N900

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Sodeč po današnjih izkušnjah vseh tistih, ki so si ga namestili... ni za uporabo. Menda je to ena izmed beta verzij in ima kar
nekaj večjih hroščev, deinstalacija oziroma downgrade pa naj bi ga spremenila v opeko
jezen.gif

Dobro, da nisem imel časa...
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Včasih je pametno, če nismo preveč zaletavi. Ta različica je testni PR1.2. To, da imajo nekateri težave, pa se je dogajalo že pri uradnih posodobitvah. Pač eni niso rojeni pod srečno zvezdo.
bonk.gif
Bistvo je, da končna različica ne more biti daleč in upajmo, da nas presenetijo še s kakšno novostjo.

P.S.: sedaj, ko imam šumnike na fizični tipkovnici je pisanje po forumih še prijetnejše
grin1.gif
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
ksz...

Ta vikend sem bil precej na poti in sem končno hotel preizkusiti navigacijo v praksi - in sem totalno razočaran.
frown-1.gif

Čeprav sem prej naložil kompletne mape Evrope (2.2 Gb), mi je N900 še vedno na vsak način hotel povezavo z netom (ki je recimo tam, kjer sem bil, ni bilo) in brez te povezave je bila naprava neuporabna. Kolega pa je mel s sabo eno starejšo nokio z naloženim garminom in je zadeva delovala odlično.
Zdej me pa zanima, ali obstaja kaka alternativa Garminu za N900, ker baje prav Garmin na N900 ne dela. OVI maps je neuporaben v praksi, vsaj zame.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
A tale Sygic je kakšna izpeljanka OVI maps al nima to nebene veze med sabo? Ali lahko potem OVI maps vržem dol, ker mi brezveze zaseda 2.2 Gb?

Kako pa pridem do Sygic navigacije? Se to kupi kakšen paket al se samo plača preko Paypal in DLja iz neta?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik _BANDIT_ pravi:
A tale Sygic je kakšna izpeljanka OVI maps al nima to nebene veze med sabo? Ali lahko potem OVI maps vržem dol, ker mi brezveze zaseda 2.2 Gb?

Kako pa pridem do Sygic navigacije? Se to kupi kakšen paket al se samo plača preko Paypal in DLja iz neta?

Nima nobene veze z Nokia Maps. Lahko mirne volje vržeš dol.

Dobi se pomojem samo preko neta in nakazilo preko PayPala, nisem pa 100%
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Dodajanje gumba Reboot v meni gumba za vklop/izkop telefona

1. z Application managerjem si namestite Rootsh in Leafpad, če ju še nimate
2. zaženite X-terminal
3. vtipkajte sudo gainroot in potrdite z enter
4. vtipkajte cd /etc/systemui in potrdite z enter, s čimer se postavite v direktorji systemui
5. ustvarite varnostno kopijo datoteke systemui.xml tako, da vtipkate cp systemui.xml systemui.xml.bak in to potrdite z enter
(kasneje se jo lahko obnovi z obratnim ukazom cp systemui.xml.bak systemui.xml)

6. vtipkajte leafpad systemui.xml in potrdite z enter, kar odpre urejanje datoteke systemui.xml v aplikaciji Leafpad
7. pojdite navzdol do 10. odstavka, ki se začne z
Citat:
<!--
<menuitem priority="20" name="Reboot">
8. izbrišite <!--
9. nato pojdite navzdol za 4 vrstice in se postavite za besedilo (na konec besedila) </menuitem> ter pritisnite enter, kar vas bo postavilo v novo, prazno vrstico
10. tu sedaj vtipkajte <!-- (isto kar smo maloprej zbrisali višje)

Za kontrolo kaj smo naredili. Pred spremembo je bil začetek 10. odstavka takšen:
Citat:
<!--
<menuitem priority="20" name="Reboot">
<return>6</return>
<po>osso-powerup-shutdown</po>
</menuitem>
<menuitem priority="10" name="Soft poweroff">

Sedaj pa je takšen:
Citat:
<menuitem priority="20" name="Reboot">
<return>6</return>
<po>osso-powerup-shutdown</po>
</menuitem>
<!--
<menuitem priority="10" name="Soft poweroff">

Sprememba je le ta, da smo v bistvu zapis <!-- prestavili za 4 vrstice nižje

11. sedaj na vrh Leafpada, desno ob baterije, klinite na napis *systemui.xml, da se odprete meni in izberite Save ter nato zaprite Leafpad z gumbom X, ki je v zgornjem desnem kotu.

12. v x-terminalu vtipkajte reboot in potrdite z enter, kar vam bo resetiralo telefon.

Ko se telefon zažene in naloži namizje, preverite ali se vam sedaj v meniju ob pritisku tipke za vklop/izkop nahaja tudi gumb za Reboot in ali ta deluje.

 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ker je uporabnik kelih spraševal za Internet nastavitve od Tušmobila (sva rešila preko ZS), jih bom še tu objavil, ker mogoče komu pridejo prav. Poleg tega pa se za Mobitel ali Simobil izpolni ista polja, le s svojimi podatki.

V polje Password (kjer so zvezdice) je potrebno vpisati internet.



Naslednji sliki prikazujeta isto okno, t.j. Advanced, le da prva kaže zgornjo, druga pa spodnjo polovico polj. V polju Web address je vpisano http://wap.tusmobil.si (ni drugih znakov naprej).



 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Stvari lepo napredujejo s priklopom zunanjih naprav. Menda USB ključki ne bodo rabili dodatnega napajanja, ker jim ga bo dal zadosti telefon.
zmaga.gif




 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Mislim, da je to na zadnjem uradnem, pa tudi mislim, da FW sploh ne igra vloge pri tem. Stvar bo res simpatična, če to geeki poštimajo še za širše množice. Druga alternativa, če bo potrebno napajanje, pa je recimo nabava USB huba za v avto. Recimo kaj takega kot na slikcah.

ux_a08022500ux0093_ux_c.jpg


usb-car-charge.jpg
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Pa še DVD pekač. Kot je videti gre povezava preko računalnika. Verjetno zaradi napajanja, ki ga rabi pekač.
Popravek, USB kabel ni vtaknjen v računalnik (prenosnik), ampak v PS3.

 
Nazadnje urejeno:

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Izredno zanimivo. Sicer pri 32 giga ne potrebuješ dodatnega usb ključa (vsaj jaz ga ne), pride pa prav za si na hitro pretočit kakšno zadevo.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Res je, 32GB spomina je zame več kot dovolj. Uporabnost vidim ravno v prenašamju podatkov iz zunanje naprave (ključka, drugega telefona) na telefon in obratno. Glede na to, da telefon zazna tudi zunanji DVD pekač, je možna tudi peka DVD-jev, če se bo enkrat spisala takšna aplikacija. Lahko samo konstatiramo, da naša linux (maemo) platforma raztura, in če si bo dovoljšnje število linux razvijalcev lastilo ta telefom, se ni bati za njegovo bodočnost, četudi Nokia zataji.
grims-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
A to je uraden 1.2?

/edit: Sem že videl na maemo.org. Nekateri že veselo nalagajo. Me zanima kakšen bo feed back in kaj bodo res poštimali
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: