N900

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Jaz jo ponavadi polnim vsako drugo noč. Če pa uporabljam WLAN, ali pa se res veliko pogovarjam, se interval polnjenja skrajša na en dan, zvečer jo dam polnit in je.

PDF bralnik je krasen, precej hiter. Imaš pa možnost odpret PDF datoteke v Xournalu in s tem dobiš možnost anotacij PDF datoteke. Lahko si zapišeš opombe, kaj skiciraš (recimo na načrte). Pri tem se obnese tudi TV out, če projektor podpira S-video vhod.

Za Microsoft Office formate obstaja »Documents To Go«. Podpira Wordove datoteke, Excelove in PowerPoint. Samo za branje.

Za spreminjanje besedilnih dokumentov si lahko naložiš Abiword.

Kar se tiče repozitorijev, pa imam samo privzete in Extras. Testing in Devel pa sta izklopljena, ker sem ju rabil samo za določen specifičen program in načeloma ne želim imet čudnih programov (beri ne povsem prilagojenih) na N900. Zato tudi Abiworda nimam.

O uradni podpori MMS nimam pojma. Z fMMS jih lahko pošljem, to je pa to. Če je res potrebno kaj poslat, raje uporabim elektronsko pošto.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Jaz jo ponavadi polnim vsako drugo noč. Če pa uporabljam WLAN, ali pa se res veliko pogovarjam, se interval polnjenja skrajša na en dan, zvečer jo dam polnit in je.

PDF bralnik je krasen, precej hiter. Imaš pa možnost odpret PDF datoteke v Xournalu in s tem dobiš možnost anotacij PDF datoteke. Lahko si zapišeš opombe, kaj skiciraš (recimo na načrte). Pri tem se obnese tudi TV out, če projektor podpira S-video vhod.

Za Microsoft Office formate obstaja »Documents To Go«. Podpira Wordove datoteke, Excelove in PowerPoint. Samo za branje.

Za spreminjanje besedilnih dokumentov si lahko naložiš Abiword.

Kar se tiče repozitorijev, pa imam samo privzete in Extras. Testing in Devel pa sta izklopljena, ker sem ju rabil samo za določen specifičen program in načeloma ne želim imet čudnih programov (beri ne povsem prilagojenih) na N900. Zato tudi Abiworda nimam.

O uradni podpori MMS nimam pojma. Z fMMS jih lahko pošljem, to je pa to. Če je res potrebno kaj poslat, raje uporabim elektronsko pošto.

hvala za odgovor, bom še malo premislil ker sem prebral veliko kritik na račun N900 in ne želim spet nasesti in se zafrkniti tako kot sem se z nokio N97.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomoje je bolje se malo pocakati... Maemo se se niti dobro prijel, ko so ze napvoedali njegov konec... oz. preoblikovanje, pri katerem sodelujeta Nokia ( MeeGo , ki bo sicer prav tako bazirana na Linuxu ... vprasanje pa, kako bo z zdruzljivostjo obeh platform ... predvsem to, ali se bo dalo nadomestiti sedanji OS na trenutnih napravah (N900) ...

Vec:
http://www.intel.com/pressroom/archive/releases/2010/20100215corp.htm
http://conversations.nokia.com...bile-computing/

http://www.agencijanet.si/intel-in-nokia-zdruzujeta-platformi-moblin-in-maemo/
http://www.dnevnik.si/novice/znanost/1042339328
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pomoje je bolje se malo pocakati... Maemo se se niti dobro prijel, ko so ze napvoedali njegov konec... oz. preoblikovanje, pri katerem sodelujeta Nokia ( MeeGo , ki bo sicer prav tako bazirana na Linuxu ... vprasanje pa, kako bo z zdruzljivostjo obeh platform ... predvsem to, ali se bo dalo nadomestiti sedanji OS na trenutnih napravah (N900) ...

Vec:
http://www.intel.com/pressroom/archive/releases/2010/20100215corp.htm
http://conversations.nokia.com...bile-computing/

http://www.agencijanet.si/intel-in-nokia-zdruzujeta-platformi-moblin-in-maemo/
http://www.dnevnik.si/novice/znanost/1042339328

Na nokijinih forumih sem bral da naj bi prišla različica MeeGo-a tudi za N900, koliko je v tem resnice bomo pa videli
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem tudi bral... vendar se da na precej koncih tudi prebrati dvome glede tega... Ena vecjih ovir je ta, da naj bi bil MeeGo narejen za delovanje na Intelovih procesorjih (Atom) ... medtem ko je Maemo narejen za delvoanje na ARM procesorjih ...

