oranžne bočne odsevnike.
(ZPrCp) (ZVCP-1)
Kolesarji
90. člen
(8) Voznik kolesa mora ponoči in ob zmanjšani vidljivosti uporabljati predpisane luči.
(ZVCP)
Uradnih listov SRS, SFRJ žal ne najdem, je pa ZVCP praktično prestavljen z nekaj modifikacijami (UL RS 1991/1).

Če oseba, ki ni ustavni sodnik ali parlament, interpretira zakon po svoje, še ne pomeni, da je zakon v resnici tak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Se strinjam.
Mogoce je pred 100 leti bila res potrebna luc. Takrat je bilo koles priblizno toliko kot danes letal. Luci pa so najbrz svetile na karbid.
Pred 40 leti ko sem jaz delal izpit, luci ni bilo potrebno imeti prizganih. Ne na kolesu, ne na motorju, avtu, traktorju. Samo "pozicijske" na avionih in ladjah
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Včasih je bila obvezna oprema kolesa za "na cesto" luč spredaj in zadaj. Ali je prižgana ali ne je bilo vseeno - razen ponoči.
Potem pa smo spreminjali opreme koles, pa njihov namen,... Mogoče je celo še sedaj tak pogoj, ampak dosti koles ni "za na cesto".
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Saj sem jaz enako razumel tvoj zapis, sem le pripomnil, da če mogoče (ne grem preverjat) sedaj luč ni več obvezna oprema kolesa, je včasih bila - ne glede na to ali prižgana ali ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Na kolesarskem izpitu otroka je luc obvezna.
Vsaj zdi se mi. Mater bi moral otroka vprasat..
Je pa itak vsaka baterijska kitajka za par evrov dobra.
Vcasih je bila dinama in klasicna zarnica spredaj in zadaj
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
60
38
18
Zadnjič sem na puppi srečal dva tipčka ustavita za tankat pa se menta vam samo 20E maš ti kaj oni nimam nič. Avto pa na pogled za 50 jurjev...Jeba je ko zmanka za benz.:valjamse::valjamse::valjamse::valjamse:
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Veš kok grdo šele zgleda, k ga en kamion zafršola na asfalt al pa v robnik.
Podobna scena k če ti kos pice pade na tla.
Je pa res ful razlika pol na urgenc, ker unga z biciklom za 5 jurjev čist drgač obravnavajo k unga (klošarja) z biciklom za 500€
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe