Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Veliko lazje in pogosteje smo lomili dejanska ogledala kot po te kamere.

Gr je napisal da se ukinjajo, jih ni vec, ker jih tako ali tako nihce ne uporablja ....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.690
2.396
113
Stranska ogledala so brez veze! By woman!

OGLEDALO 2.jpg
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Vozila katera imajo tovarniško ADR ( druge varijante ni ), imajo vsi ogledala. Trenutno kamere še niso mogoče, ker ko izklopiš el. tudi kamere ne delajo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.375
2.459
113
še v SLO - ampak komaj
Da „popravim“ - seveda ne ukinjajo, ampak nadomeščajo s kamerami. Sam se nekako ne morem navaditi, da je na “ekranu” - stvar navade. Ravnotako se nisem navadil , in vprašanje ali se sploh bom, na vzvratno kamero v osebnem avtu.

In ja - na ozkih cestah so se lomili in se bodo lomili špegli - a to kar današnji “šoferji” uspejo polomiti gre lahko samo v “saj ni res pa je”. Saj včasih je bil tam pa kater, ki pač ni bil za volan - samo danes je pa, vsaj po občutku, razmerje med tistimi, ki so in tistimi, ki niso ravno obratno sorazmerno kot 10-20 let nazaj. Pa ne kaže nič na bolje …
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Seba81

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Ravnotako se nisem navadil , in vprašanje ali se sploh bom, na vzvratno kamero v osebnem avtu.
Tudi jaz nisem prej nikoli videl potrebe po vzvratni kameri, ampak ko se enkrat navadiš, je pa super. Je pa res, da mi je najbolj super zaradi enega razloga...v temi, še posebej, če je zraven dež, je vidljivost preko ogledal ob vzvratni vožnji včasih bolj tako-tako. Preko vzvratne kamere pa je slika velikokrat dosti svetlejša, kot je realnost. Resda je slika takrat šumeča, ločljivost primerno slabša, ampak vseeno se (pri približno spodobni kameri in ekranu) vseeno da zelo dobro peljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in tony

gr69

Guru
15. dec 2009
11.375
2.459
113
še v SLO - ampak komaj
Drži - jaz sem si pa raje naročil “boljše” senzorje - zadnje, sprednje in “stranske” (končni na odbijačih pokrivajo strani - sicer ne 100% - si ne delam utvar) in s tem mi je potreba po kameri odpadla.
Mimogrede - park-assist je prišel “zraven” - in ga (saj mi je nerodno) tudi uporabljam - in to od takrat, ko mi je Kugo (prejšnji avto) sparkiral (stransko) tja, kamor ga jaz niti pod razno ne bi poskušal stisniti.
Dodatek - uporabljam takrat, ko sem malo bolj len - drugače v glavnem sam tišim nazaj in v luknjo - pač vaja dela mojstra.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.082
5.202
113
Tudi jaz nisem prej nikoli videl potrebe po vzvratni kameri, ampak ko se enkrat navadiš, je pa super. Je pa res, da mi je najbolj super zaradi enega razloga...v temi, še posebej, če je zraven dež, je vidljivost preko ogledal ob vzvratni vožnji včasih bolj tako-tako. Preko vzvratne kamere pa je slika velikokrat dosti svetlejša, kot je realnost. Resda je slika takrat šumeča, ločljivost primerno slabša, ampak vseeno se (pri približno spodobni kameri in ekranu) vseeno da zelo dobro peljat.
Kamera je bolj za informacijo kaj je za teboj. Ne moreš (vsaj jaz ne) je uporabit samo za vzratno vožnjo brez ogledal. Ko vzratno parkiram npr pod nadstrešek, mi informacija kaj je za avtomobilom ne pove toliko kot informacija koliko je oddaljen steber nadstreška od zadnjega boka vozila. Te informacije ti kamera ne da. Je pa še vedno super, da vidiš da za teboj ne stoji otrok, ali leži kak hišni ljubljenček, in ko si enkrat zravnan, lahko parkiraš npr, 5 cm do zidu, ko ti parksenzorji že 20 cm prej pravijo da se ustavi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.745
9.441
113
kamere se postale nuja, ker so avti postali nazaj skozi šajbo nepregledni, ali pa so ravno zato lahko postali nepregledni. Beri: tanki.

da se ne bo kdo na kombije zgovarjal in podobno - so vsi stolčeni zadaj, tak da... tolk o tem.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.488
820
113
Parkiram na kamero in stranski ogledali, ker na zadnje okno dobim vremenske informacije (in prav pride na cestah). Kak teden nazaj se je prišel tip razburjat, da sem parkiral preblizu njegovega avtomobila - če grem lahko malo naprej (nisem v resnici mislil parkirat, ampak sem se umaknil, da se orientiram). Pa je samo kamera. Tiste 360 zadeve so pa sploh fascinantne.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.421
1.365
113
Naj mi prosim nekdo potrdi, da tale bling-bling volan ni originalen :-D

(Če te ne oslepi z grdoto, ti ponoči vsaj še jemlje nočni vid... :p)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.005
9.074
113
EU
Obvolanska ročica je hitrejša za krmiljene (roka), kot volanski gumb (tipanje s prstom).
To je že ugotovil Fauve, samo sedaj izgleda imajo za razvojnika nekega študenta, ki se znova uči že znanih stvari.
Verjetno bodo vklop smerokazov dali na sredinski displej, in to v tretji podmeni. Podpiral ga bo slabo dizajniran in počasen softver. To bo marketinško označeno, kot korak v digitalno prihodnost. :evil: