Nadpovprečne (velike) plače?

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Poznam nekaj tujcev, ki se zelo pohvalijo glede življenja v Sloveniji. ŠVprašanje pa je koliko so reprezentativni. Večinoma so "ljubavni migranti".

Bolj mi gre za vprašanje ali lahko inženir/zdravnik... vidi smisel iskanja službe v Sloveniji. Še posebaj ali bi povratnik iz tujine sploh smatral to kot opcijo.

Ko imam v Nemčiji ali Belgiji ali Franciji plačo npr 6000 neto, in vem, da denar "več vreden" v Sloveniji... Ali imam sploh možnost primerljivega zaslužka ...?
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Floskule brez osnove.
Jaz pa poznam kar nekaj ljudi brez omembe vredne izobrazbe in so milo rečeno teleta.
Poznam tudi neizobražene, ki so zelo razgledani.
.
.
.
Drži. V večini primerov pa soupade izobrazba z razgledanostjo. Po mojih izkušnjah razlike med "gimnazijskim maturantom" in " diplomirancem" praktično ni. Pa tudi dejstvo, da je nekdo pacal doktorat 10 let po diplomi ne govori v njegov prid.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Poznam nekaj tujcev, ki se zelo pohvalijo glede življenja v Sloveniji. ŠVprašanje pa je koliko so reprezentativni. Večinoma so "ljubavni migranti".

Bolj mi gre za vprašanje ali lahko inženir/zdravnik... vidi smisel iskanja službe v Sloveniji. Še posebaj ali bi povratnik iz tujine sploh smatral to kot opcijo.

Ko imam v Nemčiji ali Belgiji ali Franciji plačo npr 6000 neto, in vem, da denar "več vreden" v Sloveniji... Ali imam sploh možnost primerljivega zaslužka ...?

Nemčija je razred zase, ker je cena življenja veliko kje enaka kot pri nas. Gostilne in storitve so le malenkost dražje kot pri nas, plače pa precej višje. V vsakem primeru prideš težko nazaj.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Bolj mi gre za vprašanje ali lahko inženir/zdravnik... vidi smisel iskanja službe v Sloveniji. Še posebaj ali bi povratnik iz tujine sploh smatral to kot opcijo.

Ko imam v Nemčiji ali Belgiji ali Franciji plačo npr 6000 neto, in vem, da denar "več vreden" v Sloveniji... Ali imam sploh možnost primerljivega zaslužka ...?
Na koncu moraš sebe vprašati, koliko ti je pomemben denar. Ko enkrat v Sloveniji dobro zaslužiš (v smislu, da lahko normalno živiš, brez da bi rabil pretirano pazit na to, koliko zapravljaš), jaz ne vidim smisla v tem, da bi službo iskal v tujini. Je kvaliteta življenja pri nas (če dobro zaslužiš) enostavno previsoka, da bi se šel za več denarja (pohlep) seliti v tujino. Meni na kraj pameti ne pride, da bi se šel samo za denar selit v tujino... pa dobivam relativno redno ponudbe za delo iz tujine. Je pa to seveda odvisno od človeka do človeka. Poznam recimo ljudi, ki jim je življenje v tujini lepše (pa ne zaradi denarja).
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
Med studijem in splosno razgledanostjo ni nobene povezave. Kvecjemu jo doloceni faxi celo omejujejo.

Jaz sem v poklicni začel... verjemi, da od tistih mojih sošolcev 80% ne razume angleško ali ne zna naštet 5 slovenskih pesnikov. Če pa razumeš pod razgledanostjo npr. kako se avto šraufa, bajto zida ali kravo finta je pa drugo. Samo tole so potem bolj kmečke veščine.
 

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
87
53
18
Jaz sem od teh ljudi ko smo se preselili zaradi žene, kajti je bila Slovenka. V službi v farmaceutskem podjetju uporabljam angleško im malo slovensko. Plača je kar v redu, samo nismo revni, tako da ni treba da je samo plača od obeh.

Pri nas v farmaceutskem podjetju so razlike velike od tega kaj delaš in koliko si imel drugih služb in ponudb. Najbolj pri nas so plačani tisti ki jih podjete asignira v tujino ali pa tisti, ki so asignirani v Slovenijo.

Dobro plačajo tam kjer imajo ljudje tudi ponudbe drugje. Poznam dva tipa, ko sta dobro plačana, eden je farmacevt in prevaja slovensko nemško in francosko, ker prevajalci ne poznajo besed ko jih uporabljajo strokovnjaki, drugi je pa v legal oddelku, ko dela na sodnih postopkih ko je patent.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Med studijem in splosno razgledanostjo ni nobene povezave. Kvecjemu jo doloceni faxi celo omejujejo.

Res je. Manj kot si bil v šoli bolj se imaš za razgledanega. In obratno, bolj kot se izobražuješ bolj ugotavljaš česa vse ne veš. Podobno kot če greš po svetu, več kot si naokoli bolj imaš občutek da še nikjer nisi bil. Obratno, tisti ki čepi doma ve vse o vsem.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
So nam pa z januarjem zvišali plačilne točke za vrednost inflacije, 1.8 %, spet bo pa tudi dodatek za uspešnost poslovanja v višini 98 % plače. Pri prejšnjem delodajalcu bi edobil pa k***c. Kar se mene tiče, se nnimam za pritoževat nič, pa čeprav sem po naravi pesimist.
Smem vprašati kakšen "rang" imaš - in stopnjo izobrazbe - Krka baje veliko da na "papir"? Ali si v Razvoju ali v "prodaji" ...