N900

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Odlično.
Me pa nekaj zanima. Omenil si OOffice. A pa je ta počasen tudi ko je enkrat odprt ali samo traja da zadevo naloži?
Je poznan kakšen drug urejevalnik v smislu xls in doc-a, ki omgoča tako editiranje kot tudi branje?

A je že kaj znanega, bo uradno na voljo update, da bi zadeva lavfala v portretnem načinu? A neuradno zadeva že lavfa, če mogoče veš?

thx
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Počasen je pri odpiranju, pa tudi, ko deluj mu hitrost ni vrlina, spet pa ni tako počasen, da bi ti pognala že siva brada
grin1.gif
. Izbira ikon pa nujno zahteva uporabo palčke. Za editiranje doc imaš tudi Abiword, ki pa je še v development repozitoriju in je bistveno hitrejši, vendar ni mogoče naštimati našega črkovalnika, čeprav ta možnost na izgled obstaja. Za xls imaš tudi eno "lahkokategorno" zadevščino, prav tako iz Debiana LXDE - Tukaj imaš eno navodilce kako pa kaj.
Mogoče pa sedaj tudi poizkusim to.
grin1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Če koga zanima upravljanje domačega Philipsovega DVD/divX predvajalnika serije DVP, ki je pri nas zelo zelo razširjena, je to mogoče z aplikacijo QtIrreco. V aplikaciji si naložite daljinec DVP-5982 in to je to. Meni lepo dela na Philipsu DVP 5160.

 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Super, hvala ti. Mah najbolj bi dejansko potreboval urejevalnik xls-a, tega na telefonu kar dosti uporabljam. Amapk dobro bi uspel najti tudi drugačno pot, če slučajno zadeve ne bodo dobro urejene. Hitrost pa more bit, ker me zatikanje in počasnost ob živce spravi, ravno zaradi tega gledam za n900, katera je zelo hitra na vseh nivojih (vsaj kolikor sem jo imel na testu za 3 dni).
Ša najbolj me moti, da ni možno pisanje smsa v portretnem načinu oz. da ni možnosti imeti celotnega telefona v portretnem načinu. Sej je že res da bi v 80%, aparat uporabljal v ležečem stanju ampak vseeno grem težko mimo dejstva, da bi lahko imel velik problem odgovoriti na en sms, kadar sprehajam ( kot en primer).
Zato me res zanima, a kaj veš, bo možno upravljati zadevo v pokončnem načinu oz. je neuradno to že zunaj? Nekaj sem gledal da je enim že uspelo to izvesti, sam nisem pa zasledil, če je polno funkcionalno oz. kako se to naredi.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ne vem kako bo s tem pokončnim in ležečim načinom delovanja rešeno na koncu, niti nimam nekih insajderskih informacij, ker sem povsem navaden N900 uporabnik. Mene je tudi motilo na začetku, da je vse praktično v ležečem načinu, a sedaj, po več kot mesecu uporabe, sem se povsem navadil in nimam več pripomb. Ker tipkam sms-e na fizično tipkovnico, kar mi gre precej hitreje od prstov in manj se motim, nimam več želje, da bi bilo kako drugače. Res pa je, da na ta način ni mogoče tipkati samo z eno roko. Pokončno sedaj deluje le klicanje. Tisto finto z obračanjem sem tudi na začetku poizkusil, a potem imaš problem z namizji, ki se ne obrnejo in so napol vidna. Nisem šel tako globoko v preizkušanju, a najbrž bi bila v tem primeru tudi virtualna tipkovnica pri sporočilih napol vidna in bi moral zaslon nenehno "rolati" na drugo polovico.
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Demt. Se mi je kar zdelo, da so še problemi.
Verjamem da se človek navadi ampak danes telefon res kar veliko uporabljam z eno roko, ker je druga zasedena, zato mi to malce mori. Me pa močno mika ker po 3dneh kolikor sem jo preizkušal je res bomba, pa imam trenutno HD2 doma, k mi je pokop. Ja pokop. 3/4 foruma vpije HD2, HD2...o lepo vas prosim, če je to za vas tekoče delovanje potem pa boh se usmili
evil.gif
zaslon pa tako blesavo odziven, da me je minil po 10tih minutah (no ubistvu se že dva dni silim z njem ampak mi je mimo - edina stvar za kar mi je fantatičen je za pregledovanje slik, to je pa to), pa sem drugače že skoraj dve leti na HTCjevem touch screenu. No malce sem zašel, vglavnem drgače overall si zadovoljen, je baterija res tak problem, kot jamrajo nekateri?
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Pakul, če te zanima kako se ustvari zunanje linke (v menuju telefona) programov, ki jih imaš v Debianu LXDE, imaš navodilo tukaj. Omenjen je OOffice oz. Writer, ne rabiš, saj se ti ta sedaj že sam ustavi ob namestitvi. Če imaš kaj pojma o linuxu ti to ne bo problem za gnumeric. Sam sem čisti analfabet, pa povsem dobro shajam z njim. Tudi na programiranje se ne zastopim. Kar potrjuje dejstvo, da za uporabnika N900 ne rabiš biti computer freak, in vseeno lahko zelo povečaš njeno uporabnost. Le pismen moraš biti, pa je
smile-1.gif
.

Ker je Abiword (ne mislim na tistega iz repozitorija, ampak na LXDE verzijo) lažji od OOffica, bi bilo pametno tudi tega namestiti (poleg Gnumerica) in ustvariti link v meniju telefona. To je predlagano tudi na tistem linku, ki sem ti ga dal. Za Abi vem, da obstaja slovenski črkovalnik in v LXDE verziji bi znal delovati.

