Motoristi pozor!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Med tem ko pazimo na atkote 70+, tete ki čebljajo po gsmjih in se ne dajo motiti, arogantneže v "luksuznih terencih", še večje arogantneže v Audijih vseh letnikov itn je zelo težavno paziti še na sebe čeprav meni še kar nekaj časa to ratuje.
zmaga.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Avtomobilisti, tovornjakarji itd... smo tudi na cesti!

Če imaš pa ti tovornjaka, potem pa smo vsi v nevarnosti.

Drugače pa, hvala za opozorilo.
zmaga.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a ne drkaš ti sam svoj [censored]? vsaj tako trdiš.

kaj pol delaš v naši sekciji?

se urivaš. po desni seveda.
 
Nazadnje uredil moderator:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Ne pozabit na traktoriste in delovne stroje. Tudi kak kombi jo mahne levo na polje in morda na začetku kolone zavija.

Zavijamo levo in smo pred kolono, ki jo radi prehitevate!

Nekateri imamo v izogib srečanjem od zadaj smernike tudi na vrhu kabin. A le kdo jih upošteva. Konec naselja - zdaj se bom pa znebil tega traktorja... A traktor gre najverjetneje nekam na njivo. Žal pa so ceste take, da se marsiklje s traktorjem in priključkom ne da peljat več kot 12-20 (jaški, zdrobljen udrt asfalt, širina ceste, most skakalnica, ki ga na motorju v avtu ne občutiš, ...) ...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
hvala za opozorilo...

sicer nas pa itak opozarjate z vsakodevnim izsiljevanjem
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Vozite po predpisih pa se bomo pol naprej menili....

Model prileti v vas in 80+ naprej. Če si dolg 16-19 metrov z traktorjem nisi v pol sekunde na cesti tudi če si že speljal. Pazit je treba še vse lokalne peš modele, da jih notranje kolo druge prikolice ne dobi...
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Vozim čez naselja striktno po omejitvah pa zgleda hitrost ravno ni glavni razlog za izsiljevanje.
No ja, dolge luči pa precej pomagajo.
Od kar jih uporabljam je tega precej manj, a še vedno se skoraj vsako furo nekdo najde, ki direkt pred tabo ven zapelje.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Dolge luči!??

Kot soudeleženec v prometu SOVRAŽIM. Če po sreči naključij dobim snop svetlobe direktno v oči (tudi prek ogledala) nekaj desetink ali celo kako sekundo POPOLNOMA nič ne vidim. Zadeva zmede. Luči so premočne!

Je pa motor problematičen za marsikoga v prometu ker je ozek. Podzavavestno z občutkom širine ocenjukemo razdaljo in posledično tudi hitrost. Mislim, da od tu tudi izvira kar nekaj napak ljudi pri ocenjevanju položaja motocikla.

Ne sodi sem ampak avtomobilov brez luči je pa zadnje čase predvsem na lokalkah tu okoli vsaj 5%!? Vsak pa je 100.0% kandidat za spregledat.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
sem vedel da bom nekomu stopil na rep s to izjavo
smile-1.gif


Poglej, če name noben ne gleda in bi že kar nekajkrat lahko pristal v grobu zaradi tega, bom pa sam pazil nase.
Statistika se je zame precej popravila glede tega od kar jih uporabljam.

Problem je, ker te dejansko spregledajo, če imaš zasenčene luči, ker nič ne izstopaš, pa dvomim da je zaradi napačne ocene razdalje, saj zapelje 20 metrov pred mano na glavno cesto. Kot sem omenil, vozim izključno po omejitvah v naselju, tako da se tudi na hitrost ni treba zgovarjati.

Vem da kar nekaj voznikov moti to, kar opozarjajo z nič kaj prijaznimi gestami. Ampak mislim da ob sončnem vremenu pa res ne more biti tako hudo. Tudi ko se peljem mimo policijskih kontrol, me še noben ni ustavil zaradi tega.

Ponoči se itak vozim z zasenčenimi lučmi, da ne bo pomote.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pa dobro. a si ti s tem tvoji traktorjem zakupil cesto.
kvozite po predpisih, ap bo.
no da vidimo tvoje predpise.
99% traktoristocv ne ve kaj so luči. kje si ti?
ko zapelješ z njive na cesto puščlađ za sabo zemljsko sled.?
ko iz gnoj luknje potegnes gnoj na njivo, se po sledi vidi čigava krava gnoji katero njivo?
katera ketgorijo rabiš, da bi vozil traktor z dvema prikolicama?
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
pa dobro. a si ti s tem tvoji traktorjem zakupil cesto.
kvozite po predpisih, ap bo. .
Pa vi tudi! Sam tudi vozim traktor in velikokrat prečkam cesto v križišču, kjer je hitrost omejena na 60kmh pa ne vidim enega normalnega dvokolesnika in ker pač s traktorjem ne moreš s svetlobno hitrostjo prečkati ceste, ti potem padalec na kosilnici, ki goni kar mu duša da čez to križišče, fakiča kaže pa še kaj drugega, kao da si ga izsilil. Pa v opomin kosilničarjem, v litoželeznem traktorju meni ne bo nič, vas bom pa z wapom že spucal s pleha! Omejitve so tam z namenom in če se jih držiš, ni za nobenega udeleženca v prometu nobenih težav!
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
pa dobro. a si ti s tem tvoji traktorjem zakupil cesto.
kvozite po predpisih, ap bo.
no da vidimo tvoje predpise.
99% traktoristocv ne ve kaj so luči. kje si ti?
ko zapelješ z njive na cesto puščlađ za sabo zemljsko sled.?
ko iz gnoj luknje potegnes gnoj na njivo, se po sledi vidi čigava krava gnoji katero njivo?
katera ketgorijo rabiš, da bi vozil traktor z dvema prikolicama?

Veliko motoristov se obnaša kot da ima cesto zakupljeno!
Z modeli na 2 kolesih se očitno na tem nivoju ni vredno ubadat. Upam le, da se mi kteri ne zalepi, da ga ne poderem v križišču, ko se nalimajo levo in desno in čakaš cel semafor, da se mimo spokajo. Če bi počakali zadaj bi šli vsi in še nekaj avtomobilov skozi...
kar se luči tiče sem povedal. preberi.

Zemlja na jave ceste je problem naše branže. Pri nas čistimo, če ne verjameš se lahko prepričaš! Je pa problem, ker nam ne pustijo naredit ploščadi za pranje. Baje nevarnost olja za podtalnico, ker naj bi iz širše okolice drli kamionarji prat?!?! Na makadamu prat pa nisi nič razen dodatnega blata naredil, ker se vse nazaj prime.

za traktorje kot delovne stroje veljajo posebni predpisi, preberi podrobneje v zakonu kaj se sme; dve prikolici in širina do 306 cm brez spremstva je neka osnova, ki gre normalno na javno cesto; kategorija F
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.