N560 in SDHC

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
2 GB SD kartica v omenjenem dlančniku mi je že nekaj časa premajhna, zato se oziram po večjih, saj so cene dokaj nizke. V oči mi je padla 8 GB za okoli ~25 €, a je kakor sem opazil SDHC. Nekaj o tem sem na tem forumu že prebral, zanima me sedaj nekaj stvari:
  • Potegnil sem si na tej strani omenjen patch za WM6 (uporabljam "pups" WM6 ROM). Si ta patch namestim na internal memory po hard resetu? Rad bi namreč v trgovini takoj sprobal kartico, saj imam nekaj slabih izkušenj...
  • Obstajajo morda kartice SD kapacitete 8 GB brez (SD)HC?
  • Mi bo dlančnik kljub patchu sploh prepoznal celotno kapaciteto? Obstaja kak drug patch, ki ga tu nisem zasledil?
  • Kot čitalec kartic na PCju uporabljam multifunkcijsko napravo, na laptopu pa je čitalec že vgrajen. Je potrebna kaka nadgradnja driverjev, da mi bo bral SDHC?
Hvala za odgovore!
 

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
Malo pobrskal po XDA-developers in si odgovoril na vsa vprašanja razen zadnjega - mogoče kdo ve? Thx
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Če se ne motim, so SD (brez HC) bralniki hardware-sko nekompatibilni z novim standardom in ne bo pomagala nobena nadgradnja driverjev.

Pač za 10 evrov kupiš SDHC bralnik, oz. pri nekaterih karticah dobiš to že zraven.
 

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
aha, dobro, se mi je zdelo da ne bo kompatibilno. Mislil sem, da če pri PDA, ki ima SD kartice lahko izvedeš SW nadgradnjo in dela SDHC da obstaja taka možnost tudi za PC.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
O tem sem tudi jaz razmišljal
smile-1.gif
. Ni najbolj logično, se strinjam.

Očitno so proizvajalci dražjih naprav bolje pripravljeni na prihodnost kot pri potrošnem materialu ala bralniki kartic.
 

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
Ravno prišel iz trgovine z novo 8 GB SDHC kartico in čitalcem za SDHC (12 €). Vse dela, celo WiFi, ki naj bi pri nekaterih verzijah SDHC patcha le-tega disableal. Če kdo rabi patch me lahko kontaktira na ZS
smile-1.gif