Nadležno brenčanje - PLAZMA

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imam LG-jevo Plazmo, s katero sem sicer zelo zadovoljen. Problem pa se je pojavil zdaj, ko sem se preselil na novo lokacijo, namreč, ko jo priklopim v električno omrežje in jo prižgem, televizija nadležno brni. Zvok ne prihaja iz zvočnikov ampak se sliši nekje od zadaj, kot bi prišlo iz čipovja..Skratka zadeva je zelo moteča, sploh zvečer, ko se TV gleda bolj potiho. Mislil sem, da jo morda moti antena, glede na to, da mi je kable guy preveril signal in mi povedal, da imamo izjemno močan signal, saj smo tudi blizu glavne omare. No, kakorkoli, tudi če anteno izklopim, to brnenje ostane na enakem nivoju, torej antena nima veze. S predpostavko, da je s TV-jem vse OK (na stari lokaciji je delovala normalno) lahko potem krivim samo še elektriko..Naj povem še, da tudi na drugih vtičnicah ni razlike. Kaj mi je storiti, tale zadeva me spravlja ob živce! Je že kdo naletel na podoben primer
confused-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.799
78
48
Razdri vtičnico in poglej, če sta ozemljitveni kabel in 0 vezana skupaj. Če sta, odklopi ozemljitev.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hvala za nasvet, danes pride tudi štromar, saj se je pojavljal problem tudi v tem, da ko sem priklopil anteno, mi je metalo ven fit. Po mojem je res defekt na omrežju..
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.799
78
48
Potem je skoraj sigurno nekaj v zvezi z ozemljitvijo narobe. Eh, spet bo štromar klel čez druge štromarje
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ni bil kriv štrom! štromar je svoje naredil, da je zdaj vsaj elektrika OK, ampak televizija še vedno brenči kot bi mela zadaj za plehom osje gnezdo. Po nasvetu serviserja sem snel zadnjo stranico, da zategnem vijake na obeh modulih a itak ni bilo nič razmigano, vse je tako kot mora bit. Res zanimivo slišat, da ta nadležen zvok prihaja direktno nekje iz vezja in se prenaša skozi hladilna rebra, ki so pasivna. Sem bil trmast in sem še vedno verjel, da je napaka nekje na elektriki, zato sem spakiral TV in jo peljal nazaj na staro lokacijo kjer je prej delovala b.p. a po novem tudi tu brnenje ostaja. Očitno ji ni pasal transport po dolgem mirovanju. Skratka nič, zadeva mora na servis!
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pa si probal takrat, ko si snel zadnjo stranico, z vodo in milom oprati čipovje in vezje? Velika možnost je, da se je nabralo preveč prahu in to moti! Poskusi, moraš imeti veliko vode, v bistvu bi bilo še najbolje, če opereš s štrajfiksom! Garantirano ne bo več brenčalo!
zmaga.gif

P.S.: Mogoče pa bi malo omejil vnos tekočih opojnih substanc v svoje telo?
sprasujem se.gif
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
pa Car je pozabil napisat da naj bo tv vklopljen v vtičnico. Sigurno ne bo več brnela.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Pa si probal takrat, ko si snel zadnjo stranico, z vodo in milom oprati čipovje in vezje? Velika možnost je, da se je nabralo preveč prahu in to moti! Poskusi, moraš imeti veliko vode, v bistvu bi bilo še najbolje, če opereš s štrajfiksom! Garantirano ne bo več brenčalo!
zmaga.gif

P.S.: Mogoče pa bi malo omejil vnos tekočih opojnih substanc v svoje telo?
sprasujem se.gif
Citat:
Uporabnik john pravi:
pa Car je pozabil napisat da naj bo tv vklopljen v vtičnico. Sigurno ne bo več brnela.

Pa oba sta pozabila dopisat, da glede na vajino složnost bi bilo fajn, da bi se takrat še vidva prijela za roke, eden od vaju pa še na ta nesrečni TV.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

sicer ni tv ampak: v enem avtu mi je aftermarket radio (dražji Alpine) brenčal. vsi kabli ok, vse delujoče. kupil mali vmesnik za pred anteno in štrom: čarobno prenehalo. lp
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Na starih plazmah so napajalniki radi začeli brnet neč čas. Svetlejša kot je bila slika na ekranu (večja poraba el.), glasneje je brnelo. Testiraj če je to mogoče...
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.965
113
Meni se to dogaja na samsungu, ampak samo tu pa tam....tako tiho brenčanje od zadaj...pregledal net in naj bi bili krivi eni kondenzatorji, ki se jih zamenja.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
277
30
28
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
ni bil kriv štrom! štromar je svoje naredil, da je zdaj vsaj elektrika OK, ampak televizija še vedno brenči kot bi mela zadaj za plehom osje gnezdo. Po nasvetu serviserja sem snel zadnjo stranico, da zategnem vijake na obeh modulih a itak ni bilo nič razmigano, vse je tako kot mora bit. Res zanimivo slišat, da ta nadležen zvok prihaja direktno nekje iz vezja in se prenaša skozi hladilna rebra, ki so pasivna. Sem bil trmast in sem še vedno verjel, da je napaka nekje na elektriki, zato sem spakiral TV in jo peljal nazaj na staro lokacijo kjer je prej delovala b.p. a po novem tudi tu brnenje ostaja. Očitno ji ni pasal transport po dolgem mirovanju. Skratka nič, zadeva mora na servis!

Me ful zanima kaj so ti porekli na servisu. Grem stavit, da prej v starem stanovanju pač nisi bil pozoren na brnenje, in da ni kriv transport. Jaz ga čujem pri vsaki plazmi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Pri sosedu se to pojavlja pri premočnem signalu. Sicer je CRT, vendar je učinek pdoben.