Najbolje je pocakat
smile-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem tudi bral... vendar se da na precej koncih tudi prebrati dvome glede tega... Ena vecjih ovir je ta, da naj bi bil MeeGo narejen za delovanje na Intelovih procesorjih (Atom) ... medtem ko je Maemo narejen za delvoanje na ARM procesorjih ...

Najbolje je pocakat
smile-1.gif

se strinjam
smile-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Si ga že kaj preizkušal? Vtisi? Mene je do sedaj še vsakič najbolj prepričal MicroB. Bom pa verjetno poskusil tudi s Chromom, ga imam na enem računalniku in sem kar zadovoljen.

Še ena zadeva: AutoDisconnect. Odličen programček, ki sam zapira neaktivne omrežne povezave. Ga ima kdo nameščenega in mi pove, kakšne nastavitve ima?

lp
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ja, malo sem preizkušal Chromium in še vedno se mi zdi MicroB boljši. Je pa Chromium po svoje zanimiv, ker omogoča zavihke. Na rtvslo, mi je tekoče predvajal video v vsebino preko UMTS, imel sem pa nastavljeno nizko kvaliteto videa. Na 24ur pa se mi flash sesuje. Tudi drugim se to dogaja da predvajanje videa nekje deluje, nekje pa se sesuje. Namestil pa sem si tudi dodatek chromeTouch za "scrollanje" na dotik, a ne deluje ravno kot v MicroB.
Sem pred nekaj dnevi preizkusil Firefox/Fennec nightly verzijo in moram reči, da je zadeva full hitra. NI sicer flash podpore a zdi se mi hitrejši kot MIcroB. Imam pa z njim eno težavo (tudi z verzijo 1.0) in sicer ne morem brskati preko UMTS-a. Ne vem v čem je problem, preko WLANa dela BP, ampak UMTSa nikakor. Ima mogoče kdo podobno izkušnjo, oziroma če pozna kakšno rešitev?
Naj bi pa sedaj ven prišla beta 1.1, maja pa stabilna 1.1.

AutoDisconnect imam nastavljen na interval 7 (minut), max idle traffic pa na privzetih 512. Slednje vrednosti nisem spreminjal, takšna je bila že ob namestitvi aplikacije in mi deluje odlično tako z UMTS kot WLAN povezavo, naj bi pa pomenila 512Kb podatkov v 1 minuti.
 
Nazadnje urejeno:

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Aha, toliko da vem. Imam nastavljeno na 1 minuto, omejitev prometa je tistih 512 kB. Malo tečno, če brskam po netu (recimo po alterju, itak ti ena minuta ob branju cele strani v temi ne pomeni nič). Ampak vseeno bolje, kot da mi zaradi aktivne wlan povezave praktično čez noč skuri baterijo.

Kar se tiče brskalnikov pa bom verjetno kar ostal na MicroBu, kot sem že napisal mi alternative do sedaj niso "sedle". Trenutno prenašam zemljevide, da jih naložim...
Baterija trenutno zdrži en dober dan, s tem da imam vklopljen mail for exchange, sinhronizacija je "Always on", tako da praktično ves čas kaj brklja. Je pa vsekakor wlan izredno (mislim res izredno) požrešen kar se baterije tiče. Se zelo pozna, če sem čez dan na terenu (sinhronizacija ves čas preko gprs) ali pa v pisarni (wlan). V pisarni skuri baterijo precej hitreje.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Trigga, v pisarni telefon priklopiš na USB, da se ti polni (brez potrditve povezave s PC-jem), pa je.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Kaže, da bo res treba tako delat.
Kaj pa ostali, polnite telefon ko se izprazni, ali po potrebi? Na primer imaš zvečer 30%, ti je že od daleč jasno da naslednji dan baterija ne bo zdržala do konca dneva, elektrike pa ne boš imel blizu. Daš polnit ali se sprijazniš z usodo in preživiš polovico dneva brez telefona?
Jaz dam polnit, te "izprazni do konca" fore se grem samo med vikendom, recimo gledam da se v nedeljo popolnoma izprazni in jo potem spet napolnim.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Zanima me, če se je kdo opogumil in navil telefon?

