VARNOSTNA RAZDALJA NA AVTOCESTI!

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Če greš iz smeri Jarše proti Štajerski - folk se že pred razcepompostavlja na prehitevalni pas, da se potem z razcepa vključi na AC iz smeri Zaloga... desni pas prazen, jaz pač peljam hitreje ko oni lulčki po prehitevalnem... Včeraj se je en dobesedno v trenutku panično spomnil it na prehitevalnega še preden se je razcep začel, pa prednjim vse prazno.... wonder why. Za vključevanje pa so najprej 4 pasovi, ki se združijo v 3 in nazadnje še 2, več kot preveč... maš cajta do odcepa za Sneberje skor... So pa še eni pol neki pogumni, pred ovinkom bremzajo ko paniæne piæketine, jaz se peljem mimo, pol pa vidiš kako kaka hobotnica pusti črnilo, da te bo ja prehitel nazaj... krneki...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Po drugi strani so ena "hecna" križišča, ki pridejo "z jasnega" in zgrešiš odcep.
Verjetno od tu instinkt, čim prej it na "pravi" pas.

Rešitev (vsaj delna) je popravilo teh "hecnih" stvari.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Če greš iz smeri Jarše proti Štajerski - folk se že pred razcepompostavlja na prehitevalni pas, da se potem z razcepa vključi na AC iz smeri Zaloga... desni pas prazen, jaz pač peljam hitreje ko oni lulčki po prehitevalnem... Včeraj se je en dobesedno v trenutku panično spomnil it na prehitevalnega še preden se je razcep začel, pa prednjim vse prazno.... wonder why. Za vključevanje pa so najprej 4 pasovi, ki se združijo v 3 in nazadnje še 2, več kot preveč... maš cajta do odcepa za Sneberje skor... So pa še eni pol neki pogumni, pred ovinkom bremzajo ko paniæne piæketine, jaz se peljem mimo, pol pa vidiš kako kaka hobotnica pusti črnilo, da te bo ja prehitel nazaj... krneki...
Tam je vsak dan katastrofa!!! Pa še podaljšali so vključevalne pasove, a ne to debilom ne pomaga, oni se morajo takoj na začetku rinit in vse zabasat
bonk.gif


Jaz sem vedno na skrajno desnem pasu in tako se normalno vključim na AC. Če me bumbarji nočejo spustit, da se vključim dokler sem na pospeševalnem pasu grem lepo po odstavnem in ko je prva prilika se vključim. Prometniki mi zaradi tega še niso težili, pa so že n-krat stali na kocu odcepa za Sneberje in izvajali nadzor
smile-1.gif
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Po mojem je jedro problema na vseh slovenskih AC vožnja po levem pasu, ko prvi na čelu prehiteva s hitrostjo z 131 km/h. Vsi ostali se pa tudi postavijo v vrsto na levem pasu in potem je levi zaseden, desni pa prazen.
Prehitiš s pedal-to-the-metal, se vrneš na svoj pas, pa bi bilo takoj boljše. Palicaj te za to sigurno ne bo lovil.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
No ja, odvisno kak mu je dolgčas in koliko manjka do norme.
Sem jih pa jaz res redko videl na AC.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Kdaj bo kamikazam na gorenjski avtocesti jasno, da VARNOSTNA razdalja dejansko pomeni VARNO razdaljo do vozila pred teboj, v kateri lahko še pravočasno zmanjšamo hitrost in/ali zaustavimo vozilo, če se tistemu pred nami zgodi kaj iz seznama "nedaj bože".

Včasih kdo na prehitevalnem pasu po spletu okoliščin (tipkanje smsa, nanašanje maskare, zajtrk, ...) pri hitrosti 120kmh pusti neracionalno veliko razdaljo (20-30 m) do avtomobila pred njim
cry12bpy.gif
Kaj je samo meni čudno,ali ti nimaš pojma o CPPju?
Najprej pizdiš o nekih kamikazah ki nimajo varnostne razdalje potem pa v naslenjem stavku napišeš da je pri 120km/h 20 metrov nerazumna razdalja????

Kaj sploh veš koliko bi naj znašala varnostna razdalja pri 120kmh?
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Kdaj bo kamikazam na gorenjski avtocesti jasno, da VARNOSTNA razdalja dejansko pomeni VARNO razdaljo do vozila pred teboj, v kateri lahko še pravočasno zmanjšamo hitrost in/ali zaustavimo vozilo, če se tistemu pred nami zgodi kaj iz seznama "nedaj bože".

Včasih kdo na prehitevalnem pasu po spletu okoliščin (tipkanje smsa, nanašanje maskare, zajtrk, ...) pri hitrosti 120kmh pusti neracionalno veliko razdaljo (20-30 m) do avtomobila pred njim
cry12bpy.gif
Kaj je samo meni čudno,ali ti nimaš pojma o CPPju?
Najprej pizdiš o nekih kamikazah ki nimajo varnostne razdalje potem pa v naslenjem stavku napišeš da je pri 120km/h 20 metrov nerazumna razdalja????

Kaj sploh veš koliko bi naj znašala varnostna razdalja pri 120kmh?
Da, samo tebi je to čudno. Ostalim je bilo jasno, da gre za sarkazem.

Najmanj 66,7m. Kadar se ob dobrih prometnih razmerah oblikuje počasnejša kolona vozil, pa mora biti najmanj 33,3m.

ZVCP-1, 29. člen, prvi in tretji odstavek.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

120 km/h = 33,3 m/s

Tako da ja, dve sekundi naj bi bila varnostna razdalja.
 

Firing_Nukez

Pripravnik
3. mar 2010
328
0
16
Zdajle en dan je bilo, ko na avtocesti sploh praktično nisem skoraj nikoli presegel 110 km/h. Prevozil pa sem slabih 100 km, stalno po prehitevalnem pasu, toliko hitro kot je šel tisti pred mano. Folk je lepo vozil po obeh pasovih, hitrosti nekje 90-110, včasih za kratek čas 120. Kolona pa kar se vidi naprej. To je pač tko, ker vozit za kamjonom 100 je pač prepočasi in je potem treba prehitevat vsakega s 105 km/h. Je zgleda velik delež folka mentalno resno hendikepiran, da to počne. Men se ne bi dalo. A ni bolj simpl vozit s hitrostjo voznega pasu?
A se da rentat kakega šleperja, ki nima blokade, da bi se vozil 150 po prehitevalnem in s cestre zrinil vse te premične ovire?
smile-1.gif
Počas bom začel navijat, da bi 2x podražili bencin & vinjete, da se bo folk spucal s cest ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Pa jade - je pa prav smešno, da našo državo vedno eni isti ob isti uri tranzitirajo.

Naši zastoji (v glavnem) nimajo veze z tranzitom - ampak z dnevno migracijo in predvsem z neznanjem voznikov.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Na Dolenjki je isto, ko se pri Grosupljem ustavi zadeva....nesposobnezi pac. Folk kempira na prehitevalnem in zarad takih smo se ze nehal sekirat....se zmer mamo desni pas. Problem resen.
grin1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ksz
Gorenjska avtocesta je zaradi prometne nesreče zaprta med priključkoma Kranj - zahod in Kranj - vzhod v smeri Ljubljane
Rekli so, da je ena oseba umrla, 3 huje poškodovane....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Ampak tale Ana Turk je od hudiča. zadnjič je Ficka popoloma ob živce spravila se mi zdi, sedaj ta policaj ni znal od sebe spraviti drugega kot jecljanje...

Ampak imam občutek da so taki novinarji na alterju ožigosani za rumene novinarje (kot svet kanalA in podobno)