N900

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ja pol sem očitno narobe slišal oz. zamešal, ker sem mislil, da je šlo za mini usb
rolleyes-1.gif

Drugače pa s telefončki ne delam več (že kar nekaj časa), tako da mi je oproščeno
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Ker?

ker se micro USB ne pojavlja samo na mobilnih telefonih ampak tudi pri večini ostalih tehnilčnih aparatov ki omogočajo povezavo na računalnik preko USB-ja
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ravno tako kot mini usb.
rolleyes-1.gif

In govora je bilo o standardizaciji mikro usbja na telefonih, za kar sem slišal ampak očitno sem narobe na uho ujel, ker sem do sedaj mislil, da se je govorilo o mini usbju. Se posipam s pepelom
priden.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Ravno tako kot mini usb.
rolleyes-1.gif

In govora je bilo o standardizaciji mikro usbja na telefonih, za kar sem slišal ampak očitno sem narobe na uho ujel, ker sem do sedaj mislil, da se je govorilo o mini usbju. Se posipam s pepelom
priden.gif

hehe,drži da se micro USB na telefonih uveljavlja kot standard,pri drugi elektroniki pa ga je bilo zaslediti že kar nekaj časa prej
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Novo pridobljeno znanje je vedno dobrodošlo
smile-1.gif

Me je presenetl, ker večina kablovja okoli mene je ravno mini usb-ja, zato tudi vsa tale drkarija okoli tega micro usbja.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Novo pridobljeno znanje je vedno dobrodošlo
smile-1.gif

Me je presenetl, ker večina kablovja okoli mene je ravno mini usb-ja, zato tudi vsa tale drkarija okoli tega micro usbja.

ja,večinoma se pojavljata Mini USB in Micro USB,ampak počasi bo pomojem začel preladovati Micro USB.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ne nimam ga jaz, imel sem ga samo na testu pa ga nisem rabil polnit, opazil pa zgleda nisem.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Meni pa baterija ne zdrzi niti cez dan.

Variante sta dve, ali je nekaj kar mi zre baterijo (kaka pi*darija, ki tece v backgroundu) ali pa preprosto imam prevec klicev/uporabe cez dan.
Sej zaenkrat mi ni panike, ker imam itak vedno nekje polnilec/microUSB kabl naokoli, ampak moti me vseen. Preveril sem kateri procesi tecejo na telefonu pa ni videt nic sumljivega. Prav tako nimam widgetov, ki bi se sami osvezeval...
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
LaUros, a mogoče občasno uporabljaš Wifi? Menda Wifi sprejemnik kljub prekinitvi povezave ostane v ozadju aktiven. Izklopiti se ga da z Wifi Switcher-jem. V kolikor imaš nameščen OpenSSH Client & Server, tudi ta je aktiven ves čas. Izklopi se lahko v terminalu (kot root) z ukazom initctl stop sshd, nazaj vkopi pa z initctl start sshd.
Meni zdrži baterija 1-1,5 dneva, vendar moram priznati, da vedno kaj šlatam po telefonu (poleg normalne uporabe). Včeraj sem se igral z Debianom, danes pa sem v telefonski meni dodal še direktni bližnjici z lastnima ikonama za Abiword in Gnumeric. Dvomim, da bom Gnumeric kaj rabil, a bil je izziv malo se poigrati in spoznati kje je kaj v Maemu (linuxu). Rekel bi, da s telefonom še vedno nisem prišel na normalno uporabo, in ko bom, bo verjetno tudi baterija zdržal vsaj 2 dni. Če medtem Nokia izda še kakšno novo nadgradnjo, ki bo bolje poštimala power management, potem pa sploh.
 
Nazadnje urejeno:

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
3 dni ga nisi polnil, no ja, dosegel si rekord v trajanju baterije. Saj se ne bi vtikal, če ne bi tako udrihal čez HD2. Z novim romom je precej manj občutljiv zaslon pri tipkanju besedil. Od začetka je tudi to mene močno zmotilo. Da je pa počasen? Ali si mel defekten aparat, ali pa res ne vem z čem primerjaš. Kljub 10-15 odprtim programom se zadeva trenutno(skoraj) odpira. Excell? Še nikoli ni bilo tako lahko delanje z njim., to je verjetno bolj zasluga WM6.5 .
Če bi pa jaz izbiral telefon z fizično tipkovnico bi pa verjetno tegale vzel : PRIMERJAVA

P.s. Zdi se mi da sem pred nekaj (dolgo) časa tebi prodal P3600?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jap, tako kot sem povedal, telefon imam na testu in sicer v službi, tako kot še ene 10 drugih. In na telefonu ne visim cel dan, sem se igral z njim slabo uro, pa še naslednji dan mal pa nimam kaj več probavati sem vse videl. Močno se vidi da je zadaj še vedno WM 6.5 ki je nažalost crap ali ga imam pa samo jaz tako čez glavo. Ne izključujem pa da je telefon kaj defenket, jaz samo vem da je ultra slabo odziven, to je to.
Za preveliko občutljivost sem pa slišal ja da so izboljšali oz. bral.
Ja tale Motorolca je zelo zanimia, sem že gledal. Se kaj ve kdaj bo pri nas?

p.s.: mislim, da ne bom pravi saj imam že vrsto let vedno nove telefone, pa tudi P3600 si nikoli nisem lastil.
wink-1.gif
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Pri nas ne vem, sam kupujem TUKAJ , in je bilo vedno hitro in bp. Očitno sem zamešal, mislil sem na A200. Pa ja ne da sem tudi to zamešal?
confused-1.gif
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
LaUros, a mogoče občasno uporabljaš Wifi? Menda Wifi sprejemnik kljub prekinitvi povezave ostane v ozadju aktiven. Izklopiti se ga da z Wifi Switcher-jem. V kolikor imaš nameščen OpenSSH Client & Server, tudi ta je aktiven ves čas. Izklopi se lahko v terminalu (kot root) z ukazom initctl stop sshd, nazaj vkopi pa z initctl start sshd.
Meni zdrži baterija 1-1,5 dneva, vendar moram priznati, da vedno kaj šlatam po telefonu (poleg normalne uporabe). Včeraj sem se igral z Debianom, danes pa sem v telefonski meni dodal še direktni bližnjici z lastnima ikonama za Abiword in Gnumeric. Dvomim, da bom Gnumeric kaj rabil, a bil je izziv malo se poigrati in spoznati kje je kaj v Maemu (linuxu). Rekel bi, da s telefonom še vedno nisem prišel na normalno uporabo, in ko bom, bo verjetno tudi baterija zdržal vsaj 2 dni. Če medtem Nokia izda še kakšno novo nadgradnjo, ki bo bolje poštimala power management, potem pa sploh.
Seveda uporabljam WiFi, sej zato je tukaj, tudi OpenSSH imam. Wifi Switcher bom ocitno moral kmalu namestiti
bonk.gif


telefon uporabljam nekje tolk kot prejsnega N97 in se razlika v bateriji kar pozna... res pa je da imam kar nekaj klicev na dan, tudi precej daljsih.

Za vaju offtopic:
Milestone se dobi tukaj:
http://mobisvet.si/index.php?m...e10af219f47a78d