Na Lipcah porušili nezakonito gostišče

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Normalno, da so ga podrli, če je pa Lev, v bistvu je pa na desni.
grims-1.gif

Sicer hec, drugače pa se strinjam, da zadeva smrdi v p.m.
jezen.gif

Kdaj bodo že komu jajca odtrgali za take fore, al bom spet moral biti jaz prvi, ki jih bom enemu izpuli in požokal v goltanc?
crazy1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Meni je jasno, da ni prav, da bi se objekti legalizirali sredi naravnega okolja. Ampak, da ob avtocesti ni možno narediti gostilne mi je pa hudo mimo. Tam je narava tako ali tako povsem uničena.
Kaj je sploh legalizacija in prostorski plan? To je samo odločitev političnih veljakov kateri njivi bo vrednost zrasla in kateri ne.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Kaj bi to. 22 delovnih mest manj in en ne kriv ne dolžan skrušeni podjetnik. Pomembno, da vsem rušitvenim odločbam navkljub, stoji veleposestvo s pločevinasto streho in bazenom pred njim, vsajen v sredino samotnih polhograjskih gozdov.
Aja... kdo je lastnik? Oh un lekarnar... od Zokija prjatu.

rtvslo

Zanimivo, ta članek se je pojavil slabo uro po tvojem postu
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Največja neumnost je to, da je tip plačeval najemnino, davek, prispevke,
A je?
Podjetnik je imel 17 let na črno lokal postavljen, ker ni hotel (vsaj ne dovolj) zadeve legalizirati. Kje je garancija, da je vse ostalo štimalo tip top?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.469
113
Saj sem napisal, da sem za sankcioniranje vsake nepravilnosti! Vendar po 17-ih letih je rušenje res najslabša rešitev! Naj bi lastniku nabili kazen, da bi tenko piskal, delavci bi ohranili službe, država kasirala, pa mirna Bosna! Tako pa imajo sedaj goli kuratz...
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
[censored] imajo goli kuratz - imajo parcwelo, očiščeno objektov in ljudi. Torej odprto za nove investitorje. In lokal Lev (ali Desen), se bo pojavil čez 3,2,1... mesecev.
Kdo bo kasiral provizijo, ni težko uganiti.
smirk-1.gif

Naša država je tolk u *****, da si težko predstavlaš.
bonk.gif

Upam, da jo čimprej hudič vzame.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.415
113
On je hotel, ampak "ni bil stranka v postopku" (zemljišče je od DARS-a).

V dokumentih, ki jih je kazal na TV, je Rajko Siročič leta 2006 pisal, da bo DARS v nekaj mesecih stvar legaliziral.

Imel je tudi hišno številko.

rajkosirocic.jpg
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Veš kakšni izpadi bi bili šele če bi recimo jutri začeli striktno rušit črne gradnje? Za vsako črno gradnjo se skriva "žalostna zgodba" in grda država
smirk-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.469
113
Če se prav spomnim so prometno ministrstvo vrsto let upravljali SLS majstri... Nekdo bo na LIpcah omastio brkove! Pustimo se presenetiti in verjetno se bo kmalu videlo kdo je novi investitor in tudi boter tega rušenja! Tudi jaz mislim, da je najbolje da gre vse v kuratz. Zato so pa dobre tele recesije, vsake toliko let, da ves drek priplava na površje!
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
No ja... rušijo enim, drugim pa ne. Npr, zrušili so od Stroja vikend, ki nikomur ni bil v napoto in je bil očem prijazen, ne zrušijo pa npr. ciganskih barak.
smirk-1.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Heh, Stroj se še zmeraj duva - na gradbišča vozi delavce in material s helikopterjem, medtem ko se drugi luzerji matrajo s kombiji in gužvajo na nedokončanem avtocestnem križu (čeprav so se že 2008 ali 9 duvali, da je AC križ fertik - ne vem, če ni bil ravno Vlačič tisti, ki je to neutemeljeno izjavil).
grin1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
A potem je že bil na TV? Se mi zdi, da se tam vedno najdejo samo nič krivi podjetniki, ki jim "slučajno" manjka nek nepomemben papir.

Kako pa je potem sploh v prvi fazi prišel do lokala?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.469
113
Glede Lipc sploh nisem vedel, da sta dva lastnika in da sta Slovenca! Do danes sem mislil, da je lastnik kakšen jeseniški Djoko! 1x ali 2x sem tam pil kavo in se mi je lokal zdel zelo, zelo bizantinski ( čefurski )!
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
81
28
Zaposlene same čudne kuharice in kelnerice na iæ, kava totalno vodena, draga in zanič, hrana ne vem, ker tam nisem nikoli jedel zaradi že navidez odbijajočega videza kuhinje in osebja...
Drugače pa ima možak v najemu tudi smučišče Kobla.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Hja, kolikor berem, se mi zdi, da je človek dobil od darsa v najem plac, na katerem bi lahko (po predpisih in najemni) postavil le premičen, montažni objekt (recimomontejner, prikolico ipd). In je potem samovoljno pač stvar povečal, razširil, skratka nereil več, kot bi smel - in začel darsu težit, naj legalizira.
In če je res tako, potem si je kriv sam. Če pa je bila pogodba drugačna (torej da bi po njej smel postavit fiksne objekte), je sokriv dars. Če ga je slednji celo zavedel, da to sme naredit, je pa popolnoma kriv dars.
Ampak meni se zdi, da je najverjetnejša prva varianta ...