Jaz sem se ravnokar in izbral bolj soft navijanje. Naložil sem si Lehtovo ultra low voltage (ULV) 800 MHz jedro, kjer ima pri 800 MHz voltažo nastavljeno nekaj manj kot je sicer pri nemodificiranem jedru pri 500 MHz. Za zdaj deluje vse BP in stabilno.
Zagnal sem tudi SuperPI test, kjer sem imel pri preračunavanju 1.000.000 na nemodificiranem jedru (600 MHz) rezultat 130,71 sekund, sedaj s frekevenco 800 MHz pa 102,19 sekund.

Ali je kakšna občutna sprememba tudi pri samem delovanju telefona, ne bi prav vedel. No, mogoče je, namreč poizkusil sem "skakati" naprej in nazaj po divx filmčku dolžine prib. 50 minut in je predvajanje ob vsakem "skoku" delovalo tekoče, brez kakšnega koli zatikanja ali zamika med sliko in zvokom.

Eden od glavnih razlogov, da sem se odločil za navitje, pa je tudi pričakovanje, da bo avtonomija baterije malo boljša zaradi nižjih voltaž.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Zaenkrat sem še neopogumljen
smile-1.gif

Si bom dodobra ogledal tisto temo na maemo.org... sicer je tudi meni bolj kot hitrost važna avtonomija. Če poleg tega dela bolj tekoče, toliko bolje.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Prve modifikacije so imele tudi višje voltaže pri višjih frekvencah. Ker naj bi višje voltaže skrajšale življenjsko dobo telefona, nad njimi nisem bil nadušen. Čakal sem, da se pojavijo "undervoltana" jedra in tudi dočakal.
grin1.gif
Po odzivih na maemo.org, sem opazil, da lepemu številu folka ta ULV jedra delajo brez težav. Frekvenca 800 MHz pa tudi naj ne bi bila nekakšna huda reč, saj naj bi OmniaHD imela isti procesor, ki pa je na tej frekvenci.

Očitno imam tudi nekaj sreče s procesorjem, ki dobro prenese nižje voltaže, namreč nekaj posameznikov se je z ULV jedri zapletlo v reset luping in so morali popolnoma flešati telefon.

Ko smo že govorili o polnjenju telefona, pri meni ni nekega pravila. Situacije so različne, ponavadi ga polnim čez noč (vsako 2.), se pa znajde tudi na USB-ju (kot sedaj, ko sem pred flešanjem jedra prenesel backup in fotke na PC) ali avtopolnilcu, kjer telefon priklopim še na AUX vhod in imam prostoročno telefoniranje.
grin1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Trigga, če slučajno imaš aplikacijo Conky, bi te prosil za en test, in sicer priklopi telefon na USB polnilec brez PC povezave in v programu poglej koliko ti kaže trenutno frekvenco jedra. Na žalost, pred flashom nisem tega preveril. Opazil pa sem, da mi je v tej situaciji konstantno na 500 MHz. To opažanje pa ni samo moje, vendar nanj še nihče ni odgovoril kako je pri stock jedru. Sicer pa zaradi teh 500 MHz ni nekega strahu, saj naj bi delovali na isti voltaži kot stock jedro pri 250 MHz.

Preizkusil sem tudi t.i. hišni polnilec in pri njem je frekvenca konstantno na 250 MHz.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Trigga, hvala, ne bo treba. Sem že flešal nazaj v stock jedro in preizkusil pa se ta pri polnjenju povsem enako obnaša. No, sedaj sem že na Titanovem ULV, ki sicer privzeto deluje na frekvenci 250-600 MHz pri nižjih voltažah, lahko pa se ga navijal, ker ima frekvence od 125 MHz do 1200 MHz. Nisem ga navija, sem pa zagnal par aplikacij in preveril, če mi ven meče kakšna opozorila (ukaza: dmesg | grep WARNING in dmesg | grep warn), pa je za zdaj vse bp.

Lehtov ULV mi je ven metal opozorilo:
WARNING: at /home/builder2/maemo-fremantle-armel-extras-devel/work/kernel-maemo-2.6.28/arch/arm/mach-omap2/clock34xx.c:443 omap3_noncore_dpll_set_rate+0x28c/0x2dc()
To menda naj ne bi predstavljalo same nepravilnosti v delovanju sistema, a vseeno raje vidim, da so stvari tako kot morajo biti.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Nova ugotovitve glede Titanovega ULV jedra. Nastavil sem telefon na frekvenčni razpon 250-810 MHz in zagnal bench test ter SuperPI. Oboje pasalo brez opozoril in reseta. Zgleda, da sem našel svojo zmagovalno kombinacijo.
grin1.gif