Čitalec kartic USB 2.0

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Nabavil sem nov čitalec kartic, ker mi ta star ne podpira SD-HC kartic. Vse lepo in prav, poceni, majhnih dimenzij, podpira vse kartice, kar jih danes obstaja na trgu.
Ko ga pa priklopim na USB vhod na računalniku, ga računalnik zazna, ampak javi nekaj v smislu: "ta naprava lahko deluje hitreje, če jo priključite na USB vhod, ki podpira USB 2.0". Ampak vsi moji USB vhodi so 2.0 kompatibilni. In to sporočilo mi javlja na obeh računalnikih, ki sta pri bajti. Torej, močno sumim na čitalec.
In zdaj glavni problem. Hitrost prenašanja datotek je obupno nizka, za približno 1,8 GB podatkov potrebuje 40 minut!!! To je verjetno brzina, ki ni niti približno USB 2.0.
Kaj narediti?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
A zna kdo zračunat, s kakšno hitrostjo mi pretaka podatke?
Kaj pa če bi s kakšnimi driverji probal rešiti zadevo? Samo problem je, ker je to neka no name zadeva
frown-1.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Hja, uporabil sem tistega, ki je bil zraven. Bom poiskusil še kakšnega drugega.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To se meni pogosto zgodi, ko čitalec nataknem na usb podaljšek., torej da lahko imam čitalec na mizi. Če ga pa vtaknem direkt v kišto, pa dela brez problema.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
A zna kdo zračunat, s kakšno hitrostjo mi pretaka podatke?
USB 1.1 - bruto maximum 12 Mbps, ti imaš nekje pol.
Dela v FullSpeed načinu namesto High Speed (USB 2.0)

Probaj vtakniti v USB vtičnico, ki je odzadaj na PC-ju, torej na matični plošči.
Prednji in drugi na ohišju že gredo preko podaljšanega kabla, kjer se kvaliteta signala zgublja, posebej če je bolj tak kabel (poceni, kitajski, itd...)
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ja, saj fora je, da je poštekan zadaj, na kišti. Je pa res, da je preko podaljška, bom probal direktno.
Ampak na prenosniku pa ni nobenih podaljškov, imam samo dva USBja, ki sta sigurno 2.0, ampak ravno tako javlja obestilo glede hitrosti
Bom popoldne probal še z zamenjavo kablov, pa brez podaljška.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
teracopy program si namesti.
Jst ga uporabljam, ker dela nekoliko hitreje, ker ima gumb za pavzo, ker če dam več stvari kopirat gredo lepo po vrstnem redu, pa baje, da če mu kej brejkne zna sam pravilno nadaljevat.

zaenkrat me še ni razočaral.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Evo, če ga na kišti poštekam zadaj, brez podaljška, ne javlja več ničesar in zadeva deluje bistveno hitreje (vsaj na prvi pogled, nisem še detajlni preveril, ni bilo časa).
Na laptopu pa kakor kdaj, včasih ne javlja ničesar, včasih pa javi, da naj ga dam na USB 2.0. Ne vem kje bi lahko bila na laptopu fora?