Muskulfiber

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ma umirte se s temi aspirini, sej ne greste na čezoceanski let...pa ne vem, a je fajn občutek ali kaj, da je človek namerno nekakšen polovični hemofilik? drugače pa, njega dni smo proti musklfibru uporabljali diklofenak...pa neka eterična pa kafra mazila, sam s tem da je bil pekoči z veliko kafre za pred treningom, hladilni pa pol k so tace nenormalno bolele
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
whey po treningu

torej, po pol desetletja se spraviš kvihtat in prva zadeva, ki jo narediš je, da po treningu vzameš (izolat?) sirotke?????

Ne, ne. Sem se 1 mesec ufuraval s prilagojenimi treningi, da sem dobil "kondicijo", potem sem pa začel s klasičnimi treningi in wheyem. Sem prej naredil 2x napako in se prehitro spustil v polne treninge, pa me je vsakič minilo, ker sem bil cel pretegnjen.
smile-1.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se ogrejem in med serijami raztegujem. Zgleda se moram spet ulaufat. Včasih sem kakih 5-6 let kvihtal, zdaj par let ne...

Se pa že začenja muskulfiber
grin1.gif

Če se med serijami razteguješ je to ubistvu še slabše. Stranski produkt laktatnih procesov je med drugim mlečna kislina. Z raztezanjem naj bi ta kislina, še dodatno vzdražila miozinska in aktinska vlakna in s tem povzročila še večji musklfiber.

Raztezanje med serijami so si zmislili bodybuilderji. Razmišljali so nekako takole: če si zlomim nogo in dobim gibs mi noga v tistih parih tednih močno atrofira. Ko spet začnem z rehabilitacijo in treningom pa se mi masa sorazmerno hitro povrne nazaj. Če bi s takšnim tempom lahko nadaljeval s pridobivanjem mase bi lahko v enem mesecu bil švarceneger. Kako to, da se potem kar naenkrat ustavi? Prišli so do sklepa, da se "spomin" mišice skriva v raztegnjenosti mišične ovojnice in potem je prišla metoda, ko so mišico polno krvi in metabolitov takoj po vaji poskušali še raztegnit, ker naj bi s tem raztegnili tudi mišično ovojnico. Večja mišična ovojnica - večja masa...
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Pisal je o raztezanju med posameznimi serijami. Jst mislim, da je raztezanje po dokončanju vaj za določen del telesa čisto ok in priporočljivo, ne smeš pa pretiravat. Nekateri se ne raztegujejo, ker s tem dobijo kao bolj nabit videz mišic, ki bi ga z raztezanjem uničil. Jst raztezanju posvetim cca 10 minut, zaradi prožnosti mišic in boljše gibčnosti. Če te ne moti, da si trd in je kvihtanje edini šport s katerim se ukvarjaš je ok, če počneš še kaj drugega - npr. tek ali nekatere vadbe kjer delaš z lastno težo, je pa gibčnost in prožnost mišic precej pomembna.
lp
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Raztezanje ja ampak ne po koncu treninga. Odlaufaš tisto na koncu, pol pa narediš raztezanje.
Večino ljudi misli da je fora doseganja velikih amplidud v mišicah v elastičnosti mišic. Torej ko so gate nove je gumica raztegljiva, ko pa si star si kot 120x oprana gumica na gatah. Gibljivost naj bi bilo torej potrebno trenirat tako da poskušaš nenehno ohranjat elastičnost mišic. Dejstvo je da mišice že morajo biti elastične ampak če hočeš biti gibljiv mora trening biti malo drugačen.
Naredimo poskus: stopiš bočno do mize in daš stegnjeno nogo na mizo. Gre? Verjetno gre. Potem to narediš še z drugo nogo. po vsej verjetnostjo tudi ta gre. Sedaj pa to poskusi z obema naenkrat, torej tako kot če bi hotel narediti špago? Gre? NE GRE!!!
Kako je torej možno, da z vsako posebaj gre skupaj pa ne? Gre kakšna mišica iz ene noge na drugo, pa je za eno stran dovolj za obe pa je štrik prekratek? NE z vidika mišic sta nogi neodvisni in nista povezani.
Torej ni problem v elastičnosti mišic, ampak nekje drugje.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Raztezanje ja ampak ne po koncu treninga. Odlaufaš tisto na koncu, pol pa narediš raztezanje.
Kdaj je zdaj pravi čas za raztezanje? Ne med serijami, ne na koncu, pa ja na koncu, kdaj zdaj?
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Če boš dalj časa fitnesiral bo musklfibra zelo zelo zelo manj. Meni je bilo na začetku hudo, par treningov, sedaj po letu dni pa mišico katero delam, drugi dan samo dobro,dobro čutim in to je to (na fitnesu 5x tedensko), pač dobiš feeling kdaj mišico dobro zadaneš z vajo, imam pa je po dve mišični skupini na trening. Je pa tako da se se v bistvu zelo dobro ogrejem (tukaj tudi izgine morebitna kako bi rekel "zategnjenost" od prejšnjega dne in to je to....raztezanja po koncu pa nimam, tudi cardia ne več.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Ne, ne...čutim mišico drugi dan, in to zelo zelo dobro, kar mi da vedet da je bil dober trening...ni pa musklfiberja. Vaje se pa menjajo ja, drugače ni več to to
smile-1.gif
......sej je pri vseh športih podobno, tudi pri teku npr. na začetku te drugi dan še vse zateguje, potem pa par 10km pretečeš na teden in si drugi dan kot nov, pač se tudi telo navadi na obremenitve.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Musklfiber ni noben pokazatelj dobrega treninga, je le ovira pri začetku treniranja. Zato pač prvi teden "na easy" in se mu komot ogneš.
 

origin

Pripravnik
7. nov 2010
116
0
16
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Enkrat sem ujel da naj bi tableta Aspirina pomagala... Je kaj na tem? Poizkusil nisem nikoli... Sem vedno raje zobe stisnil...
Pomaga - preverjeno. Vcasih sem imel tako hude musklfibre, da po stopnicah ali po hribu navzdol nisem mogel... Aspirin, malo stretchinga, masaza in kaksen sproscujoc tek precej omilijo zadevo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Verjamem da pomaga, droga tut baje pomaga če si v stiski. Koja ti je poanta da se s športom baviš in potem žreš zraven kemijo?
 

origin

Pripravnik
7. nov 2010
116
0
16
Kaksne veze ima aspirin z drogo?

Drugi stavek je se bolj nesmiseln. Ce se ukvarjas s sportom, po tvoji logiki najbrz niti Fante ne smes vec spiti? Navsezadnje ne izvira pod Alpami in je tudi to "kemija"...

Taksne musklfibre sem imel ponavadi po kaksnih 14-dnevnih pavzah ali pa zabusavanju, kar je bilo zelo redko...aspirin sem pojedel kvecjemu zato, da sem bil cez dva ali tri dni vsaj priblizno zopet nared za trening.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Nisem rekel da ima bilo kakšno vezo z drogo, govorim ti samo da če pretiravaš pač ne treniraj, če imaš potem takšne strašanske bolečine da moreš kemijo jemat. Štek?
smile-1.gif