Sedaj, ko sem vse to omenil, se mi zdi, da bo to naloga za naslednje dni.
write.gif


Kar se tiče drugih telefonov (npr. HD2), pa ne morem nič komentirati, ker jih nisem imel nikoli v rokah. Vedeti je treba, da ni vse v MHz in GHz, ker lahko vidimo tudi pri računalniških procesorjih. Pomemben je celoten paket (grafični čip, ostale komponente, software).
N900 so takoj na začetku povečini spljuvali, pa napravica postaja vse boljša. Razni entuziasti se trudijo povečati njeno uporabnost in zaradi povsem odprtega sistema jim gre res dobro od rok.
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Preizkus sem Abiword nameščen v Debianu LXDE. Zagnal pa sem ga direkt iz terminala Debian chroot, tako da nisem zaganjal samega Debiana. Lahko povem, da se mi zdi bolj odziven od OOo Writer-ja. Deluje tudi naš črkovalnik, le treba ga je naknadno naložiti. Odpira pa DOC, DOCX in ODT datoteke. Poizkusil sem tudi Gnumeric, ki ima tudi dobro odzivnost in odpira XLS, XLSX in ODS datoteke.

Te rešitve ob pomoči Debiana LXDE pa so le polovična, ker ne omogočajo neposrednega odpiranja priponk iz e-sporočil. Priponko je potrebno najprej nekam shraniti in jo nato s programom odpret. Kdo, ki obvlada Linux, bi verjetno dokaj enostavno znal nastaviti, da bi ti programi postali privzeti za posamezne tipe datotek.





No, sedaj pa je treba v posteljo!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
5*
aplauz.gif


Odlično.
To je torej rešeno, zdej se moram samo odločt če se bom sprijaznil z landspace modom, ker vse ostalo mi je bomba
smile-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Landscape mode je fajn, meni prehod ni delal tezav Sam tako ali tako vedno uporabljam samo fizicno tipkovnico, virtualne nimam niti namescene. Za izbiranje kontakta za klic se lahko itak izbira direkt iz telefonske aplikacije, ce ti je odvec odpiranje telefona.
Smse bos pa sigurno bolj hitro pisal s fizicno tipkovnico. Jaz se pocutim kot kaksen [censored], ce moram tasci vnest kaksno stevilko, ker potem vedno razmisljam kako je ze treba vnasat crke...
Tudi ko sem iskal nadomestek za e61i, sem vztrajal pri fizicni tipkovnici. Virtualno me pac ne preprica.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Se v celoti strinjam s teboj, vendar ali lahko preko fizične napišeš sms z eno roko?
evil.gif

Sej pravim, vse je super ampak se zgodi, da telefon lahko uporavljaš samo z eno roko in takrat se ti lahko pojavi problem. Verjetno se pa da navaditi, da pač za sms rabiš obe roki
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Po pravici povedano še nisem poskusil, verjetno pa z eno roko malce težko.
Po drugi strani pa primerjaj - kako hitro napišeš sms z eno roko (upoštevajoč, da si ob tem manj skoncentriran na ostale stvari) in kako hitro ga napišeš z obema rokama, ko se posvetiš izključno temu. Življenjski primer: prevažaš otroka z vozičkom. Med pisanjem smsa z eno roko moraš paziti še na vse okoli, hitro se kaj zatipkaš itd... če pišeš z obema rokama, se pač ustaviš, na hitro napišeš tekst in gremo dalje. Brez podiranja peščev in zaletavanja v kandelabre
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No glede smsov z eno roko nisem imel nikoli problemov, saj sem jih na klasični tipkovnici v večini pisal povsem na slepo
grin1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Jaz imam velikokrat odprtih več aplikacij, pa se sploh ne "utrudi". Vse teče gladko.
Kar se pisanje smsov tiče je pa v končni fazi samo tvoja stvar, koliko ti je pomembno. Jaz v glavnem telefona brez polne qwerty fizične tipkovnice ne kupim več.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No bre qwerty se tudi jaz ne grem več, sem preveč živcev zgubil na polnih touch screenih.
Ej kako je pa z baterijo? Je res tako drastično kot nekatri jamrajo? Kakšni nosilci za v avto z polnilcem se že dobijo pri nas?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Z baterijo je čisto odvisno, kako telefon uporabljaš. Če ne uporabljam interneta (predvsem wlan povezava, gsm ne pobere toliko), zdrži dva dni (recimo zjutraj odklopim iz polnilca in naslednji dan zvečer dam polnit). Če sem več na terenu in veliko brskam, mi zdrži kak dan in pol. Pri brskanju preko wlana se kar fino pozna obremenitev baterije, postane topla.
Tako da kar se mene tiče, če zdrži od jutra do večera je to dovolj. Če si v službi veliko za računalnikom, jo lahko še priklopiš preko usb-ja in se ti polni še vmes.
Za nosilci še nisem gledal, sigurno se dobi kakšne generične, vendar nimam prevelikega zaupanja (beri: ne bi rad da mi telefon zleti po tleh).
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No wlana še v življenju nisem uporabljal na telefonu ( HSPDA šopa kot je treba
evil.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
O Mejduš, kje pa jaz živim?? Namreč z mikor usbjem, se še nikol nisem srečal
crazy1.gif

Mislim mini usb srečaš na mnogih koncih - fotoapratih, mnogih mobilnih telefonih, diskih,...mikro pa res še nisem srečal, no razn na službeni n97 in sedaj na n900 (zdej ko vem da je to mikro
hysterical-1.gif
).
V čem je zdej fora dva (al pa še kakšenga več) različna "pomanjšana" USB vhoda ufuravat
rolleyes-1.gif
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Pa kje ti delaš?
Micro USB je dogovorjen standard, katerega naj bi počasi vpeljali vsi proizvajalci (tudi za polnjenje)