N900

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
N97 nisem nikoli imel, sem ga sicer hotel nabavit ampak so bila mnenje po izidu zelo kilava, zato sem raje počakal. Sem jo pa parkrat držal v rokah. Če primerjam, mi je bolj všeč izgled N900. Tudi mehanizem za odpiranje tipkovnice. Razpored tipk je na n97 bolj domač, vendar se ga tudi na n900 po parih mejlih in postih na forumih povsem navadiš.
Symbian je tak kot je. Nekih bistvenih izboljšav po moje ne bo oziroma ne more biti. Sistem je pač z vsako naslednjo verzijo obsežnejši, naprave pa prešvoh. Če tu postaviš n97 in n900 bok ob bok... n97 je pilatus, n900 pa f16 (eurofighter ali pa f22 sicer še ne, ker nima original podpore za mms
tongue-1.gif
). Sedaj mi je še nekako uspelo, da se ne povezuje na internet ves čas ampak le ko to potrebujem in sem prepričan, da bo avtonomija kakšne tri dni. Čeprav ok, če ga vsak dan uporabljaš na polno, ti vsekakor zdrži od jutra do večera. V bistvu po mojih izkušnjah še največ elektrike popapca wlan.
Pa še ena o wlanu, ko sem že govoril o njem. Lovi znatno bolje kot E61i. Prej v sobi ni bilo šans, da bi karkoli delal preko wlana (telefon je omrežje sicer našel, če je imel dober dan se je tudi povezal, ko si hotel začet delat pa konec), medtem ko imam na n900 eno do dve črtici signala.
Všeč so mi zvočniki, kar dobro razbijajo. Tudi slušalka je dobra, na e61i sem imel ves čas do konca na glas, tu imam nekje na četrtini. Plus je tudi izhod za slušalke (n97 ne vem, če ga ima - ne da se mi iskati), tako da lahko aparat priklopiš na radio ali ojačevalec in špila. TV-out je tudi fajn dodatek (vendar ga še nisem preizkusil).

Fotoaparat sproducira dobre fotke. Vgrajeni fleš je super, skupaj z aplikacijo Flashlight ga lahko uporabljaš namesto luči, ko zmanjka elektrike - v naših krajih je to vsekakor dobrodošlo
smile-1.gif

N97 ima prav tako izhod za slušalke (3.5mm). Glede primerjave hitrosti pa nisem povsem prepričan,bolj bi bila na mestu razlika Passat 1.9 TDI (105km) in 2.0 TDI (140km)
grims-1.gif
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
O, je razlika kar vecja v hitrosti. Multitasking se posebej. Imam trenutno obe doma pa se lepo vidi.

Ceprov N97 dalec od tega, da bi bil slab telefon.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Je že LaUros dobro odgovoril. Pri pogledu preklapljanja med opravili ti recimo še vedno predvaja video na spletni strani itd...
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Je že LaUros dobro odgovoril. Pri pogledu preklapljanja med opravili ti recimo še vedno predvaja video na spletni strani itd...

filmčka pa nisem predvajal na njej žal
smile-1.gif
sem pa tudi omenil da mi je bil brskalnik super
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Mah, jaz sem šel kar na youtube v brskalniku in predvajal en video. Na začetku se mu je par sekund "kolcalo", potem pa je steklo normalno. Brskalnik je pa tudi meni super, sem si enkrat vmes namestil firefox, ampak sem kar nazaj na default prešaltal.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Mah, jaz sem šel kar na youtube v brskalniku in predvajal en video. Na začetku se mu je par sekund "kolcalo", potem pa je steklo normalno. Brskalnik je pa tudi meni super, sem si enkrat vmes namestil firefox, ampak sem kar nazaj na default prešaltal.

sej default se mi zdi da je narejen tudi na osnovi Firefoxa
smile-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Meni dela, res pa je, da sem se moral malo namatrati, ker sprva nisem sledil postopku in malo "pametoval"
rolleyes-1.gif




Drugače pa mi ta N900 postaja vse bolj všeč. Vidim, da ji tudi nalaganje slik na shrani.si ne predstavlja težav.
cool-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ker mi sprva stvar ni delovala, sem se pošteno namučil z odstranjevanjem dodatka. Če se prav spomnim, telefona nisem rabil resetirati, sem pa zato moral nekajkrat zapreti brskalnik. Ko je odstranjevanje končno uspelo, je ponovna namestitev in vklop dodatka šla brez težav.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Zanima me, če obstaja varianta, da se posamezne simbole, ki se prikažejo ob pritisku na tipki Fn in Ctrl (Sym), kako nadomesti z našimi črkami?

 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Fizična tipkovnica ima po mojem mnenju 3 bistvene prednosti. Prva je, da se z njo hitreje tipka in lažje popravlja in spreminja že natipkano vsebino. Druga je, da ti ne zastira pogleda na vsebino ekrana. Tretja pa, da je uporaba bližnjic identična računalniški tipkovnici. Ko se na te prednosti navadiš, ne moreš več brez nje.
wink-1.gif
 

SawyerX

Pripravnik
28. jan 2010
191
0
16
Zamene nima dobene prednosti. Le veliko slabost da obstaja. Zato se izogibam vsem telefon z tem.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ima pa eno bistveno slabost... telefon je 2x debelejši kot bi lahko bil sicer
wink-1.gif

To pomanjkljivost ne občutiš, če si pred tem imel še debelejši telefon (N95).
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno: